Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad Australijoje žmonės gyvena ilgiau negu bet kurioje kitoje Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos šalyje ir jų vidutinė gyvenimo trukmė yra 74-eri metai. Palyginimui: amerikiečiai vyrai gyvena vidutiniškai iki 71,5-erių. Štai kelios vertos dėmesio australų ilgaamžiškumo ir geros savijautos paslaptys, kurių verta pasimokyti kiekvienam iš mūsų!

 

australai

5 priežastys, kodėl australai gyvena ilgiausiai:

 
  • Stabili šalis. Minėto tyrimo autorius dr. Collinas Payne‘as teigia, kad Australijoje padėtis jau tikrai ilgą laiką yra rami ir stabili. Ypač tai galima pastebėti, palyginus Europos šalis, kurias alino I-ojo ir II-ojo pasaulinio karo baisumai ir žiaurumai. Australijoje tuo metai, kai Europą siaubė karai, nebuvo jokių didelių susirėmimų. Paprastai kūdikių mirtingumas, vykstant kariniams konfliktams yra didesnis, o nepakankama mityba vaikystėje vėliau primena apie save įvairiomis sveikatos problemoms suaugus ir trumpesne gyvenimo trukme.
 
  • Gyvenimo būdas be streso. Dauguma australų gyvena netoli paplūdimio. Geras klimatas automatiškai yra keliantis mažiau streso. Lankymasis paplūdimyje yra neatsiejamas nuo aktyvaus gyvenimo būdo – žmonės bėgioja ir vaikšto vandenyno pakrante, plaukioja su banglentėmis, daro paplūdimio jogos pratimus ir t. t. Tyrėjai prisipažįsta, kad šioje šalyje reguliariai sutinka laimingų septyniasdešimtmečių, važiuojančių dviračiais į kalnus, žygiuojančių, o tai reikia, kad šalies visuotinė sveikatos priežiūra reiškia gana aukštus gyvenimo standartus.
 
  • Sveika ir subalansuota tradicinė virtuvė. Šviežių žuvų ir jūros gėrybių bei vietiniuose ūkiuose užaugintų produktų gausa lemia, kad australų mitybos įpročiai yra vieni sveikiausių ir labiausiai subalansuotų visame pasaulyje. Tai paaiškina, kodėl visame pasaulyje daugėja ir populiarėja Australijos pakrančių gyventojų mitybos įkvėptų restoranų ir užkandinių, siūlančių pasistiprinti skrebučiais su avokadu arba daržovių asorti pusryčiams, o ne sumuštiniais su žemės riešutų sviestu arba pusryčių dribsniai su pienu.
 
  • Australai yra pamišę dėl sporto. Australija yra laikoma viena sportiškiausių šalių. Nepaisant gana nedidelės populiacijos, šios šalies sportininkai Olimpinėse sporto žaidynėse dažnai patenka tarp penkių medalių laimėtojų. Visos šios pergalės skatina ir eilinius žmones dažniau išeiti į lauką ir būti aktyviems. Be to, ir oras prie vandenyno tam yra labai palankus. Australijoje populiarus regbis, kriketas, futbolas, banglenčių sportas. Apskritai, regis, sportinė veikla australams yra įaugusi į kraują.
 
  • Įgimtas ištvermingumas. Kai kurie australai teigia, kad jų šalyje žmonės gyvena ilgiausiai dėl tinkamo požiūrio gyvenimą ir ypač dėl jų įgimto ištvermingumo, galbūt artimo laukinei gamtai. Tad, jeigu norite gyventi taip ilgai, kaip jie, laikas nustoti skųstis, susiimti ir pagaliau prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.