Strijų gali atsirasti, priaugus svorio, numetus svorio arba dėl nėštumo. Yra daugybė kremų, losjonų, cheminių šveitiklių ir lazerinių procedūrų, žadančių, kad pavyks visiškai atsikratyti strijų. Tačiau ar priemonės ir procedūros tikrai bus sėkmingos priklauso nuo odos tonuso, atspalvio, amžiaus, saulės poveikio odai ir net dietos. Įdomu, kad natūralios priemonės gali būti ne mažiau veiksmingos nei tos, kurios sukurtos laboratorijose, naudojant daug visokių cheminių medžiagų.

 

strijos

7 patarimai, kaip natūraliai atsikratyti strijų:

 

  • Naudoti alavijų gelį. Alavijų gelis garsėja savo raminamosiomis ir gydomosiomis savybėmis. Tai viena efektyviausių natūralių priemonių, kuri taip pat gali padėti sumažinti arba net panaikinti strijas. Tiesiog užtepti tiesiai ant pažeistų odos vietų alavijų gelio. Palikti 15 minučių ir nuplauti su vandeniu.

 

  • Naudoti ricinų aliejų. Ricinų aliejus padeda panaikinti daug odos problemų, įskaitant raukšles, pigmentines dėmes, strazdanas, spuogus. Taip pat jis gali būti išoriškai naudojamas, siekiant panaikinti strijas.

 

  • Naudoti citrinų sultis. Citrinų sultis yra natūraliai rūgštinis produktas, todėl jos gali sumažinti strijas, aknę, randus ir pan. Tiesios šiek tiek šviežių citrinų sulčių sukamaisiais judesiais įtrinti į pažeistą odą, leisti sultims įsigerti ir pradėti veikti 10 minučių, po to nuplauti odą su šiltu vandeniu.

 

  • Naudoti cukrų. Cukrus veikia kaip natūralus odos šveitiklis, galintis panaikinti strijas arba padaryti jas mažiau matomas. Šaukštą cukraus sumaišyti su šiek tiek migdolų aliejaus ir citrinų sulčių. Tepti mišinį ant pažeistos odos vietų ir švelniai patrinti odą pora minučių prieš prausiantis duše. Šią natūralią priemonę reikia naudoti mėnesį, kad rezultatas būtų pastebimas.

 

  • Naudoti liucernas. Liucernų lapuose yra vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų, kurios gerina bendrą odos būklę. Jie taip pat turtingi baltymų, vitaminų E, K, kurie puoselėja odą. Šiek tiek liucernų miltelių sumaišyti su pora lašų ramunėlių aliejaus, kad gautųsi pastos konsistencijos. Šiuo mišiniu masažuoti pažeistas odos vietas 2 – 3 kartus per dieną. Rekomenduojama tai daryti dvi savaites, jei nori pastebimų rezultatų.

 

  • Naudoti kakavos sviestą. Kakavos sviestas veikia kaip natūralus odos drėkiklis, kuris puoselėja odą ir naikina strijas. 100 g kakavos sviesto sumaišyti šaukšteliu kviečių gemalų aliejaus, 2 šaukšteliais tarkuoto bičių vaško, šaukšteliu abrikosų kauliukų aliejaus ir vitaminu E. Aliejų mišinį pakaitinti, kol bičių vaškas ištirps. Laikyti mišinį sandariai uždarytą šaldytuve ir tepti pažeistas odos vietas 2 – 3 kartus per dieną, kad oda nuolat būtų sudrėkinta ir greičiau atsinaujintų.

 

  • Naudoti alyvuogių aliejų. Alyvuogių aliejuje yra daug maistinių medžiagų ir antioksidantų, kurie gali padėti, esant skirtingoms odos problemoms, įskaitant ir strijas. Kaip naudoti? Šiek tiek tarp delnų pašildyto aliejaus įmasažuoti į pažeistą odą, kad suaktyvėti kraujotaką ir sumažėtų strijos. Palikti 30 minučių, kad aliejus įsigertų į gilesnius odos sluoksnius ir ten pradėtų veikti. Alyvuogių aliejuje yra vitaminų A, D ir E, kurie lygina odą ir gerina jos būklę.