Valgote, kai patiriate stresą? O gal vakarieniaudami prarandate saiką? Kiekvienas žmogus turi savo mitybos ribas. Visi yra skirtingi, todėl nėra vienos taisyklės, kaip reikėtų maitintis, norint sėkmingai numesti svorio. Taigi, svarbiausia ne tik stengtis valgyti sveiką maistą, bet ir maitintis pagal savo individualius įpročius ir asmenybės tipą.

 

5 patarimai, kaip laikytis dietos skirtingiems asmenybės tipams:

 

"dietos"

  • Mėgstantys nuolatos ką nors kramsnoti. Šie asmenys gali valgyti sveikus pusryčius, pietus ir vakarienę, tačiau niekaip negali atsispirti pagundai ką nors kramsnoti. Užkandžiauti yra galima, tačiau svarbu rinktis sveikus maisto produktus. Kaloringus saldumynus, bandeles ir traškučius keisti šviežiais vaisiais, daržovių šiaudeliais, riešutais ar sausainiais su įvairiomis sėklomis. Darbe dažnai gerti paprastą vandenį, tai padės sutramdyti alkio jausmą ir atsisakyti kitų gaiviųjų gėrimų, kurie paprastai tėra tuščios kalorijos ir cukrus.
 
  • Emocinis valgytojas. Tai toks žmogus, kuris ieško ko nors skanaus šaldytuve, kai jaučia liūdesį, nuobodulį, nerimą arba jaučiasi nevertinamas. Jam reikėtų išmokti atpažinti emocinius dirgiklius ir užsirašinėti, kaip jis jaučiasi kiekvieną kartą, kai pradeda valgyti. Tada rasti sveikų alternatyvų, kuo būtų galima pakeisti emocinį valgymą: paskaityti knygą, rašyti dienoraštį, paskambinti draugui. Dar geriau būtų sukauptis visas valios jėgas ir atidėti lėkštę su pyragu kitam kartui ir išeiti pasivaikščioti. Taip ne tik nesuvartosite papildomų kalorijų, bet dar ir sudeginsite!
 
  • Mėgstantys valgyti greitai. Dienotvarkė tokia įtempta, kad laiko prisėsti ir pavalgyti tiesiog nebelieka. Tada griebiama tai, kas po ranka, nesvarbu tai sveika ar ne, ir valgoma tuo pačiu metu atliekant kitas užduotis. Blogiausia ne tik tai, kad šie žmonės dažniausiai valgo greitąjį, perdirbtą maistą, bet ir nesuteikia sau laiko pajusti sotumo jausmą. Tai gali būti pagrindinė priežastis, kodėl nepavyksta numesti svorio. Jiems labai svarbu dienotvarkėje atrasti laiko sau. Kaip planuojami verslo susitikimai ir renginiai laisvalaikiu, taip pat tiksliai reikėtų planuoti ir pagrindinius valgymus. Be to, labiau kreipti dėmesį į pasirenkamo maisto kokybę. Pavyzdžiui, renkantis sumuštinį reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų iš pilno grūdo duonos ir be majonezo.
 
  • Mėgstantys valgyti viešojo maitinimo įstaigose. Dar vieni verslo pietūs? Kontroliuoti kalorijų suvartojimą gali būti sunku, kai dažniausiai pietaujama restoranuose. Tačiau persivalgymo galima išvengti, jei į viešojo maitinimo įstaigas neisite tuščiu skrandžiu – prieš einant rekomenduojama suvalgyti kokį nors sveiką užkandį. Prieš renkantis pagrindinį patiekalą patariama užsisakyti vandens, salotų ar sriubos. Tai padės užpildyti skrandį, suteiks sotumo jausmą, todėl mažiau suvalgysite antrojo patiekalo. Gali užtekti, pavyzdžiui, pusės porcijos. Reikėtų atsisakyti duonos ir riboti alkoholinių gėrimų suvartojimą. Jeigu galima rinktis tarp bulvių, ryžių ir daržovių, rinktis daržoves. Mėsą rinktis keptą ant grotelių, bet ne aliejuje. Padažus užsisakyti atskirai. Daugelio lieknų žmonių gudrybė: iš pradžių jie užsisako tik salotų, po to gali ir nebereikėtų antrojo patiekalo.
 
  • Mėgstantys užkandžiauti namuose ant sofos. Tai asmenybės tipas, kai žmogus valgo gerai subalansuotą maistą ir sveikus užkandžius per visą dieną, tačiau vakarais, kalbant apie mitybą, šiek tiek atleidžia vadeles. Po aktyvios dienos jie nenori nieko kito, tik atsipalaiduoti prie televizoriaus su pakeliu traškučių. Vienas iš galimų sprendimo būdų: virtuvėje laikyti sveikesnių užkandžių alternatyvas, pavyzdžiui, džiovintų vaisių, kukurūzų spragėsių ar kukurūzų spragėsių. Svarbiausia, kad tie užkandžiai patiktų ir jūs nesijaustumėte nuskriausti, kad reikia juos valgyti. Jeigu žinote, kad vakare tikrai labai norėsite šokoladinių sausainių ar kitų nuodėmingų desertų, tai tuomet pasistenkite dieną atsisakyti deserto ir vakare skanumynais nepiktnaudžiauti (užteks poros sausainių, nereikia iš karto suvalgyti visą pakelį). Valgant visko po truputį galima nenusiskriausti savęs ir net sulieknėti!