Nustatyta, kad visa mūsų diena priklauso nuo to, kokia koja atsikeliame. Tačiau kaip pradėsime rytą, sprendžiame patys. Tokie pasiteisinimai, kaip „atsikėliau kaire koja”, negalimi, nes jie gali smegenis užprogramuoti, kad iki vakaro mūsų nuotaika bus sugadinta. Taigi, ką daryti, kad kiekviena diena prasidėtų gerai?

 

rytas

1) Ruoštis dar vakare. Rytai gali būti įtempti, dažniausiai dėl to, kad juos lydi skubėjimas ir rytinių pareigų perteklius. Pusryčių ruošimas, rytinis tualetas, makiažas ir šukuosena, drabužių parinkimas ir lyginimas, krepšio susikrovimas darbui, elektroninių laiškų tikrinimas ir dar daugiau. Kad nepristigtų laiko, o kartu ir nebūtų bėgimo ir streso, verta ruoštis kiekvieną dieną iš anksto. Vakare susidėti reikalingus daiktus – puikus sprendimas, suteikiantis daugiau laiko ryte, bet kartu ir ramybę, kad tikrai visko turime. Taip yra ir su drabužiais. Dažniausiai ryte būna sunku nuspręsti, ką rengtis. Užuot stovėję priešais spintą ir svarstę, ką apsirengti, padarykite tai dieną prieš tai. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir susikursite tobulą stilių.

 

2) Gerai išsimiegoti. Rytas tikrai bus sėkmingas, jei, be minėtų taisyklių įgyvendinimo, pirmiausiai išsimiegosime. O tai galima padaryti tik su patogia, minkšta pižama. Dėl to kiekviena moteris naktį gali jaustis patogiai ir savimi, o ryte atsikėlusi veidrodyje matyti malonią dailiosios lyties atstovę, kuri gali atsipalaiduoti ir mėgautis neskubiu rytu.

 

3) Pasiruošti gerai dienai. Gera diena neapsieina be geros muzikos. Taigi, iškart pabudus verta įjungti radiją ar grojaraštį, ar kompaktinį diską su mėgstama muzika. Kad lietingą dieną neužkluptų melancholija, dėl kurios tiesiog norėsis grįžti į lovą ir pasislėpti po antklode, rekomenduojama rinktis energingas dainas, kurios pažadins ir suteiks energijos. Puikus sprendimas – rinktis motyvuojančią muziką, kurioje tekstas sako, kad, pavyzdžiui, esame laimingi, neturime, ko prarasti arba mums patinka mūsų gyvenimas. Gera muzika gali būti puikus fonas skaniems pusryčiams ir mankštai.

 

4) Nelikti alkaniems. Svarbiausias dienos valgis yra pusryčiai. Jie reguliuoja ir skatina mūsų medžiagų apykaitą, suteikia energijos visai dienai ir tobulai jos pradžiai. Tai pirmas malonumas, kurį galime suteikti sau per dieną. Ar yra kas maloniau už gražų saulėtą rytą, šviežiai maltos kavos aromatą ir traškią duoną? O jei dar skamba gera muzika, galima akimirką patinginiauti ir skirti laiko sau. Metas pabus ir palepinti save skaniu maistu. Jeigu anksčiau atsikeltumėte, galėtumėte ramiai paruošti pusryčius ir juos lėtai valgyti lovoje ar terasoje, tuomet mus tikrai patiktų rytai. Rytiniai spaudos pranešimai gali būti puiki dienos pradžia išalkusiems žinių. Dienraščių arba geltonosios spaudos skaitymas tikrai paskatins smegenis veikti.

 
5) Pažadinti kūną. Puikus sprendimas greitam ir maloniam pabudimui – rytinė mankšta. Net jei nemėgstate sportuoti ir kaip ugnies vengiate sporto salės, paprasta rytinė mankšta suteiks jūsų dienai tempo ir energijos. Rytinė treniruotė, be to, kad pažadina kūną, taip pat ir sustiprinti organizmą. Vos keletas pratimų padės išlaikyti gerą formą, sustiprins pilvo raumenis ar mūsų stuburą, todėl geriau jausimės visą dieną sėdėdami prie kompiuterio, bet svarbiausia – treniruočių metu gaminasi endorfinai, kurie, kaip žinia, yra laimės hormonai.