Kai kurie dalykai primena naktį – pašnekesiai lovoje, klajojančios mintys ir pižamos, kai kurie dalykai rytą – blogas burnos kvapas, žadintuvas ir kava. Dėl šių priežasčių dauguma žmonių, suskambus žadintuvui šoka iš lovos, bet galbūt reikėtų pradėti elgtis šiek tiek kitaip: paspausti „Snausti“ ir pradėti pikantišką rytinę mankštą. Sakoma, kad rytas yra geriausias laikas seksui dėl geresnės asmeninės sveikatos ir net karjeros. Štai kelios priežastys, kodėl rytą verta nusistatyti žadintuvą keliomis minutėmis anksčiau!

 

seksas

6 priežastys mylėtis ryte, apie kurias turbūt nepagalvojote:

 
  • Tai gali pakeisti rytinę mankštą. Sporto treniruotė patogioje lovoje? Ar begali būti geriau? Per vieną sekso seansą galima sudeginti iki 200 kalorijų, o tai lygu 15 minučių bėgimui ant takelio (be to, mylintis laikas eina greičiau negu monotoniškai judant bėgimo takelio). Taigi, pakanka nusistatyti žadintuvą 20 minučių anksčiau bent kartą per savaitę ir pasimėgauti „greituku“. Kartą per savaitė mylintis rytais, per metus galima sudeginti 7500 kalorijų per metus – tai daugiau negu 120 km bėgimo maratonas. Be to, seksas – tai ideali treniruotė, stiprinanti pilvo preso raumenis.
 
  • Tai padeda išlikti ramiems. Seksas – tai gali būti tam tikra fizinė meditacijos versija. Sinsinačio universiteto JAV tyrėjai nustatė, kad rytinis seksas yra natūrali stresą mažinanti priemonė ir šis poveikis gali trukti iki septynių dienų arba net ilgiau. Tai tobulas būdas atsikratyti blogos nuotaikos pirmadieniais ir pradėti naują savaitę tinkamai.
 
  • Seksas stiprina imuninę sistemą. Jeigu, atvėsus orams, dažnai puola peršalimo infekcijos ir gripas, galima pasinaudoti šiuo geru patarimu, kuris padės sustiprinti imuninę sistemą, kad jokie virusai ir bakterijos, nebebus baisios! Poros, kurios mylisi 1 – 2 kartus per savaitę, turi 30 % didesnį imunoglobulinų kiekį organizme, kurie apsaugo nuo virusų. Kas galėjo pagalvoti?
 
  • Seksas gali padėti atrodyti jaunesniems ir laimingesniems. Labai dažnai merginos ir moterys, norėdamos atrodyti gaiviai, naudoja daug kosmetikos ir makiažo priemonių. Tačiau odai skaistumo ir sveiko raudonio suteikia visai ne brangios priemonės, bet… seksas! Seksas skatina hormonų DHEA prieš senėjimą išsiskyrimą. Šie hormonai padeda žmonėms ilgiau atrodyti jaunesniems. Po orgazmo DHEA lygiai kraujyje pakyla iki penkių kartų daugiau negu jų yra normaliai organizme.
 
  • Tai gali būti sveikesnis pakaitalas kofeinui. Tai turėtų būti aktualu tiems, kurie dienos pradžios neįsivaizduoja be kavos puodelio. Kofeinas padeda palaikyti energijos lygį visą dieną, tačiau jo poveikis sveikatai vertinamas prieštaringai. O rytinis seksas neturi jokio neigiamo šalutinio poveikio! Greitas seksas rytą pagreitina širdies plakimą (sveika širdžiai), gali sumažinti kraujo spaudimą, pramankština raumenis ir pažadina smegenis.
 
  • Skatina oksitocino išsiskyrimą. Oksitocinas – tai geros nuotaikos hormonas ir „noro apsikabinti“ hormonas, kuris gerina nuotaiką, padeda jaustis ramesniems ir laimingesniems. Pasimylėję jaustis ramesni ir net galėsite pajusti, kaip į teigiamą pusę pasikeitę bendravimas su antrąja puse.