Botoksas ar užpildai? Revitalizacija ar operacija? Pasirodo, jauninančių procedūrų pasirinkimas labiau priklauso nuo odos senėjimo tipo negu nuo konkretaus amžiaus.

 

oda

Veidas – tai ne tik oda. Veido raumenys, poodiniai riebalai, net kaukolės forma keičiasi su amžiumi. Senėjimo tipas ir būdai, kurie labiausiai tinka, siekiant jį suvaldyti, priklauso nuo individualių veido pokyčių.

 

4 senėjimo tipai ir kas labiausiai tinka konkrečiam tipui:

 
  • Senėjimo tipas, kai formuojasi smulkių raukšlelių tinklas. Būdinga moterims, turinčioms sausą, jautrią odą ir prastai išsivysčiusių poodinių riebalų sluoksnį. Dažnai tokios moterys skundžiasi, kad yra susiraukšlėjusios it slyva. Raukšlės formuojasi ant skruostų, po akimis atsiranda vadinamosios žąsų kojelės, tinklelis aplink lūpas ir akių vokus. Šio tipo moterų oda neretai būna pigmentuota. Jaunatviška veido forma išlieka ilgai, tačiau labai sausa oda išduoda amžių. Tokią odą svarbiausia atgaivinti. Rekomenduojama biorevitalizacija, plazmos injekcijos, užpildai su hialurono rūgštimi, procedūros su lazeriu ir odos šveitikliai su retinoidais. Gali būti naudinga botulino terapija.
 
  • Senėjimo tipas, kai oda ilgainiui deformuojasi. Senstant kai kurių žmonių veido oda nukąra. Atsiranda gilios nosies ir lūpų raukšlės, vadinamosios liūdesio raukšlės lūpų kampučiuose, atsiranda pagurklis. Toks senėjimo tipas būdingas, kai yra per daug poodinių riebalų. Rekomenduojama išbandyti lipolitinę mezoterapiją pagurkliui sumažinti, kontūro plastika, kuri padės panaikinti nosies ir lūpų raukšles, užpildus, kurie skatina lipidų kaupimąsi poodiniame sluoksnyje.
 
  • Raumenų senėjimo tipas. Taip senėja labai ekspresyvios ir temperamentingos moterys. Raukšlės joms formuojasi greitai ir yra labai pastebimos. Labiausiai odą pagražinti padėtų botulino toksino terapija. Taip pat rekomenduojama biorevitalizacija, plazmos injekcijos, šveitikliai.
 
  • Senėjimo tipas, kai oda ilgainiui linkusi glebti. Tokia oda atrodo labai pavargusi. Oda paprastai sausa arba normali, poodiniai riebalai pasiskirstę saikingai. Bėgant metams, išryškėja nosies raukšlė, „maišeliai“ po akimis. Veidas atrodo tarsi patinęs. Nusileidžia akių ir lūpų kampučiai. Oda netenka sveiko atspalvio, atrodo papilkėjusi ir pavargusi. Geriausiais tinka procedūros, kurios lygina veido odą ir mažina tinimą: limfos drenažas, botulino. plazmos injekcijos, odos pakėlimo procedūros, įvairūs užpildai.
 

Neretai moterims būdingi net ne vienas, o keli senėjimo tipai. Sausuose odos plotuose atsiranda smulkių raukšlelių, o ten, kur oda riebesnė – oda nukąra, atrodo lyg patinusi. Tada rekomenduojama derinti skirtingas grožio procedūras. Reikėtų nepamiršti, kad senėjimas yra natūralus procesas, kurio neįmanoma visiškai išvengti. Tačiau galima atkreipti dėmesį į odos pokyčius ir, pasinaudojus, pažangiomis kosmetologijos procedūros, pagražinti išvaizdą. Be to, net ir po geriausiai atliktų procedūrų reikia kruopščiai ir atidžiai prižiūrėti odą, kad nevargintų odos sausumas, alergijos, pigmentinės dėmės ir kt.