Stiprybė ir viltis – pilka (angl. „17-5104 Ultimate Gray”) ir geltona (angl. „13-0647 Illuminating”) – pagrindinės 2021 metų spalvos! Šį kartą „Pantone” spalvų institutas negalėjo išrinko du nugalėtojus. Po sunkių 2020-ųjų atrodo, kad pasirinkimas nė negalėjo būti kitoks, nes šis spalvinis duetas puikiai tinka socialinei nuotaikai pakelti ir pasaulio, patekusio į tokią sudėtingą situaciją, poreikiams atspindėti.

 

spalvos

Kaip išrenkama metų spalva(-os)? 

 

„Pantone” spalvų institutas yra tyrimų padalinys, laikomas pasauliniu spalvų srities specialistu ir organizacijos „Pantone Inc.” dalis. Nuo 2000 metų institutas organizuoja dviejų dienų slaptus susitikimus, į kuriuos standartizuoti spalvas yra kviečiami komandų atstovai iš viso pasaulio. Remdamasis madoje dominuojančių pasaulinių tendencijų analize, erdvės projektavimo būdu ir šiuo metu vyraujančiomis mąstymo tendencijomis, jis pasirenka „Pantone” metų spalvą – taip ir buvo išrinkta 2021-ųjų metų spalva pagal „Pantone” spalvų institutą.

 

2021 metų spalva(-os)

 

Pandemija sukrėtė pasaulį ir daugelį mėnesių veikė beveik visas mūsų gyvenimo sritis. Ko mums labiausiai reikia šiuo metu? Visų pirma, vilties – geresniam rytojui, stabilizacijai, sugrįžti prie normalaus veikimo. Šiandien jėga, galia ir tvirtas pagrindas taip pat yra ypač svarbūs. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, atrodo, kad „Pantone” spalvų instituto pasirinkimas negalėjo būti kitoks. „Pantone” spalvų instituto ekspertai pasiūlė spalvų derinį, suteikiantį jėgų ir vilties, galintį pakelti jūsų nuotaiką – šviesiai pilkos (angl. „17-5104 Ultimate Gray”)  ir ryškiai geltonos arba citrininės geltonos (angl. „13-0647 Illuminating”) spalvų derinį.

 

Pilka ir citrininė geltona yra 2021 metų spalvos 

 

Laurie Pressman, „Pantone” spalvų instituto viceprezidentė, paaiškina šių metų spalvų pasirinkimą: „Tai yra atsparumo, optimizmo, vilties ir pozityvumo derinys, kurio mums taip reikia, kai mes iš naujo nusistatome tikslus, atsinaujiname, kažką išrandame ir atrandame iš naujo”.

 

Pilka spalva rodo sunkias sąlygas, su kuriomis susiduriame koronaviruso pandemijos akivaizdoje. Tačiau, kita vertus, pilka spalva primena tylias uolas, akmenis – tai, kas priešinasi bėgančiam laikui, simbolizuoja galią ir jėgą. Savo ruožtu citrininės geltonos atspalvis simbolizuoja šviesią, šviežią, naują, teigiamą energiją. Tai vilties spalva, kad po audros pasirodys saulė. Ji leidžia optimistiškai vertinti ateitį. Linksma, ryški, energinga geltona mus nudžiugina ir optimizuoja mūsų ateitį.

 

Idealus 2021 metų spalvų duetas 

 

Be simbolikos ir gilesnės žinutės, reikia pripažinti, kad prislopintos pilkos ir energingos geltonos duetas yra nepaprastai malonus akiai. Šie iš pažiūros du tolimi ir nepriklausomi atspalviai atrodo išties patraukliai. Viskas rodo, kad tai yra nepaprastai gerai deranti pora. Taigi, ko galime tikėtis iš šio pasirinkimo? Be abejo, šis spalvinis duetas netrukus įžengs į mūsų interjerus, jį įsimylės mados ir dizainos pasaulis. Jau dabar verta pradėti ieškoti šių spalvų aksesuarų, kad į savo gyvenimą pakviestumėte šią neįtikėtinai žavią spalvų porą – pilką ir geltoną – vilties ir stiprybės spalvas.

 

„Pantone” metų spalvos 2016 – 2020 
 
Metų spalvomis išrenkamas spalvų duetas nebe pirmą kartą. Paskutinį kartą tokia situacija buvo 2016 metais, kai karaliavo pastelinės spalvos –  rožinio kvarco ir šviesiai melsva (angl. „Serenity Blue”). Vėliau lyderiaujančios tapo ryškesnės spalvos, pavyzdžiui, 2018 metų spalva paskelbta ultravioletinė. Po metų „Pantone” sutelkė dėmesį į nykstančių koralinių rifų ir aplinkos degradacijos problemą ir metų spalva paskelbė koralinį atspalvį (angl. „Living Coral”). Šiuo metu atsisveikiname su prabėgusių 2020 metų spalva – klasikine mėlyna. Šis atspalvis simbolizavo teigiamą žvilgsnį į ateitį, suteikia ramybės ir sukuria saugumo jausmą.