Bandote išlikti santykiuose pozityvūs, bet partneris nuolat jus tempia žemyn? Galbūt per daug asmeniškai reaguojate į antrosios pusės nuotaikų pokyčius? Vienas didžiausių santykių sunkumų yra apsaugoti santykius nuo negatyvumo. Gali būti labai sunku išlikti pozityviai mąstantiems, kai partneris atrodo visada paniuręs. Be abejo, visiškai negatyvumo nepavyks atsikratyti, tačiau galima atkurti pusiausvyrą tarp pozityvumo ir negatyvumo santykiuose, kad negatyvumas mažiau kenktų gyvenimui kartu ir negadintų nuotaikos kitam.

 

negatyvumas

7 patarimai, kaip apsaugoti santykius nuo negatyvumo:

 
  • Konfliktus spręsti kitaip. Konflikto metu reikėtų pasistengti sąmoningai nukreipti mintis nuo ginčo į kažką pozityvaus. Nuo to, į ką koncentruojamas dėmesys, priklauso kiekvieno konflikto baigtis. Dažniausiai žmonės, užuot realia sprendę iškilusias problemas, tik ginčijasi, bet nieko nedaro. „Mes negalime išspręsti savo problemų, galvodami taip pat, kaip tada, kai jas sukūrėme“, sakė dar A. Einsteinas. Reikėtų pasistengti keisti mąstymą ir atsikratyti senų pažiūrų, kurios verčia mus užstrigti vienoje vietoje.
 
  • Kiekvieną dieną stiprinti tarpusavio ryšį. Tai reiškia nenusisukti vienam nuo kito, išklausyti ir palaikyti, būti šalia, kai kitas yra pažeidžiamiausias, kitaip tariant – rasti laiko vienas kitam. Tai daug labiau padeda išsaugoti gerus santykius negu dėmesys rodomas tik ypatingomis progomis (per jubiliejus gimimo dienas, Valentino dieną ar kitas metų šventes).
 
  • Sėkmingai malšinti įžeistus jausmus. Atkreipti dėmesį į tai, jeigu partneris mėgina pakeisti savo elgesį. Vengti suabsoliutinti partnerio charakterio, nemanyti, kad jis visas yra blogas, o išskirti tik vieną konkrečią savybę, kurią, jei partneris to nori, galima keisti ir tobulinti. Tačiau visų svarbiausia priimti antrosios pusės netobulumus ir nereikalauti neįmanomo.
 
  • Būti geriausiais draugais. Kaip elgiatės su geriausiu draugu? Pasidžiaukite partnerio buvimu, kompanija, gerbkite vienas kitą, būkite vienas kitam švelnūs, pagarbūs, žavėkitės vienas kitu. Prisiminkite, ką mėgstate veikti kartu, dėl ko mylite šį partnerį, pažvelkite į savo partnerį lyg matytumėte pirmą kartą ir iš naujo įvertinkite jo gerąsias savybes.
 
  • Neįgyti įpročio nuolat dėl visko skųstis. Daug žmonių laiką su antrąja puse išnaudoja tam, kad skųstųsi dėl visko, kas blogo jiems nutiko gyvenime. Tačiau tokie pokalbiai palieka nemalonų jausmą ir abu galiausiai jaučiasi kaip išsunkti, praradę įkvėpimą užsiimti kažkokia įdomesne veikla ir patenka tarsi į užburtą ratą. Psichologai rekomenduoja poroms dažniau kalbėti ne apie pačias problemas, bet apie sprendimo būdus. Visada reikėtų rasti laiko priminti sau ir kitam, kad gyvenime yra gražių dalykų.
 
  • Nelyginti savo santykių su kitų. Kiekvieni santykiai yra unikalūs ir tuo ypatingi; jūsų santykiai su antrąja puse atrodys kitaip negu kieno nors kito – tai reikėtų vertinti ir branginti. Niekada neturėsite pozityvių santykių, jei visada trokšite kažko, ko neturite, užuot vertinę gražius santykius, kuriuos turite čia ir dabar.
 
  • Daugiau juoktis. Sunku būti negatyviems, turint dėl ko pasijuokti kartu, todėl reikėtų dažniau kalbėti linksmomis temomis, pasakoti juokingas istorijas, anekdotus, kai esate su tais, kurie jums asmeniškai brangūs. Netapkite pernelyg rimtai į gyvenimą žvelgiančiais suaugusiais, išlaisvinkite savyje glūdintį vidinį vaiką ir nebijokite būti žaismingi. Juokas padeda išgyventi net juodžiausią dieną, tarsi nuima akmenį nuo širdies ir išlaisvina. Juokas suartina žmones ir sumažina įtampą.