Birželį pievose pražysta lubinai. Melsvais, violetiniais, rožiniais, juodais, geltonais ir baltais žiedais pasipuošę lubinai ne tik džiugina akis, bet ir teigiamai veikia sveikatą. Net gali būti vartojami kaip maisto priedas. Vokietijoje prieš keletą metų pradėti tiekti lubinų ledai. Šie ledai sukurti pirmiausiai tiems, kurie alergiški laktozei arba nevartoja jokių gyvūninių riebalų.

 

Kai kurios lubinų rūšys buvo auginamos pašarui ir trąšoms. Maistui tinkamos tik trys lubinų rūšys: geltonžiedžiai, mėlynžiedžiai ir baltažiedžiai žiedai. Lubinų grūduose gausu baltymų, todėl jų maistinė vertė lyginama su sojų.

 

Lubinų ekstraktas naudojamas kosmetikoje, nes padeda išsaugoti drėgmę odoje, skatina ląstelių atsinaujinimą. Juose yra genisteino, kuris šiuo metu laikomas pačia veiksmingiausia medžiaga, saugančia nuo senėjimo. Ši medžiaga taip pat naikina žarnyno parazitus.

 

Natūraliojoje medicinoje lubinai vertinami kaip diuretikai (natūralūs vaistai, skatinantys šlapimo susidarymą inkstuose, mažinančių skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme). Taip pat gali padėti, jei menstruacijų ciklas nereguliarus.

 

Siauralapių lubinų ekstraktas ramina, todėl gali būti vartojami, jei kankina nemiga, hiperaktyvumas.