Vyriausiai Seimo narei Vidai Čigriejienei – 79 – eri metai, tačiau moteris jaučiasi sveika, kiekvieną dieną sportuoja bei sveikai maitinasi. Seimo narė sako, kad jai 4 metus teko praleisti tremtyje – Altajaus krašte, kur buvo ištremta kartu su savo mama ir sese.

 

KK2_sumaz

„Prisimenu mama turėjo auksinį laikroduką, daugiau nieko neturėjo ir tą laikroduką ji pardavė rusei moteriai ir už tai gavo kibirą bulvių, kurias mes pasisodinome. Ir mūsų visas maistas per dieną buvo 2 – 3 bulvės, daugiau nieko. Mes gyvenome taigoje, ten uogų parinkdavome, man dabar keista, kad rizikingos šeimos neturi įgūdžių – paimti lopetą ir susikasti. Pažiūrėkite, kaip atrodo jų namai, ūkiai, daržo aš niekur nemačiau“, – KK2 laidoje KK2 šį trečiadienio vakarą kalbės M. Čigriejienė.

 

Vida gali būti pavyzdys ne vienam jaunam žmogui, nors moteriai greit aštuoniasdešimt, bet ji kiekvieną dieną sportuoja: „Sportinę formą palaikau, truputį palakstau laiptais Seime, ne liftais. Visur einu pėsčiomis. Į visas parduotuves nevažioju automobiliu, stengiuosi kur galima eiti pėsčiomis. Tai yra sveikas gyvenimo būdas“.

 

Kitas Vidos sveikatos šaltinis – maistas. Moteris valgo daug daržovių ir žuvį: „Nepiktnaudžiauju, nerūkau, negeriu. Negaliu sakyti, kad esu abstinentė, išgeriu šampano taurę ar raudono vyno. O valgau daržovių daug, mėsą neypatingai, nelabai mėgstu mėsos patiekalų. Nevalgau didelių porcijų ir po 18 valandos taip pat nevalgau“.

 

Daug kas nežino, tačiau Seimo narė Vida Čigriejienė, dirbdama ginekologe, šį pasaulį išvysti padėjo ne vienam šimtui mažylių, o už tai gydytoja senais laikais sulaukdavo net pačių keisčiausių dovanų, moterys net siūlydavo nupirksiančios karvę.

 

„Žinot, atsidėkodavo, atsidėkodavo visam skyriui, tai saldainių dėžutė ar kavos pakelis, tai reiškia visam kolektyvui pagarba. Aš čia nemanau, kad yra koks nors nusižengimas nei šiais laikais, nei kitais. Atnešdavo ir gėlių puokštę“, – apie darbą pasakojo Seimo narė.

 

Vida prisimena, kad žmonių dovanotus saldainius, dešras ir kitas gėrybes veždavo į Maskvą, kad gautų finansavimą ligoninės gimdymo skyriui.

 

„Tada mūsų akušerijos ginekologijos klinika buvo pirmaujanti tuometinėje Tarybų Sąjungoje. Ir Europoje mes neatsilikom naujais prietaisais, ir naujais tyrimo metodais. Ne paslaptis, kad į Maskva važiuodavome su „čemudanais“ ir viską pasiekdavome, ką norėdavome“, – 19 val. 30 min. LNK laidoje KK2 šį trečiadienio vakarą kalbės M. Čigriejienė