Vasarą odos priežiūra gali būti natūralesnė. Tikriausiai būtent šiltuoju metu daugelis išbando įvairius močiučių patarimus: nudegusią saulėje odą tepa rūgpienu, plaukus šviesina ramunėlių nuoviru, išbando įvairių uogų ir vaisių kaukes. Tačiau ne visi ingredientai yra vienodai veiksmingai ir saugūs. Toliau pateikiami keli natūralūs produktai, kurie rečiausiai sukelia nepageidaujamų reakcijų. Vis dėlto, prieš juos bandant, vertėtų atlikti odos testą ir išbandyti produktą ant mažo odos plotelio. Jei neatsiras paraudimo, niežulio ar bėrimo, produktą galima bandyti naudoti.

 

oda

7 ingredientai, kuriuos verta įtraukti į odos priežiūros rutiną:

 
  • Santalmedis. Vienas geriausių natūralių ingredientų odai vasarą yra santalmedis. Jis gydo saulėje nudegusią odą, mažina įdegį ir kovoja su tokiomis odos infekcijomis kaip aknė ir egzema. Ajurvedoje santalai laikomi šventu prieskoniu, kurio malonus aromatas kelia nuotaiką ir mažina bet kokį odos stresą. Kelis lašus santalų eterinio aliejaus galima įpilti į vonią.
 
  • Papajos. Ne tik skanus ir egzotiškas vasaros vaisius, bet puikia odą valanti priemonė. Papajose esantys flavonoidai skatina kolageno gamybą ir taip išlaiko odą elastingą. Švelnus odos šveitimas su papajų minkštimu taip pat padeda pašalinti netolygų įdegį, mažina odos pigmentaciją ir kitus odos trūkumus.
 
  • Alavijai. Kokia vasara be alavijų gelio! Jame yra vitaminų A, B, C, D ir E, hormonų (auksinų ir giberelinų), pasižyminčiu priešuždegiminiu poveikiu. Alavijų gelį rekomenduojama naudoti, jei per ilgai pabuvote saulėje, jeigu vargina aknės ir egzemos paūmėjimai.
 
  • Bulvės. Šios šakninės daržovės vasarą tinka ne tik prie šaltibarščių, bet ir tada, kai reikia panaikinti netolygų įdegį. Bulvės garsėja ne tik odą valančiomis, bet ir šviesinančiomis savybėmis. Bulvėse yra vitaminų B ir C, magnio, kalcio ir kitų mineralų, kurie yra svarbūs, norint turėti sveiką ir švarią odą. Kelis bulvių griežinėlius galima užsidėti ant probleminių odos vietų ir šiek tiek palaikyti. Po to odą nuplauti kaip įprastai.
 
  • Bananai. Pailguose geltonuose vaisiuose gausu vitaminų A, B ir E, kalio. Jie natūraliai maitina ir drėkina odą vasaros mėnesiais. Galima naudoti išoriškai, kai reikia sušvelninti šiurkščią odą, pašalinti bet kokius odos išsausėjimus.
 
  • Arbūzai. Daugelio nuomone, arbūzai vasarą net geriau nei ledai, bet tai ne tik skanus desertas skrandžiui, bet gali būti ir maistas odai, jei naudojami išoriškai. Arbūzuose yra vitamino C, likopeno ir kitų antioksidantų. 92 % arbūzo sudaro vanduo, todėl jis yra toks gaivinantis vasarą, kai alina karščiai. Be to, kad drėkina, arbūzai dar garsėja ir tuo, kad padeda panaikinti negražų, netolygų įdegį ir tamsias pigmentines dėmes.
 
  • Agurkai. O kaip gi be jų? Agurkuose yra tokių vertingų maistinių medžiagų kaip vitaminai A, B1, C, biotinas ir kalis. 96 % agurkų sudaro vanduo, todėl jie natūraliai drėkina odą. Grožiui ir sveikatai naudinga tiek valgyti šviežių agurkų salotas, gerti natūralias jų sultis, tiek naudoti iš agurkų paruoštas odos kaukes. Įtraukus į dienos valgiaraštų daugiau šviežių agurkų pagerės virškinimas ir oda natūraliai taps skaistesnė. Agurkų griežinėliai natūraliai tonizuoja odą.