Renkantis naujus batus žiemai svarbiausia, kad jie būtų ne tik gražūs, bet ir šilti (su jais kojos neturi šalti net per stipriausius šalčius). Tačiau tokių batų pasirinkimas nėra labai didelis. Kokia madingiausia avalynė yra patogiausia? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis naujus batus?

 

6 patarimai, kaip išsirinkti gerus batus žiemai:

 

batai

  • Reljefinis padas. Masyvus ir reljefinis padas žieminiams batams reikalingas dėlto, kad gali apsaugoti nuo kritimo, paslydus ant ledo. Jeigu tenka daug vaikščioti, ypač už miesto, tokie batai – idealus pasirinkimas. Tokia avalynė labai patvari, atlaiko ne vieną sezoną. Tai gali būti klasikiniai „Timberland“ batai, kažkada kurti specialiai statybininkams. Tokių batų būna pačių įvairiausių spalvų. Itin stilingai atrodo ryškiaspalvė avalynė.
 
  • Šiltas pamušalas. Jeigu svarbiausias tikslas yra nesušalti, reikėtų rinktis australiškus batus „Ugg“ arba kitus grubius batus su avikailiu. Šiandien prekybos vietose galima rasti įvairiausių batų modelių su šiltais pamušalais. Galima rasti dailių lygiapadžių batų su pašiltinimu, taip pat batų su platforma ir kulnu.
 
  • Pralaidumas orui. Batų vidpadžiai ne tik saugo kojas nuo šalčio. Daugelis iš jų turi antibakterinių savybių, kurios apsaugo nuo blogo kojų kvapo ir bakterijų dauginimosi, kai avalynė sudrėksta nuo prakaito. Pralaidi orui avalynė gali neužtikrinti 100 % apsaugos nuo vandens patekimo į batus. Tačiau jei nesiruošiate su šiais batais eiti į žygius, tai neturėtų būti problema.
 
  • Stabilus kulnas. Jeigu aukštakulnių batų neketinate atsisakyti net žiemą, tada rekomenduojama atkreipti dėmesį į batų modelius su storais, masyviais ir stabiliais kulnais. Ši avalynė puikiai dera su pačiais įvairiausiais moteriškais drabužiais (tinka tiek prie aptemptų džinsų, tiek prie plačių suknelių).
 
  • Lengvumas. Sunkūs batai nėra patogūs, kad ir kokie kokybiški būtų. Todėl batų lengvumas – tai tikrai ne paskutinis kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis naujus žieminius batus. Tai ypač aktualu nedidelio ūgio, smulkioms moterims. Avėdamos sunkius batus jos negali jaustis patogiai.
 
  • Kaina. Sakoma, kad žieminius batus geriausia pirkti pavasarį, kai išparduodami senos kolekcijos batai su didele nuolaida. Tačiau ne visi apie tai pagalvoja ir tenka ieškoti variantų, kad labai nenukentėtų piniginė. Gerų pasiūlymų dažnai pasitaiko internete, ypač užsienietiškose elektroninėse parduotuvėse. Taip pat galima naudotis prekybos ir mainų drabužiais bei avalyne platformomis arba pasikuisti padėvėtų drabužių parduotuvių lentynose.
 

Žieminiai batai turi būti ne tik gražūs. Žinoma, stiliui turėtų būti teikiama pirmenybė, nes kas gi norėtų kasdien pora sezonų iš eilės vaikščioti su batais, kurie nedžiugina? Tačiau stilius – tai dar ne viskas. Batai privalo būti ne tik stilingi, bet ir kokybiški bei pritaikyti mūsų šaltoms, snieguotomis, o kartais lietingomis žiemoms. Jie turi būti šilti, bet pralaidūs orui, kad pėda galėtų kvėpuoti. Jų padas turėtų nebūti slidus, kad išvengtumėte traumų pakeliui į mokslus, darbus ar parduotuvę. Jei pavyks rasti tokius batus, galite būti tikri, kad net ir žvarbiausia žiema jums bus nebaisi!