Kalbėti apie seksą vis dar yra tabu. Net jei patys yra hiperseksualūs ir mylisi du kartus per dieną, kažkodėl daugelis piktinasi straipsniais intymiomis temomis. Ypač jei apie tai yra nepatogu kalbėti. Viena iš tokių temų yra paauglių seksas. Šiuolaikiniai paaugliai apie seksą žino viską, net jei tėvai nėra apie tai užsiminę. Kai kuriems gali būti sunku patikėti, kad jie žino apie tai ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

 

15 įdomių faktų apie paauglių seksą:

 

seksas

 • Kalbėti apie lytinius santykius su paaugliais skatina ir bauginanti statistika. Ji skelbia, kad seksualiai aktyvūs paaugliai, kurie nenaudoja kontraceptinių priemonių, turi 90 % tikimybę pastoti per vienerius metus.
 
 • Seksualinė sveikata – tai fizinė, emocinė, psichinė ir socialinė gerovė, susijusi su asmens seksualumu; tai ne tik ligų nebuvimas, disfunkcija ar fizinė negalia.
 
 • 70 % merginų ir 56 % vaikinų turėjo pirmą seksualinę patirtį su nuolatiniu partneriu. 16 % merginų ir 28 % vaikinų prisipažino, kad pirmą kartą pasimylėjo su pirmu sutiktu žmogumi arba savo draugu.
 
 • Vienintelis būdas sužinoti, ar paauglio lytinė sveikata yra gera – tai reguliarūs sveikatos patikrinimai. Rekomenduojama bent kartą per dvejus metus pasitikrinti nuo lytiškai plintančių ligų ir ŽIV ir paskatinti kitus tą patį padaryti.
 
 • 2013 metais JAV beveik pusė mokyklinio amžiau jaunuolių (46,8 %) prisipažino, kad yra turėję lytinių santykių.
 
 • Vien JAV apie 1 milijonas paauglių kiekvienais metais pastoja. Daugiau nei 95 % visų tų nėštumų būna neplanuoti ir nepageidaujami.
 
 • 3 iš 10 nėščių paauglių nebaigia mokyklos, o tos merginos, kurios vis dėlto baigia vidurinę mokyklą, rečiau tęsia mokslus kolegijose ir universitetus negu tos, kurios netampa jaunomis mamytėmis.
 
 • Paauglių nėštumas yra tiesiogiai susijęs su paauglių šeimos narių išsilavinimu ir gaunamomis pajamomis. Beveik pusė mergaičių iš skurdžiai gyvenančių šeimų pirmą kartą pastoja dar nesulaukusios pilnametystės.
 
 • 1 iš 4 seksualiai aktyvių paauglių per vienerius metus užsikrės kokia nors lytiškai plintančia liga.
 
 • Įdomu, kad europietės merginos dažniau nei amerikietės laiku pasinaudoja kontraceptinėmis priemonėmis, todėl senajame žemyne paauglių nėštumų mastai nėra tokie milžiniški kaip JAV.
 
 • Motinos paauglės dažniau susilaukia per mažo svorio kūdikių, kurių rezultatai, sulaukus mokyklinio amžiaus, būna prastesni negu tų, kurių motinos yra vyresnio amžiaus. Taip pat jiems gresia didesnė išnaudojimo ir nepriežiūros rizika.
 
 • 13 % didesnė tikimybė, kad paauglės motinos sūnus pateks į kalėjimą ir 22 % didesnė tikimybė, kad paauglės motinos dukra anksti pastos negu vyresnių motinų vaikams.
 
 • Daugiau nei pusė (15 – 19 metų) paauglių JAV yra praktikavę oralinį seksą. 55 % vaikinų ir 54 % merginų darė kitam ar kažkas juos pamalonino oraliniu seksu, 49 % vaikinų ir 53 % merginų turėjo lytinių santykių.
 
 • 2006 – 2008 metais 3 % 18 – 19 metųvaikinų ir 8 % merginų teigė, kad jie yra homoseksualūs arba biseksualūs. 12 % 18 – 19 metų merginų turėjo santykių (bet kokie seksualiniai santykiai, įskaitant oralinį seksą) su tos pačios lyties asmenimis ir 4 % to paties amžiaus vaikinų (bet kokie seksualiniai santykiai, įskaitant oralinį ir analinį seksą).
 
 • Mažiau nei 2 % paauglių turi intymių santykių iki 12 gimtadienio. Po to seksualinis aktyvumas labai greitai kinta. Tik 6 % paauglių turėjo lytinių santykių iki 15 metų, trečdalis šešiolikmečių jau yra tai išbandę, beveik pusė septyniolikmečių (48 %), 61 % aštuoniolikmečių jau bus praradę nekaltybę. Iki 19 gimtadienio 7 iš 10 paauglių jau turės didesnę ar mažesnę seksualinę patirtį. Vaikinai ir merginos statistiškai pradeda intymų gyvenimą panašiu metu. Didelio atotrūkio tarp skirtingų lyčių nėra.
 

Nusprendus pradėti lytinį gyvenimą kiekvienas paauglys turėtų gerai apgalvoti kai kuriuos dalykus: ar nenusižengiate šalies įstatymams mylėdamiesi su šiuo partneriu, ar esate tikri, kad naudojate patikimas kontracepcijos priemones ir nedarote jų naudojimo klaidų, ar papildomai saugotės nuo lytiškai plintančių ligų (naudojate vyriškus arba moteriškus prezervatyvus), neturite nerealių lūkesčių dėl sekso, turite saugią vietą, kurioje galite užsiimti lytiniais santykiais, esate pakankamai brandūs ir suprantate galimas emocines ir fizines pasekmes po lytinių santykių, santykiai su partneriu pagrįsti pagarba vienas kitam ir abipusiu pasitikėjimu.