Iš Tolimojoje Azijoje augančių kamporinių medžių (lot. Cinnamomum camphora) medienos ir šaknų (geriau senesnės) išgaunamas medicinoje vertinamas kamparas. Jis, distiliuojamas vandens garais, virsta į melsvos, rusvos, baltos spalvos kristalus. Rudojo kamparo rekomenduojama vengti, nes jame yra didelė karcinogenų koncentracija. Gydomųjų savybių turi baltasis kamparas. Šios medžiagos naudoti tik labai nedideliais kiekiais. Galima maišyti su rozmarinų, eukaliptų, kedrų eteriniais aliejais. Ajurvedoje kamparas susilpnina kapha, vata savybes ir sustiprina pita. Astrologai išskirtinį ir šaltą kamparo kvapą sieja su Mėnuliu. Tikriausiai todėl jis toks veiksmingas, kai užplūsta neigiamos emocijos, depresija ar slogi nuotaika…

 

kamparas

Kamparas – tai natūralios kilmės medžiaga, turinti daug vertingų savybių. Jo būna aliejaus ir kietos formos. Dažniausiai jis naudojamas kvėpavimo takų infekcijoms gydyti. Teigiama, kad kamparo inhaliacijos gali išgydyti kosulį, peršalimo ligas, astmą ir bronchitą. Šaukštą kamparo užpilti litru verdančio vandens. Apie 10 minučių pakvėpuoti garais. Procedūrą atlikti 2 – 3 kartus per dieną. Kamparas ir vandens garai padės išsivalyti vidiniams kvėpavimo takams ir sumažins uždegimą ir sudirginimą.

 

Nuo kongestijos, kai į vidaus organus priplūsta kraujo, taip pat gali padėti kamparas. Šiek tiek vėsinančio kamparo sumaišyti su šiltu eukaliptų aliejumi ir mišinį įtrinti į kaktą, krūtinę ir nugarą. Šį ajurvedinį receptą galima naudoti ir vaikams nuo šešerių mėnesių. Mažiems vaikams labai mažą kiekį kamparo įmasažuoti į viršutinę nugaros dalį. Jeigu kūdikis maitinamas krūtimi, kamparo šiek tiek užtepti ant motinos kūno, bet ne ant vaiko. Galima tiesiog kambaryje, kuriame miega vaikas, padėti dubenį karšto vandens, kuriame ištirpinta šiek tiek kamparo.

 

Kamparas stimuliuoja kapiliarų išsiplėtimą, reguliuoja kraujo spaudimą venose, arterijose prie sąnarių. Sušildyti šiek tiek sezamų sėklų ir kokosų riešutų aliejų ir sumaišyti su trupučiu kamparo. Mišinį įmasažuoti į skaudamus sąnarius prieš maudantis duše ar vonioje. Teigiama, kad šis mišinys veiksmingai sumažina skausmą.

 

Kamparas yra stiprus stimuliatorius, todėl masažas su kamparo aliejumi gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą, virškinimą ir toksinų šalinimą. Kamparas padeda, jei žarnyne kaupiasi dujos.

 

Daugelyje kosmetikos priemonių, skirtų jaunatviškai odai nuo spuogų (aknės) yra kamparo. Šis ingredientas turi antibakterinį poveikį, mažina odos riebalavimąsi. Šiek tiek kamparo galima sumaišyti su įprastai naudojama veido kauke. Jis padės pagerinti odos išvaizdą, sumažins nuo spuogų likusius randus ir gydys.

 

Šiek tiek kamparo galima ištirpinti šiltame vandenyje ir užtepti ant sausos, pleiskanojančios, išbertos, sudirgusios ir niežtinčios odos. Gali padėti net nuo neurodermito, kuris pasireiškia niežėjimu ir išbėrimais.

 

Kamparas turi anestezinį poveikį, todėl užteptas ant odos, jis sumažina jautrumą ir mažina skausmą. Taip pat jis ramina nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti, mažina nerimo jausmą, nervingumą, silpnina spazmus, net padeda išvengti epilepsijos priepuolių ir konvulsijų.

 

Kamparo aliejus gali padėti išnaikinti arba bent sumažinti įvairios kilmės randus, taip pat likusius po sužeidimų ar nudegimų. Šiek tiek kamparo ištirpinti šiltame vandenyje ir šiuo tirpalu kiekvieną dieną tepti odą, kol randų nebeliks. Reikia pažymėti, kad kamparą galima naudoti ant odos tik tada, kai žaizdos yra visiškai išgijusios. Jeigu žaizdos nėra visiškai užgijusios, kamparas dar labiau sudirgins odą, gali net prasidėti uždegimas.

 

Kamparo aliejus – taip pat gali būti pirmoji, natūrali pagalba nuo įvairių grybelinių infekcijų. Pažeistą kūno odos vietą ar odą prie kojų nagų patepti šiltame vandenyje ištirpintu kamparu.

 

Žiemą dažnai išsausėja, suskeldėja kulnų oda. Yra daugybė natūralių priemonių, kaip ją išgydyti ir suminkštinti, bet viena veiksmingiausių – kamparo aliejus. 10 minučių pėdas mirkyti šilto vandens vonelėje, kurioje ištirpinta šiek tiek kamparo kristalų. Paskui kulnus nušveisti su pemza ir nuplauti su šiltu, švariu vandeniu. Tada pėdas gausiai ištepti kremu arba vazelinu, apsimauti natūralaus audinio kojines. Procedūrą atlikti prieš miegą, 2 – 3 kartus per savaitę arba, kol kulnų būklė pagerės.