Mes visi turime savo būdą patogiai sėdėti, bet tai, kad jaučiamės patogiai, dar nereiškia, kad tai iš tikrųjų yra mums naudinga. Tiesą sakant, vienas iš populiariausių sėdėjimo būdų, kai kojos yra sukryžiuotos, gali sukelti daug nemalonių padarinių, todėl reikėtų rimtai apsvarstyti apie tokio sėdėjimo atsisakymą. Svarbu išmokti sėdėti tiesiai – tai ne tik naudinga visam kūnui, bet ir didina pasitikėjimą savimi. Šį kartą pateikiame net 6 priežastis, kodėl reikėtų vengti sėdėti sukryžiavus kojas!

 

sedejimas

6 priežastys, kodėl reikėtų vengti sėdėti sukryžiavus kojas:

 
  • Gali išprovokuoti nervų paralyžių. Ilgą laiką sėdint sukryžiuotomis kojomis, gali prasidėti būklė, vadinama nerviniu paralyžiumi. Kai tai ištinka, žmogus negali pakelti kojos, tai gali sukelti raumenų nutirpimą ir netgi galų gale pažeisti tarpvietės (peronealinį) nervą, rašo brightside.me.
 
  • Gali sukelti aukštą kraujo spaudimą. Buvo atliktas vienas tyrimas, parodęs, kad sukryžiavus kojas kelių lygyje, kraujospūdis žymiai padidėja. Taip pat buvo patvirtina, kad kryžiuojant kojas ties kulkšnimis nebuvo jokio kraujospūdžio šuolio, o, mūsų laimei, šie kraujo spaudimo svyravimai buvo laikini. Vis dėlto patartina vengti sėdint kryžiuoti kojas žmonėms, kuriuos vargina hipertenzija (padidėjęs kraujo spaudimas).
 
  • Gali sukelti blogą laikyseną. Mokslininkai nustatė, kad sėdint sukryžiuotomis kojomis ilgiau nei 3 valandas per dieną, gali atsirasti peties ir dubens šoniniai pakrypimai, o tai gali lemti, kad galva bus labiau palenkta į priekį. Tai taip pat gali sukelti stuburo iškrypimą. Verta paminėti, kad netinkama laikysena ilgainiui sukelia raumenų skausmą ir sustingimą.
 
  • Gali sukelti sąnarių skausmą. Kojų kryžiavimas sėdint kenkia ne tik laikysenai, bet ir sukelia sąnarių skausmą. Toks netaisyklingas sėdėjimas gali pakenkti kaklui, dubeniui, apatinei nugaros daliai ir keliams. Ypač reikėtų vengti kryžiuoti kojas sėdint, jei jau skauda kelius arba jie linkę dažnai skaudėti.
 
  • Gali sukelti venų varikozę. Venų varikozė atsiranda dėl venų vožtuvų sutrikimų, dėl kurių jie labai sunkiai pumpuoja kraują link širdies. Kai kraujas juda aukštyn, vienkrypčiai vožtuvai atsidaro ir užsidaro, neleisdami kraujui nutekėti žemyn. Kai šie vožtuvai yra susilpnėję arba pažeisti, sunkio jėga kraują traukia žemyn. Tai vadinama venų nepakankamumu. Varikozinės venos išsiplečia. Tiek ilgą laiką stovint, tiek sėdint gali padidėti rizika susirgti venų varikoze. Nors nėra įrodymų, kad kojų kryžiavimas turėtų tokį poveikį, bet, jei nerimaujate dėl išsiplėtusių venų, pabandykite per dieną dažniau pakeisti kojų padėtį.
 
  • Gali sukelti kulkšnių tinimą nėštumo metu. Gydytojai pataria nėštumo metu moterims vengti kryžiuoti kojas sėdint, nors tai visiškai saugu kūdikiui, tačiau tai gali sukelti kulkšnies patinimą ar kojų mėšlungį. Pajutus bet kurį iš šių simptomų, reikėtų pabandyti atsisėsti, padėjus abi pėdas ant grindų arba jas pakelti.
 

Be abejo, sėdėjimas sukryžiavus kojas nėra toks pavojingas, kad nedelsiant prireikti skubios medicinos pagalbos specialistų. Tačiau yra duomenų, kad per ilgas netaisyklingas sėdėjimas gali sukelti aukštą kraujo spaudimą ir pabloginti laikyseną. Siekdami geros sveikatos, stenkitės ilgą laiką nesėdėti vienoje padėtyje, nesvarbu, kryžiuojate kojas, ar ne.