Raukšlių ant kaktos gali pradėti atsirasti dėl amžiaus, pasikartojančių veido išraiškų, genetikos ir buvimo saulėje. Visiškai atsikratyti raukšlių neįmanoma, bet kai kurios natūralios priemonės gali padėti padaryti jas mažiau matomas. Svarbiausia pasirinkti produktus ir technikas, kurie gali padėti išlaikyti odos drėgmę ir elastingumą. Pasirodo, tokių priemonių toli ieškoti nereikia!

 

kakta

5 priemonės, kurios padeda atsikratyti raukšlių kaktos srityje:

 
  • Bananas. Šie ilgi, geltoni vaisiai labai tinka veido priežiūrai, ypač kaktos srityje. Juose yra vitaminų ir natūralių aliejų, kurie padeda odą padaryti sveikesne. Tačiau geriausia dalis yra ta, kad juos labai lengva naudoti. Užtenka ketvirtadalį banano sutrinti šakute ir šią košelę užtepti ant švariai nuvalytos kaktos srities. Kaukę palaikyti 15 – 20 min. Po to nuplauti šiltu vandeniu ir jau galite džiaugtis pastebimai lygesne ir labiau sudrėkinta veido oda!
 
  • Citrusiniai vaisiai. Juose gausu vitaminų E ir C, kurie gali suteikti odai papildomo lygumo, taip pat pagerinti bendrą odos būklę. Jeigu oda nėra labai jautri ar alergiška, citrusinių vaisių (citrinų, apelsinų, greipfrutų ir kt.) griežinėlius galima dėti ant odos, palaikyti 10 minučių ir po to nuplauti. Tačiau, manoma, kad geresnių rezultatų galima pasiekti naudojant kaukes. Tam reikės dubenėlyje sumaišyti 60 ml šviežiai spaustų apelsinų sulčių sumaišyti su miltų (dėti tiek, kad susidarytų tiršta košelė). Kaukę užtepti ant švariai nuvalytos kaktos srities. Kaukę palaikyti 15 – 20 min. ir nuplauti šiltu vandeniu.
 
  • Natūralūs aliejai. Tiek kokosų, tiek alyvuogių aliejus didina odos elastingumą, nes ją drėkina. Sausa oda yra nepakankamai elastinga, todėl raukšlės yra labiau matomos. Pradėjus labiau drėkinti ir maitinti kaktos odą, oda ilgainiui tampa elastingesnė. Kokosų aliejų galima tepti kaktos srityje prieš miegą, iš karto nusiprausus veidą. Aliejų reikėtų įmasažuoti tiesiai į raukšles ir masažuoti, kol oda nebebus riebi ir aliejinga. Jeigu norite, galite sumaišyti abu šiuos aliejus ir naudoti tokį aliejų mišinį kaktai.
 
  • Kiaušinių baltymai. Jie gali taip pat padėti pagerinti odos išvaizdą kaktos srityje. Tačiau geriau kiaušinio baltymą, prieš tepant ant odos, sumaišyti su medumi (prieš tai įsitikinkite, kad nesate jam alergiški). Ši kaukė gali padėti sumažinti kaktos raukšles. Taip pat ji tonizuoja veido odą. Kaip pasidaryti tokią kaukę? Tai labai paprasta! Reikės vieną kiaušinio baltymą sumaišyti su šaukštu medaus. Kaukę užtepti ant švariai nuvalytos kaktos srities. Kaukę palaikyti 15 – 20 min. ir nuplauti šiltu vandeniu.
 
  • Kaktos pratimai. Ar žinojote, kad kaktos raumenų treniravimas gali padėti sumažinti raukšles ir pakoreguoti užkritusius akių vokus be plastinės operacijos? Štai keletas patarimų, kaip daryti tokią kaktos mankštą:
 

Abiejų rankų smilius laikykite ant antakių, o nykščius laikykite kiekvienoje pusėje, virš šnervių. Pirštai turėtų sudaryti tarsi C raides ant veido. Akis laikykite atmerktas. Pamasažuokite pirštais kaktą į šoną ir žemyn.

Plačiai atmerkite akis ir palaikykite 5 sekundes. Prilaikykite antakius, kad nejudėtų.

Pažiūrėkite į šonus, nesukdami galvos, vien tik judindami akis, 5 kartus ir užsimerkite. 5 sekundes atsipalaiduokite ir pratimą pakartokite dar 2 kartus.