Psichologai teigia, kad yra žodžių, kurie gali teigiamai veikti kūną ir padėti susitvarkyti su mintimis. Tokias frazes reikėtų kartoti kuo dažniau, kad išlaikytumėte emocijų kontrolę. Štai keletas tokių frazių, vertų įtraukti į savo kasdienį gyvenimą!

 

frazės

1) „Aš negaliu”. Dėl savo gerumo žmonės yra linkę sutikti su dalykais, kurių mieliau nedarytų. Kartais padėti šeimai ar draugui atrodo teisingas sprendimas, tačiau reikia įsitikinti, kad tokios situacijos yra vienkartinės. Priešingu atveju galite net nepastebėti, kaip kažkieno patogumas taps svarbesnis už jūsų pačių gerovę.

 

2) „Aš neskyriau tam laiko”. Net jei žmogus klysta ir yra priverstas tai pripažinti, nereikia savęs guosti, kad tokia situacija susiklostė savaime. Tai sukelia bejėgiškumo jausmą. „Aš neturėjau tam laiko” gali būti lengvai pakeistas į „Aš neskyriau tam laiko” – ir aplinkiniai iškart pajus, kad pašnekovas valdo savo gyvenimą ir neina su srautu.

 

3) „Pakalbėk su manimi”. Niekada nesigėdykite prašyti pagalbos ar klausti patarimo. Žmonėms paprastai nesunku skirti kelias minutes problemai išklausyti. Gali būti, kad tas, kuris klausia, gaus netikėtą patarimą, kaip išspręsti ar problemą arba tiesiog sielai pasidarys lengviau.

 

4) „Nėra beviltiškų situacijų”. Galima rasti išeitį iš bet kokios situacijos. Tuo atveju, kai žmogaus galimybės yra ribotos, tinkami žodžiai gali apgauti smegenis, kol problema kažkaip išsispręs savaime. Paprastai dauguma dalykų, kurie šiandien jaudina žmones, po kelių dienų tampa nebesvarbūs.

 

5) „Aš vertinu”. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie moka būti dėkingi sau, kitiems, pasauliui yra sveikesni fiziškai ir protiškai. Jie dažniausiai būna geros nuotaikos, nes turi mažiau priežasčių nusivilti ir daugiau priežasčių džiaugtis. Dėkokite gyvenimui už kiekvieną nugyventą dieną. Įvertinkite kiekvieną dieną. Jei ne viskas sklandu, kažkas nevyksta taip, kaip norėtumėte, taip pat tai vertinkite, nes kasdien mes įgyjame reikalingos patirties. Gali būti, kad dabar patiriami nesklandumai mus saugo nuo kažko blogesnio.

 

6) „Aš noriu jausti”. Šiuolaikiniame nuolat skubančiame pasaulyje nėra laiko išsiaiškinti apie savo jausmus. Kartais visuomenė primeta savo pažiūras, nežinodama, kas dedasi žmogaus sieloje. Psichologai rekomenduoja pagalvoti apie emocijas, kurias norėtumėte patirti, kad žengtumėte žingsnį link gyvenimo, kuris teiktų tikrą, o ne „teisingą” malonumą.

 

7) „Aš myliu save”. Yra tokia praktika, kai žmogus stovi priešais veidrodį ir per prievartą sako sau komplimentus. Tie, kurie darė tokius savivertę didinančius psichologinius pratimus, tvirtina, kad po kelių bandymų pradėjo pastebėti daugiau savo privalumų nei trūkumų. Smegenys taip pat reaguoja į žodžius pasakytus ne apie kūną, o apie vidines savybes. Kasdien primindami sau savo privalumus, galite atsikratyti perdėtos savikritikos ir varginančių kompleksų.

 
8) „Šiandien bus gera diena”. Netgi toks paprastas dalykas, kaip kiekvieną rytą pasakyti sau, kad šiandien bus gera diena, gali iš tikrųjų padaryti jūsų dieną gera. Skirkite laiko kurti gerą dieną, net jei diena pasitaikė ir ne iš lengvųjų. Jei kas nors negerai, galite su tuo susitvarkyti. Raskite teigiamų dalykų visą dieną ir labiau sutelkite dėmesį į juos, o ne į tai, kas neigiama.