Dauguma žmonių, paklausti, ką gamina bitės, atsakytų: medų. Tačiau tai nėra vienintelis naudingas bičių produktas. Įvairūs bičių produktai padeda sustiprinti imuninę sistemą, mažina uždegimą ir turi aibę kitų privalumų sveikatai.

 

biciu produktai

7 bičių produktai ir jų nauda žmonėms:

 
  • Bičių žiedadulkės. Bičių žiedadulkėse yra maždaug 25 % baltymų, todėl jų rekomenduojama vartoti sportuojantiems arba žmonėms, dirbantiems intensyvų fizinį darbą. Bičių žiedadulkės yra labai gerai organizmo įsisavinamų angliavandenių, baltymų ir cukraus mišinys. Jose yra fenolio junginių, mineralų (kalcio, fosforo, magnio, natrio, kalio, geležies, vario, cinko, mangano) ir vitaminų (B1, B2, B6, C, A, E, D. Bičių žiedadulkės gali padėti kompensuoti vitaminų ir mineralų trūkumą dažnai nevisavertėje šiuolaikinių žmonių mityboje. Bičių žiedadulkės taip pat puikus fermentų šaltinis. Jose antioksidantų daugiau negu bet kokiuose vaisiuose ir daržovėse. Vos dvejuose šaukšteliuose žiedadulkių antioksidantų yra tiek pat, kiek porcijoje daržovių.
 
  • Bičių vaškas. Sveikatos ir grožio pramonėje bičių vaško produktai yra labai populiarūs. Kremuose, losjonuose, muiluose ir net tokiuose produktuose kaip lūpų dažai bičių vaškas sudaro kosmetikos priemonių bazę. Bičių vaškas yra visiškai natūralus produktas, nesukeliantis alerginių reakcijų ir tinkantis net jautriai odai, todėl jis tinka naudoti išoriškai ant odos ir yra dedamas į daugelį kosmetikos gaminių. Net jautri oda dažniausiai nuo bičių vaško neparausta ir nesudirgsta. Šildantys kompresai su bičių vašku atpalaiduoja sąnarius, gydo uždegimą ir raumenų skausmus. Be to, bičių vašką galima naudoti baldams, batams poliruoti, odos gaminiams prižiūrėti.
 
  • Bičių pienelis. Baltos spalvos skystyje yra vandens, baltymų, aminorūgščių, fruktozės ir gliukozės. Sakoma, kad bičių pienelis gali padėti sumažinti cukraus lygį kraujyje, aukštą kraujo spaudimą, suteikia energijos, jėgų ir stiprina imuninę sistemą. Bičių pienelis lėtina senėjimo procesus, naikina bakterijas, mažina uždegimą ir net depresiją (gerina nuotaiką).
 
  • Bičių pikis. Šio bičių produkto rekomenduojama vartoti žmonėms, kurie dažnai serga peršalimo ligomis, kurių imuninė sistema nusilpusi arba tiems, kurie nori visą žiemą išvengti tokių ligų. Bičių pikis veikia kaip natūralūs antibiotikai ir apsaugo avilį nuo įvairių bakterijų bei grybelio. Jis pasižymi antiseptiniu, antibakteriniu ir detoksikuojančiu poveikiu. Nuo peršalimo ir gripo galėtų padėti toks receptas: į stiklinę pieno įlašinti 5 – 7 lašus bičių pikio ir išgerti. Tai padės sustiprinti imuninę sistemą, todėl sumažės užsikrėtimu gripu rizika. Bičių pikis padeda ir nuo gerklės skausmo.
 
  • Bičių nuodai. Šis bičių produktas tinka žmonėms, sergantiems artroze ir reumatu. Vietą, į kurią įgėlė bitė, labai skauda, nes vabzdys suleido nuodų. Tačiau šiuose nuoduose yra baltymų, peptidų ir molekulinių junginių, kurie gali būti naudojami vaistams gaminti. Įrodyta, kad bičių nuodai gali sumažinti reumatoidinius procesus asmenims, sergantiems reumatu ir artritu. Bičių nuodų imunoterapija gali padėti žmonėms, alergiškiems bičių nuodams, sumažinti alergines organizmo reakcijas į bičių įgėlimus.
 
  • Ekologiškas medus. Antibakteriniu poveikiu pasižymintis medus tradiciškai naudojamas gydyti peršalimo ligas ir gerklės skausmą. Kai kurių tyrėjų nuomone, labiausiai nuo gerklės skausmo padeda grikių medus. Meduje randama prebiotikų ir oligosacharidų, kurie gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Nuo gerklės skausmo ir slogos gali padėti šalavijų arbata su medumi ir puse šaukštelio obuolių sidro acto. Tokį gėrimą gerti po šaukštą 6 – 12 kartų per dieną arba šia arbatėle galima skalauti gerklę.
 
  • Bičių duonelė. Bičių duonelė yra pagrindinis maisto produktas daugeliui lervų ir bičių. Joje yra aminorūgščių, vitamino K, fermentų ir flavonoidų. Bičių duonelė yra gaminama iš žiedadulkių, medaus, vaško ir bičių virškinimo fermentų. Natūraliojoje medicinoje bičių duonelės rekomenduojama vartoti, sergant anemija, hepatitu, nemiga, jei kamuoja stresas, atminties sutrikimai, aukštas cholesterolis ir virškinamojo trakto ligos.