Penktadienį, liepos 13 dieną, įvyko dalinis saulės užtemimas, kuris bus matomas nedidelėje pietinės Australijos dalyje yra truks 7 val. ir 13 min., maksimumą buvo pasiekęs 6 val. 1 min. Nemažai žmonių tiki, kad saulės užtemimai yra siejami su įvairiomis gyvenimiškomis permainomis.

 

uztemimas

5 faktai, kaip saulės užtemimai veikia mūsų kūną:

 

  • Gali varginti mieguistumas arba nuovargis. Dvasinių tyrimų rezultatai rodo, kad visiškas ir net dalinis saulės užtemimas gali sukelti neįprastai didelį mieguistumą ir nuovargio jausmą. Taip pat patariama šiuo metu nepriimti didelių ir sunkių sprendimų, nes jiems įtaką darys nepastovi nuotaika ir greičiausiai šią dieną priimti sprendimai bus neteisingi.

 

  • Gali paveikti nėščias moteris. Nėščioms moterims kartais patariama laikytis tam tikrų atsargumo priemonių per visišką saulės užtemimą, nes egzistuoja mitas, kad tada moterys gali pagimdyti vaikus, turinčius įvairių apsigimimų. Mokslinio pagrindo toks teiginys neturi, bet vis tiek tai yra gana įdomi teorija.

 

  • Gali atsirasti akių pažeidimų. Taip dažniausiai atsitinka tada, kai plika akimi žiūrima į saulės užtemimą. Blogiausiu atveju pažeidimai gali būti tokie dideli, kad net galima apakti. Todėl saulės užtemimą stebėti reikia tik per specialius, tamsintus akinius. Akinius galima nusiimti tik tas dvi minutes, kai saulė yra visiškai uždengta.

 

  • Gali sutrikti virškinimas. Kai kurie žmonės tiki, kad saulės užtemimai (visiški ir daliniai) neigiamai veikia jų virškinimo sistemą. Labai dvasingi žmonės šiuo ypatingu metu net pradeda pasninkauti arba badauja, kol pasibaigia saulės užtemimas.

 

  • Gali būti sunku kontroliuoti emocijas. Daug žmonių yra įsitikinę, kad retai pasirodantys saulės užtemimai gali daryti psichologinį poveikį žmonėms. Gali varginti stipresnis nei įprastai jaudulys, neįprasti sapnai, staigus kūrybiškumas, santykių problemos.