Būtent rankos pirmiausia kenčia nuo orų kaitos, todėl rudenį joms reikia ypatingos priežiūros. Vos prasidėjus rudens šalčiams, rankų būklė, deja, nesikeičia į gerąją pusę – ji ima sausėti ir šerpetoti. Todėl svarbu ne tik reguliariai drėkinti kremu, bet ir pasidaryti specialias voneles. Rankų odą puoselėjančias procedūras patartina daryti bent kartą per savaitę, bet dar geriau – dažniau. Būtų puiku, jei jas kartais pakaitaliotumėte.

 

rankos

5 rankų vonelės, kurios praverčia rudenį:

 
  • Bulvių. Mūsų senelių naudojamas grožio receptas yra senas, bet veiksmingas. Jei verdate bulves, neskubėkite išpilti vandens. Šis nuoviras yra puikus rankų kremo pakaitalas. Tiesiog 10 minučių panardinkite rankas į šiltą vandenį, kuriame virė bulvės – tokia vonelė drėkins ir suminkštins rankas.
 
  • Aliejaus. Ši vonelė labai gerai drėkins ir maitins rankų odą, nes naudojami natūralūs aliejai iš alyvuogių, persikų kauliukų, migdolų, kokosų, simondsijų (geriausia naudoti aliejų mišinį). Šiek tiek pašildykite aliejų, tada supilkite į dubenį ir įpilkite šaukštą citrinos sulčių. Tada šioje vonelėje palaikyti rankas 10 minučių. Po procedūros rankų neplaukite vandeniu – leiskite aliejams susigerti.
 
  • Parafino. Rudenį ir žiemą ypač reikalingos parafino vonelės rankoms, nes jos padeda apsaugoti odą nuo šalčio ir vėjo poveikio. Be to, ši procedūra puikiai drėkina, gerina kraujotaką, skatina mikroįtrūkimų gijimą ir pašalina odos lupimąsi. Pastebėsite, kad jai po pirmos procedūros rankų oda taps švelnesnė. Norint paruošti tokią vonelę rankoms, reikės ištirpinti pakuotę specialaus parafino (maždaug 2 kg) dubenyje su aukštais kraštais. Prieš procedūrą odą reikia dezinfekuoti losjonu, nušveisti šveitikliu ir patepti kremu. Rankos 5 – 7 min. panardinamos į išlydytą parafiną, tada nukeliamos ir vėl nuleidžiamos. Tokius veiksmus reikia atlikti 6 – 8 kartus, kol ant rankų susidarys storas parafino sluoksnis. Tada reikia užsimauti plastikines pirštines, o ant jų – medvilnines arba kilpines pirštines. Palaukite 25 min. Tada nusimauti pirštines ir pašalinti parafiną, ir patepti rankas maitinančiu kremu.
 
  • Glicerino. Norėdami drėkinti ir maitinti rankų odą namuose, labai naudingos gali būti glicerino vonelės. Tam jums reikia šaukšto glicerino, kurį reikia praskiesti dviem litrais vandens, įpilti šaukštelį amoniako ir vieną stiklinę ramunėlių nuoviro. Panardinkite rankas į šį tirpalą 10 – 15 minučių, po to, nenusišluostę rankų, palaukite, kol nudžius ir patepkite rankas drėkinamuoju kremu.
 
  • Salierų. Mažai kas žino, bet salierų nuoviras taip pat gerai minkština, drėkina ir maitina rankų odą. Tiesiog 30 minučių virti salierų šaknis viename litre vandens. Nukošti, palaukti, kol šiek tiek atvės ir panardinti rankas į vonelę su salierų nuovirų 20 minučių. Po to rankas patepti maitinamuoju rankų kremu.
 

Po šių procedūrų rankos bus kaip šilkinės ir rudens šaltukas joms nebebus baisus! Aišku, pirštinių ir rankų kremo nereikėtų pamiršti!