Tikriausiai jau pastebėjote, kad visos mados tendencijos po kurio laiko sugrįžta. Pastaruosius metus gatvėse ir ant podiumo dominavo 1990-ųjų bei 2000-ųjų mada. Blizgučiai, mamiški džinsai ir trumpos palaidinės užkariavo daugelio širdis. Dabar laikas 1980-iesiems! Ekspertai prognozuoja, kad šiemet prisiminsime kone visas 9-ąjį dešimtmetį populiarias šukuosenas. Vėl bus madingos stambios garbanos ir smarkiai iškarpytas viršugalvis.

 

sukuosenos

Garbanoti kirpčiukai

 

1980-ieji labiausiai įsiminė dėl garbanotų šukuosenų gausos. Kirpčiukai – ne išimtis. Tiesių plaukų savininkės juos garbanodavo visais įmanomais būdais. O natūralios garbanės tiesiog leisdavo sruogoms laisvai kristi ant kaktos. Būtent tokią šukuoseną rinkdavosi to meto dievaitės Mariah Carey ir Janet Jackson. Jas kopijuodamos garbanotais kirpčiukais pasipuošė nesuskaičiuojama galybė moterų. Vėliau įsitvirtino tiesūs plaukai ir jų variacijos. Tačiau šiandien garbanoti kirpčiukai grįžta visu pajėgumu. Moterims neberūpi tobulai ištiesinti ir lygūs plaukai. Garbanas itin pamėgo serialo ,,Oranžinė – tai nauja juoda“ žvaigždė Natasha Lyonne, taip pat dainininkė Selena Gomez. Sekėjai visame pasaulyje negaili komplimentų tokiam stilingam ir abiem moterims be galo tinkančiam šukuosenos pasirinkimui. Visgi nemažai garbanių kirpčių bijo. Deja, garbanos retai klauso savininkių ir raitosi kaip papuola. Tad grįžus iš kirpyklos kirpčiukai gali tapti kasdienio vargo priežastimi. Tačiau garsenybių plaukų stilistas Vernonas François teigia, kad garbanotus kirpčiukus galima išbandyti ir nekirpus plaukų. Jei jūsų garbanos ilgos, galite susirišti jas viršugalvyje, o uodegos galu uždengti kaktą. Tokie improvizuoti kirpčiukai atrodys moderniai, stilingai ir elegantiškai. Na, o trumpesnius plaukus galbūt susegti taip, kad dalis jų dengtų kaktą. Galimybės beribės!

 

Didžiulė apimtis

 

Be garbanų, šis dešimtmetis taip pat pasižymėjo ekstravagantiškomis ir didelėmis šukuosenomis. Prisiminkime tais laikais populiarumo viršūnėse karaliavusias aktores Julią Roberts, Sarah Jessicą Parker ar popmuzikos dievaitę Madonną. Ne veltui šios šukuosenos vėliau pramintos pudeliais. Moteris įspūdingą kasų apimtį pasiekdavo ant plaukų purkšdamos galybę lako ir veldamos šepečiu. Šiai madai praėjus dauguma galvojo, kad plaukų it šalmų era pasibaigė amžiams. Tačiau į duris pasibeldus 2021-iesiems, mega apimtis vėl kopia į stiliaus olimpą. Žinoma, kasdien naudoti galybę lako ir šepečiu kankinti plaukų nepatartina. Tačiau norint jiems suteikti didesnės apimties, į kasdienę rutiną galima įtraukti plaukus pučiančias priemones: gelį, putas ar specialų losjoną. Kol plaukai dar drėgni, juos susukite stambiais suktukais. Išėmusi suktukus plaukų nešukuokite, tik lengvai pakedenkite pirštų galiukais. Tuomet teliks papurtyti galvą ir pirštais padėlioti norimas sruogas.

