Kaip planuoti savaitę, norint iš tikrųjų nuo pirmadienio pradėti naują gyvenimą? Kiek kartų norėjote viską pakeisti, bet užsidegimo ir jėgų užtekdavo tik pirmosioms savaitėms dienoms? Taip nenutiktų, jeigu nauja savaitė nuo pirmadienio būtų planuojama teisingai, kad jėgos neapleistų. Pasirodo, kad pusvalandį skyrus planavimui, nauja savaitė būtų produktyvesnė ir padėtų pakeisti gyvenimą į gera!

 

pirmadienis

5 geri patarimai, kaip nuo pirmadienio pradėti gyventi kitaip:

 
  • Realūs tikslai. Išsikelti kelis nedidelius tikslus savaitei. Tačiau tie tikslai ir svajonės turėtų būti gana realistiški. Pavyzdžiui, jei norite numesti svorio, išsikelkite tikslą numesti per savaitę ne daugiau nei 0,5 kg, jeigu tikslas išmokti kokios nors užsienio kalbos – per dieną išmokti vieną pamoką iš vadovėlio arba, tarkime, penkis naujus žodžius ir pan. Didelius tikslus reikėtų suskaidyti į mažesnes ir nesunkiai įgyvendinamas užduotis.
 
  • Plano rašymas. Kuo daugiau užsirašysite, ką turite padaryti per šią savaitę, tuo didesnė tikimybė, kad padarysite viską laiku. Psichologai įrodė, kad rašydami planą mes tarsi pasąmonės lygmenyje pasižadame sau, kad jo nepamiršime ir viską tikrai įgyvendinsime.
 
  • Lengvas pirmadienis. Kadangi naujas gyvenimas tarsi prasideda nuo pirmadienio, labai dažnai tai būna ir labiausiai užimta savaitės diena. Todėl jau antradienį ir trečiadienį žmogus jaučiasi pervargęs, nebeturi motyvacijos ir įkvėpimo. Planavimo ekspertai pataria pirmadienio planuose pažymėti mažiau būtinų atlikti darbų negu paprastai ir jų kiekį palaipsniui didinti ir paskirstyti per visą darbo savaitę.
 
  • Sumažinti apkrovas. Penkių darbo dienų savaitė yra sudėtingas jėgų (fizinių ir psichologinių) išbandymas. Todėl reikėtų stengtis pernelyg neapkrauti savo dienotvarkės savaitės viduryje (trečiadienį arba ketvirtadienį). Rekomenduojama neplanuoti šią dieną nieko svarbaus, užbaigti darbus anksti, apsilankyti kino teatre ar palepinti savo kokiu nors skaniu maistu. Tegul tomis dienomis būna jausmas, tarsi tai būtų mažasis savaitgalis.
 
  • Mažasis stebuklas. Kiekvieną savaitę reikėtų padaryti kažką, apie ką jūs visada svajojote. Tai gali būti ekstremalaus nuotykio įsigijimas. Svarbiausia – įgyvendinti nedideles savo svajones. Tai suteiks įkvėpimo ir padės patikėti savo jėgomis ir tuo, kad viską galite.