Po ilgos dienos, praleistos sėdint prie darbo stalo ar stovint su aukštakulniais, galite pajusti, kad kojos yra sunkios ir pavargusios, tarsi švino pripiltos. Šis nemalonus pojūtis gali sukelti daug nepatogumų, tačiau iš tikrųjų yra daugybė dalykų, kuriuos galima padaryti namuose, kad jis būtų numalšintas. Štai keli patarimai, kurie padės kojoms lengvoms kaip plunksnelės!

 

kojos

1. Išbandyti kopūstų lapų įvyniojimą.

 

Kopūstai ne tik gerina virškinimą ir padeda palaikyti sveiką širdį, bet ir gali palengvinti nemalonų pėdų patinimo pojūtį. Šaldytuve atšaldykite porą kopūstų lapų ir apvyniokite jais patinusią vietą. Tai kartokite, kol pasijusite geriau. Kadangi kopūstai ištraukia skysčio perteklių, jie yra natūralus ir lengvai prieinamas būdas sumažinti patinimą.

 

2. Rinktis laisvus drabužius

 

Nors pamėgti siauri džinsai tikrai atrodo nuostabiai, per dažnas jų dėvėjimas nėra geriausias pasirinkimas, jei atrodo, kad kojos lyg švininės. Prigludę drabužiai siaurina kraujagysles ir neleidžia kraujui laisvai grįžti venomis, todėl ilgainiui gali atsirasti patinimų. Patogios, laisvai krentančios kelnės gali padėti atrodyti taip pat stilingai, kaip ir siauri džinsai, ir dėl jų dienos pabaigoje neskaudės kojų.

 

3. Pakelti pėdas aukščiau.

 

Visą dieną sėdint prie darbo stalo, gali pradėti skaudėti nugarą, o kojose kauptis skysčiai. Kad sumažintumėte šį varginantį pojūtį, grįžę namo atsiremkite kojomis į sieną. Tai paskatins venų kraujotakos pagerėjimą, todėl kojoms tikrai palengvės.

 

4. Skirti laiko apsilankymams baseine.

 

Plaukimas – puikus būdas palaikyti gerą fizinę formą ir nuvyti stresą po įtemptos darbo dienos. O jei kenčiate nuo kojų patinimų, apsilankymas baseine yra vienas geriausių būdų kovoti su šia liga. Vanduo palankiai veikia veninio kraujo grįžimą į pėdas ir sumažina skausmingą patinusių pėdų spaudimą, todėl jos tampa lengvesnės.

 

5. Investuoti į kompresines pėdkelnes. 

 

Nors aptempti drabužiai gali dar labiau padidinti patinimą, dėvint kompresines kojines galima jo išvengti ir pagerinti kraujotaką. Šios prigludusios kojinės švelniai suspaudžia kojas, o tai palengvina kraujo tekėjimą ir sumažina patinimą.

 

6. Atsisakyti sojų padažo.

 

Retkarčiais pasilepinti sušiais nepakenks, tačiau per dažnas jų valgymas gali padidinti kojų patinimą. Sojų padaže yra daug druskos, todėl valgydami per daug, galite pajusti pilvo pūtimą ir tai gali sukeltii įvairių kūno vietų patinimą. Kai valgote per sūrų maistą, inkstai turi daugiau dirbti, kad sulaikytų vandenį, todėl rankos ir kojos gali jaustis ir atrodyti paburkusios.

 

7. Miegoti ant kairiojo šono.

 

Jei miegate ant pilvo ar nugaros, apsvarstykite galimybę pakeisti mėgstamą kūno padėtį, kad būtų sveikesnės jūsų pėdos. Miegojimas ant kairiojo šono gali sumažinti patinimą, nes taip sumažėja spaudimas didžiajai venai, kuria kraujas iš apatinės kūno dalies grįžta į širdį. Nakčiai kojas pakelti į didesnį aukštį gali padėti ir papildoma pagalvė.