 

Banguoti plaukai

 

Lengvomis bangelėmis suklostyti plaukai daug kam asocijuojasi su 10-uoju dešimtmečiu. Tačiau ši mada prasidėjo dar 1980-aisiais. Ją išpopuliarino to meto popkultūros ir televizijos žvaigždės. Tokia šukuosena puikavosi tuomet dar jaunutė aktorė Demi Moore, popdievaitė Madonna, dainininkė Taylor Dayne. Plaukai dažniausiai būdavo banguojami specialiu aparatu arba sukami smulkiais suktukais. Tokį įvaizdį, tik kiek modernesnį, galima puikiai pritaikyti ir šiandien. 2018 m. banguotus plaukus suėmusi į uodegą visus nustebino atlikėja Beyonce. Vėliau šios šukuosenos variacijos vis dažniau regėtos ant aukštosios mados podiumo. Undinėlės šukuoseną primenančias bangeles nesunkiai galite susikurti ir jūs. Paprasčiausia tai padaryti supynus kelias smulkesnes kaseles ir jas ištiesinus tiesintuvu. Geriausia prieš tai plaukus ištrinkti ir išdžiovinti. Subanguoti plaukai gražiai atrodys palaidi, surišti į uodegėlę, kuodą ar supinti į stambią kasą. Taip pat galima banguoti ne visą ševeliūrą, o tik dalį ar vieną kitą sruogą. Taip subanguotos kasos suteiks didesnės apimties, tad gali tapti puikiu pasirinkimu lygiaplaukėms.

 

Muletas ir smarkūs iškarpymai

 

Muletu (mullet) vadinama šukuosena, kai priekyje plaukai iškarpomi ir nukerpami trumpai, o gale paliekami ilgesni. 9-ąjį dešimtmetį tokia mėgta tiek vyrų, tiek moterų. Skirtumas tik tas, kad vyrai priekinius plaukus kartais netgi nuskusdavo. Ilgą laiką ši šukuosena laikyta didžiausiu 1980-ųjų nesusipratimu. Vis dėlto, kiek patobulinta, šiandien ji atgimsta. Dėl to turime dėkoti maištingajai atlikėjai Miley Cyrus. Ji muletą pavertė itin moterišku ir netgi elegantišku. Tokia šukuosena neseniai pasipuošė ir garsusis modelis Cara Delevingne. Ilgas, glamūrines šviesias garbanas ji suderino su kone pankiška šukuosena priekyje. Išties muletą pamėgo tiek maištaujančios ir stereotipų nepripažįstančios merginos, tiek rafinuotos moterys. Variacijos beribės – viskas priklauso nuo iškarpymo intensyvumo ir plaukų ilgio. Kartu su muletu išpopuliarėjo ir smarkiai pakaušyje iškarpyti plaukai. Tokią šukuoseną pirmoji 1980-aisiais pristatė roko grupės „The Runaways“ gitaristė Joan Jett. Varno juodumo smulkiai iškarpyti atlikėjos plaukai iki šiol žavi ne vieną moterį. Anuomet tokia šukuosena Joan pradėjo tikrą revoliuciją. Tai buvo maištas prieš įsitikinimą, kad graži moteris privalo puikuotis plaukais iki juosmens. Dabar šiuo stiliumi nevengia kirptis netgi jausmingoji atlikėja Taylor Swift. Jei eksperimentai jums nesvetimi, išbandyti kurią nors šių šukuosenų galite ir jūs. Jei nenorite pernelyg rizikuoti, galima pasirinkti ir saugesnį muleto variantą. Tegul plaukai priekyje trumpėja laipsniškai. Tada nebus perdėm ryškaus efekto.

