Ta proga psichologė Lina Bražinskaitė - Tupikovskienė, atskleidžia,  kodėl verta dalyvauti grožio konkursuose ir kokių klaidų juose reikėtų vengti.  Kaip psichologė, komisijos narėbei renginio vedėja, kuri  viską matysiu ne tik scenoje, bet ir užkulisiuose linkiu merginoms būti savimi, nes bet koks falšas tiesų yra matomas. O ypač jis atsiskleidžia scenoje,“– sako psichologė,  Racing ladiesnarė Lina Bražinskaitė -Tupikovskienė, nuo pradžių stebėjusi Miss Racingkonkurso dalyves.

 

17-ose  ENEOS 1006 km“ lenktynėse bus išrinkta Miss Racingnugalėtoja, kuri taps šių metų lenktynių veidu. Kaip manote, kodėl merginos dalyvauja grožio konkursuose?

 

_AKU4676

 

 

Konkursuose žmonės ryžtasi dalyvauti dėl labai įvairių priežasčių – vieni mėgsta viešumą, kiti mėgsta konkuruoti, treti nori, kad juos kažkas pastebėtų, įvertintų. Kiekvienas turi savo interesų ir tikslų. Manau, dauguma, mergaičių dalyvaudamos grožio konkursuose nori įrodyti ne tik sau, bet kartais ir kitiems, kad jos gali laisvai pasirodyti scenoje.  Taip, kad priežasčių gali būti begalės.

 

Ką merginos turėtų  žinoti prieš dalyvaudamos grožio rinkimuose?

 

_AKU5236

 

Labai svarbu, kad mergaitės žinotųir įsidėmėtų, jog komisija jas vertina ne tik scenoje. Komisijos nariai ir pati publika dalyves stebi visada: užkulisiuose fiksuoja, kaip jos elgiasi, kąveikia, kaip kalba. Todėl ir vertinamas dažniausiai ne  tik pasirodymas scenoje, bet ir tai, kaip mergina bendrauja, elgiasi su kitomis dalyvėmis. Todėl net jei konkurso dalyvė scenoje pasirodė puikiai, tačiau užkulisiuose buvo nemandagi, nekultūringa –visus savo privalumus  gali nubraukti. Štai kodėl dažnai potenciali karalienė nebūna karūnuota ir jos vietą kartais užima  kita mergina.

 

Ar merginoms reikalingas artimųjų palaikymas? 

 

10670103_447897752014885_7409799860397369339_n

 

 

Man atrodo, kad artimųjų palaikymas labai svarbus. Kai jauti artimųjų palaikymą, bet kurioje gyvenimo situacijoje jautiesi tvirčiau, ant scenos taip pat.

 

Ar visada grožio rinkimai sustiprina, užgrūdina ir suteikia pasitikėjimo?

 

IMG_0962

 

 

Galiu pasakyti, kad tokio pobūdžio konkursuose merginos gauna visko po truputį.  Ir užsigrūdina ir dąsos daugiau įgyja. Ašpati, pirmą kartą grožio konkurse sudalyvavau tuomet, kai jau buvau įsitvirtinusi socialiniame  gyvenime: baigusi mokslus, padariusi karjerą (dirbau Muitinės Kriminalinėje Tarnyboje teisės ir personalo vadove), buvau sukūrusi šeimą, jau auginome vaiką. Tuo metu tvirtai stovėjau ant kojųir tikrai galėjau parodyti daugiau nei tik gražius „blondinės plaukus“. Be to, scena man nebuvo naujiena. Dvylika metų šokau tautinių šokių kolektyve „Ugnelė“, mokykloje 7 metus lankiau dramos būrelį, filmavausi ir iki šiol filmuojuosi  įvairiuose lietuviškuose serialuose, reklamuose, vedu renginius. Tačiau kiekviena mergina, pasiryžusi tokiam konkursui, turi savo tikslų ir savo paskatų.

 

2009 metais tapotevice Lietuvos ponia, todėl išpatirties galite pasakyti, kokie psichologiniai pavojai laukia merginų, laimėjusių grožio konkursą?

 

IMG_5059

 

 

Man asmeniškai „vice Lietuvos ponios“titulas neturėjo jokios neigamos įtakos. Gal todėl, kad scenoje stovėjau tikrai ne pirmą kartą, be to, jau buvau pradėjus filmuotis lietuviškuose serialuose. Mokėjau elgtis ne tik scenoje, bet ir prieš kameras. Man grožio konkursas buvo  galimybė ir proga pasitikrinti, ar vis dar moku, po poros metų motinystės atostogų, scenoje valdyti kūną ir kalbą. Kaip psichologė galiu pasakyti, kad viskas priklauso nuo asmenybės.

 

Kokios įtakos  jaunos, dar nesusiformavusios, asmenybės savivertei gali  turėti kritika, žemi balai, konkurencija?

 

IMG_5075

 

„Miss Racing“konkurse dalyvaujančios merginos žino, kur jos dalyvauja ir kas jų laukia. Nėviena mergina, į tokį konkursą neina prieš tai juo nepasidomėjusi. Be to, „Miss Racing“  tai – labai pozityvus ir tikrai draugiškas konkursas, kuriame pagrindinėjo organizatorė ir iniciatorė Asta Jonušienė įsteigė net dešimt nominacijų – kad tik kuo daugiau merginų būtų pastebėtų ir apdovanotume tik išskirtiniu dėmesiu, titulais, bet ir materialiniais prizais.

 

Kodėl verta dalyvauti Miss Racing“ rinkimuose?

 

IMG_5363

 

Visoms dalyvaujančioms „Miss Racing“konkurse tikrai labai pasisekė – jos ne tik įgis sceninės patirties, bet ir gaus medijos dėmesio. Tokiuose konkursuose verta dalyvauti vien dėl to, kad įrodytumei sau, kągali ir moki. Konkrečiai „Miss Racing“konkurse, kurį stebiu nuo pirmųjų atrankų, merginos jau užsimezgėdaug naudingų pažinčių ir nuo pat pradžios gavo daug žiniasklaidos dėmesio. Nugalėtoja taps kitų metų„ENEOS 1006 km“ lenktynių veidu.  Be to, trys nugalėtojos bus deleguotos į Belgiją, į Zolder trasą, kur vyks 24 val. lenktynės. Merginos atstovaus „Comparex“lenktynininkų komandai kaip „Grid Girls“. O ten jau jųlauks tūkstantinė fotografų minia. Kelionės visada mus praturtina ir praplečia mūsų akiratį. O juo labiau tokia, išskirtinė kelionė. Galiu pasakyti, kad nugalėtojų tikrai laukia įdomi patirtis.

 

IMG_7412

 

Nuotraukos asmeninio albumo.