Katės yra nuostabūs gyvūnai. Jeigu nori, jos gali gerti jūros vandenį, o jų nosies raštas yra toks pat unikalus kaip žmogaus piršto antspaudai ir dar jos turi net trečią voką.

 

katės

Katės taip pat gali gydyti žmones (dar viena priežastis jas mylėti). Galbūt dėlto kartais atrodo, kad murklės yra tarsi ne iš šio pasaulio. Jos gydo iš tiesų sunkiai suvokiamais, gal net kiek mistiškais būdais. Teigiama, kad vien kačių buvimas šalia mažina kraujo spaudimą ir cholesterolį. Katės padeda sumažinti įtampą tokiais būdais, apie kuriuos net nepagalvotume.

 

Katės yra meilūs ir prieraišus augintiniai, kurie moka savitai pasirūpinti tais, kurie visada yra šalia. Yra duomenų, kad kačių augintojai net gyvena keleriais metais ilgiau negu tie, kurių namuose kačių nėra.

 

4 būdai, kaip gydo katės:

 
  • Katės gali sumažinti širdies priepuolio riziką 30 – 40 %. 2009 metais neurologas Minesotos insulto institute Adnanas Qureshi atliko tyrimą ir nustatė, kad kačių neauginantys žmonės turi net 30 – 40 %didesnę tikimybę susirgti ir mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų negu tie, kurių namuose gyvena bent vien katė. Didelę įtaką savijautai daro draugystė, meilė ir streso mažinimas.
 
  • Katės murkimas gali išgydyti kaulų lūžius. Nuo senų senovės žmonės spėliojo, kodėl katės murkia. Paprastai manoma, kad katės murkia, kai jaučiasi laimingos. Tačiau pastebėta, kad jos murkia ir stresinėse situacijose arba norėdamos atsigauti po traumų. Kodėl kačių murkimas veikia kaip vaistai tiksliai nėra žinomi, bet katės skleidžia 25 – 150 hercų dažnį, kuris gali raminti bet gydyti kaulus bei raumenis. Energijos vibracija gali padidinti kaulų tankį ir taip apsaugoti nuo kaulų retėjimo ir net pagreitinti raumenų augimą po atrofijos.
 
  • Katės palaiko savo šeimininkus emociškai ir padeda susidoroti su stresu. Linksmi kačių vaizdeliai internete yra vieni populiariausių. Linksmai leidžiamas laikas su augintiniais, apkabinimas, glostymas arba tiesiog žinojimas, kad jie šalia padeda stiprinti imuninę sistemą, sulėtina širdies plakimą, padeda nusiraminti ir sumažina kraujo spaudimą. Branginkite tas akimirkas, kai leidžiate laiką su savo katėmis ir pajuskite, kaip mažėja įtampa ir pamažu nusiraminate, atsipalaiduojate.
 
  • Katės gali padėti įspėti apie gresiančią nelaimę ir padėti greičiau pasveikti nuo fizinių ir dvasinių negalavimų. Kartais atrodo, kad katės turi šeštąjį jausmą. Kaip gi kitaip jos galėtų suprasti, kad kažkas negerai ir kad jūs jaučiatės prastai. Daugybė žmonių visame pasaulyje galėtų paliudyti, kad po įvairių traumų paguodą ir ramybę pavyko atrasti tik gyvūnų draugijoje. Kačių šeštasis pojūtis yra toks stiprus, kad jos suprasti, kad žmogų ištiks insultas, nors kol kas pats žmogus dar nieko nejaučia. Kartą katytė išgelbėjo jauno amerikiečio vyro gyvybę, kai jis patyrė stiprų epilepsijos priepuolį ir jis nustojo kvėpuoti. Kai vyrą ištiko sunkus epilepsijos priepuolis, katė pradėjo laižyti jo burną, kol jis pradėjo vėl kvėpuoti. Jau seniai tiek ligonis, tiek jo artimieji pastebėjo, kad tarp jo ir katės yra labai stiprus ryšys.
 

Galima nesunkiai rasti milijoną priežasčių mylėti gyvūnus, nes jie mums myli, mumis rūpinasi ir palaiko mums draugiją net tada, kai nieko šalia nėra!