 

Asimetrija

 

1980-iesiems taip pat būdingos asimetriškos šukuosenos. Vienas populiariausių variantų – ilgus plaukus surišti į aukštą uodegą ant šono. Trumpakasės plaukus vienoje galvos pusėje susegdavo ar sutepdavo geliu. Drąsesnės moterys plaukus asimetriškai tiesiog nusikirpdavo. Tarkime, vienoje pusėje jie siekdavo smakrą, o kitoje būdavo kone iki pečių. 9-ąjį dešimtmetį taip pat mėgti įvairūs asimetriški skutimai ir karpymai. Kodėl gi asimetrijos neišbandžius ir jums? Paprasčiausias būdas – plaukus rišti ar šukuoti į vieną pusę. Puikiai tiks ir asimetriškai kirpti kirpčiai. Arba galima plaukus vienoje pusėje truputėlį patrumpinti. Tai ypač tinka trumpiems ir pusilgiams plaukams. Pavyzdžiui, viena pusė siekia smakrą, o kita – šiek tiek ilgesnė. Kitas variantas – viena pusė siekia raktikaulį, o kita – vos aukščiau krūtinės. Šiandien itin populiarėja 1980-ųjų aksesuarai. Manėte, kad perlais puošti dideli plaukų segtukai yra šių laikų išradimas? Galbūt nepatikėsite, bet jie atkeliavo tiesiai iš 1980-ųjų. Asimetrišką šukuoseną galite sukurti krūvą tokių segtukų susegusi vieną galvos pusę, kad plaukai kristų į kitą. Šiuo atveju pravers ir plaukų lakas ar gelis.

 

Aukšta uodega

 

Kokie 1980-ieji be arklio uodegos? Kuo aukštesnė, tuo geriau! Ne tik paauglės, bet ir suaugusios moterys uodegėlę rišdavo pačiame viršugalvyje. Ji būdavo sutvirtinama ryškia, dažniausiai neoninės spalvos gumele. Šis stilius (tik be ryškios gumelės) iki šiol gana populiarus. Jį itin pamėgusi žavioji atlikėja Ariana Grande, dainininkė Jennifer Lopez, realybės šou žvaigždė Kim Kardashian. O ir variantų esama įvairių – uodegą galima sutepti geliu, kad taptų itin glotni ir rafinuota. Taip pat plaukus išpurkšti laku ir pašiaušti, suteikiant apimties. Stilingai atrodys ir į uodegą suimti banguoti plaukai. Dar viena sparčiai atgimstanti 9-ojo dešimtmečio tendencija – burbulinė uodega. Per visą ilgį plaukai surišami keliomis gumytėmis, tarpuose suformuojant pūstus burbulus. Rinkdamasi smulkias gumytes ir jas paslėpdama plaukų sruogomis, sukursite išties išskirtinį įvaizdį. Deja, uodegą susirišti pačiame viršugalvyje ir ją kelis kartus perrišti gumytėmis pavyks tik ilgaplaukėms. Nepamirškite aksesuarų. 1980-aisiais buvo populiarūs galvos raiščiai, segtukai, spalvingos gumelės. Visa tai be galo madinga ir šiandien.

 

Lengvos plunksnos

 

Griežti, lygūs kirpimai vis dar labai populiarūs. Tačiau plaukus aplink veidą verta ir iškarpyti, kad sruogos gražiai jį įrėmintų. Ši šukuosena, vadinama plunksniška (feathered hair), 1980-aisiais tiesiog karaliavo. Plaukai būdavo kerpami sluoksniais ir skiriami per vidurį. Tai dar vienas būdas be lako suteikti jiems didžiulės apimties. Dėl iškarpytų sruogų lengvumo ir panašumo į plunksnas šukuosena ir gavo tokį pavadinimą. Ja puikavosi visa aibė įžymybių: serialo „Čarlio angelai“ žvaigždė Farrah Fawcett, net princesė Diana. Jos plaukai būdavo tokie purūs būtent dėl šios kirpimo technikos. Plunksniška šukuosena buvo populiari ne tik tarp moterų, bet ir vyrų. Ji buvo tapusi aktorių Johno Travoltos ir Robo Lowe skiriamuoju bruožu. Jei plaukai ploni ar linkę prisiploti, šį kirpimą galite išbandyti ir jūs. Jis plaukams suteiks taip trokštamos apimties, o jums – nepamirštamą ir madingą įvaizdį.