Jau visai netrukus savo jubiliejinę – dešimtąją drabužių kolekciją pristatysiantis dizaineris ir mados namų “Madam pareis vėliau…” įkūrėjas Liutauras Salasevičius teigia, kad už vyrų klaidas gyvenime moka moterys.

 

1O0A4062++ (Small)

 

“Mano įkvėpimas – stiprios ir likimo iššūkių užgrūdintos moterys. Per savo kūrybos dešimtmetį aiškiai suvokiau, kad stiprioji lytis šioje žemėje yra moteris. Ji moka už vyro klaidas ir tai suteikia jai dar daugiau žavesio, brandos ir spindesio, net ir tuomet, kai slepiamasi už liūdesio, rafinuoto orumo ar kandžios ironijos”, – sako Liutauras.

 

Išskirtiniu braižu garsėjantis kūrėjas kiekvienoje moteryje įžvelgia stiprybę, net ir tada, kai jos veidu rieda ašaros, o iš rankos nedingsta cigarilė. “Moters prigimtis – atsitiesti ir žingsniuoti toliau. Žingsniuoti taip, kad jos aukštakulnių kaukšėjimą lydėtų ne tik smalsūs praeivių žvilgsniai, bet ir netiltų apkalbos. Juk net apsirengus juodai, ji – ryški asmenybė”, – pabrėžia proginių suknelių kūrėjas.

 

Jubiliejinė “Madam pareis vėliau…” kolekcija išskirtinė. Ji juoda. “Apsiriboti šia spalva buvo nelengvas kūrybinis iššūkis. Jį priėmiau tam, kad įrodyti, kad jokių rėmų gyvenime nėra, kaip ir kūryboje. Jie slypi mūsų galvose, kartu su visuomenės primestais stereotipais”, – sako Liutauras.

 

1O0A4180good (Small)

 

“Našlė, karjeristė, ragana, senmergė …Tai moterys paženklintos etiketėmis ir įspraustos į negailestingą opinijos rėmą. Šios moterys tarsi juoda spalva paletėje, kuri niūriai nuobodi ir jokio žaismingumo. Štai, kodėl man rūpi atskleisti juodos spalvos kitokį veidą ir išryškinti stiprių moterų ypatingą charakterį. Juoda spalva gali turėti kur kas daugiau žinučių, nei jūs tikėjotės”, – savo kolekcijos idėją pristato L. Salasevičius.

 

Jau š.m. gegužės 5 d. moterų meilę bei pagarbą pelnęs proginių ir vestuvinių suknelių kūrėjas, Liutauras Salasevičius pristatys 10 metų kūrybos sukakčiai skirtą “Madam pareis vėliau…” drabužių kolekciją. Išskirtinis reginys vyks neįprastoje ir primirštoje Vilniaus vietoje, XV a. vadintoje velnio ir šmėklų kalnu.

 

Organizatoriai žada, kad apleistų rūmų ant Tauro kalno ramybė ir tyla virs į tamsos ir šviesų spektaklį, unikalią menų instaliaciją, suplakančią moters gyvenimo įvykius, jų skaudžią istoriją ir išgyvenimus, baimę ir žavesį, netikėtus garsus ir gluminantį vaizdą į vieną įspūdingą visumą. Šiuo pasirodymu kūrėjas akcentuos nelengvą moters dalią gyvenime ir dailiosios lyties nepalaužiamą stiprybę, orumą ir įgimtą eleganciją sunkiausiuose gyvenimo iššūkiuose.

 

Plačiau apie šį renginį skaitykite: http://www.tiketa.lt/LT/liutauras_salasevicius__madam_pareis_veliau_2017_16445

 

Nuotr.: Svetlana Batura