Ar žinojote, kad šv. Velykų išvakarėse griežtai draudžiami bet kokie ritualai ir spėti ateitį, bet Velykų dieną daug merginų ir net ištisos šeimos buriasi. Velykų burtai – tai ne tik žaidimas, kieno kiaušinis stipriausias ar gražiausias, tam ir šiais metais geriausiai seksis. Yra nemažai burtų, kuriuos būtų galima padaryti nauja Velykų tradicija!

 

velykos

6 Velykų burtai apie tai, kas jūsų laukia:

 
  • Pyragų burtai. Jau kepant pyragaičius Velykoms galima pradėti spėti ateitį. Paskirti kiekvieną pyragėlį skirtingam asmeniui ir jį kažkaip pažymėti, kad nesusipainiotumėte. Net ir toje pačioje orkaitėje ir tuo pačiu laiku kepami pyragaičiais iškepa nevienodai. Pagal iškepusių pyragaičių formą galima spėti kiekvieno šeimos nario ateitį. Jeigu pyragaitis bus glotnus ir išlaikęs savo formą – to žmogaus laukia sėkmingi metai. Jeigu pyragaitis bus suskeldėjęs – reikės pasisaugoti ligų ir nelaimių. Labai blogas ženklas, jeigu pyragaitis visiškai neiškyla, sudega ir tampa tinkamas nebent gyvuliams.
 
  • Kiaušinio baltymo burtai. Į stiklinę įpilti karšto vandens. Atskirti žalio kiaušinio baltymą nuo trynio. Baltymą įmesti į vandens stiklinę. Karštame vandenyje baltymas susitrauks ir suformuos įdomias figūras, iš kurių bus galima spėti ateitį. Štai keletas galimų pavidalų ir jų reikšmės: bažnyčia – jauniems žmonėms reiškia vestuves, pagyvenusiems – mirtį. Šuo – moterims reiškia apkalbas, o vyrams – tikrą draugą. Laivas – jaunoms merginoms rodo santuoką su užsieniečiu, ištekėjusioms moterims – vyro sugrįžimą, vyrams – kelionę. Medis reiškia sveikatą ir geras naujienas. Širdis reiškia didelę meilę. Gėlė – laimė ir sėkmė asmeniniame gyvenime, pasimatymas. Žmogus – stipri draugystė arba net santuoka. Jeigu baltymas nusileidžia į stiklinės dugną – įspėjimas apie pavojų.
 
  • Burtas merginoms. Reikės cukraus, druskos, sužadėtuvių žiedo, duonos ir margučio. Mergina, kuri buriasi, turi stovėti arba sėdėti kambario centre užrištomis akimis. Skirtingose kambario kryptyse yra padėti visi išvardyti daiktai. Mergina pasilenkia prie grindų pasuka dažytą kiaušinį ir paridena bet kuria kryptimi. Jeigu kiaušinis nuriedės iki žiedo – mergina anksti ištekės, iki druskos – nesėkmingi metai, duonos – pažintis su turtingu būsimu jaunikiu, cukraus – laimė ir džiaugsmas.
 
  • Burtas su bažnytine žvake. Prieš vidurnaktį uždegama žvakė ir sakoma: „Žvakele, dek, dek ir papasakok man apie ateitį“, stebint tuo pačiu metu žvakės liepsną. Jeigu liepsna rami ir tolygi – laukia geri metai, bet jokių sunkumų. Blausi ir maža liepsna – liūdesys, apgaulė, net išdavystė. Ryški ir aukšta liepsna – įdomūs įvykiai, džiaugsmas ir sėkmė meilėje. Jeigu žvakė rūksta – nesėkmės ir vienišumas.
 
  • Burtas merginoms su Velykų margučiu. Netekėjusios merginos turi pasirinkti dažytą kiaušinį, jį nulupti ir perpjauti per pusę. Kuo arčiau trynys prie krašto, tuo greičiau mergina ištekės. Kuo ryškesnis trynys, tuo laimingesnė laukia santuoka. Jeigu kiaušinio trynys atrodo neišviręs, bjaurus arba pamėlęs, tuo mažesnė tikimybė, kad mergina ištekės, bent jau ne šiais metais.
 
  • Norų išsipildymo burtas. Norint, kad išsipildyti noras, reikia atsilaužti (pjauti negalima) gabalėlį pašventino Velykų pyrago. Tą gabalėlį suvynioti į skarą ir išeiti pasivaikščioti į ramią ir nuošalią vietą. Pamatę paukščių būrį reikia delne sutrupinti pyragą ir palesinti sparnuočius. Stebėti paukščius lesant geriau iš toli. Jeigu paukščiai nuris greitai ir visiškai trupinius, tai noras greitai virs realybe. Tačiau jeigu paukščiai les tarsi neturėdami apetito – gali pasitaikyti daug kliūčių kelyje. Blogas ženklas, jei paukščiai nuskris nė nepalietę trupinių arba nesulesę visų iki vieno – noras neišsipildys arba išsipildys, bet rezultatas nebus toks, kokio jūs norėtumėte.