Atrodo, kad senstate greičiau negu turėtumėte? Jeigu nepatinka tai, ką matote priešais veidrodį, galbūt laikas kažką keisti savo grožio rutinoje? Maistas, kurį valgote ir net tai, kaip jūs miegate, gali ne tik pridėti metų jūsų veidui, bet ir sutrumpinti gyvenimo trukmę. Gal atsukti laiko atgal ir negalima, tačiau tikrai įmanoma atsikratyti kai kurių grožio įpročių, kurie sendina ir tikrai nieko nepuošia.

 

15 grožio įpročių, kurie sendina:

 

grožis

 • Skirtingų darbų atlikimas tuo pat metu. Jeigu jūsų dienotvarkėje darbai niekada nesibaigia, nuolatinis stresas pradeda kenkti kūną. Stresas skatina laisvųjų radikalų išsiskyrimą ir tai lemia įvairius odos pažeidimus, spartesnį odos senėjimą.
 
 • Neatsisakymas deserto. Saldumynai ne tik prideda daugiau kilogramų, bet ir jūsų veidas ima atrodyti senesnis negu yra. Vartojant daug cukraus oda gali netekti švytėjimo, patamsėti paakiai, prarasti tonusą, atsirasti patinimas, padaugėti smulkių raukšlelių ir raukšlių, padidėti poros ir net pasikeisti veido kontūrai.
 
 • Trumpesnis nei 5 valandų nakties miegas. Miego trūkumas pasimato veide – atsiranda vadinamieji maišeliai po akimis. Optimalu miegoti 7 – 8 valandas. Rekomenduojama eiti miegoti anksčiau, jeigu dieną jaučiate energijos trūkumą, vangumą, turite dėmesio sutrikimų ir priaugate svorio.
 
 • Per daug stilinga apranga. Nereikėtų stengtis pirkti visko, kas yra šiuo metu ant bangos. Nebent tai leidžia jūsų finansinės galimybės. Tokių drabužių ilgai negalima dėvėti, nes priešingu atveju rizikuojama netrukus atrodyti senamadiškai, o tai reiškia, kad tokia apranga jums pridės metų. Rekomenduojama rinktis klasikines medžiagas ir modelius, kurie lieknina, paryškina figūros privalumus bei paslepia tai, ko nereikia.
 
 • Visada ta pati šukuosena. Įgyti įprotį visada taip pat šukuotis labai lengva. Tačiau jeigu metų metus nekeičiate šukuosenos, galite atrodyti vyresnė negu iš tikrųjų esate. Plaukų stilistai pataria šukuoseną atnaujinti bent kartą per dešimtmetį. Tai nereiškia, kad sulaukus tam tikro amžiaus reikia nusikirpti ilgus plaukus, tačiau reikėtų atnaujinti šukuoseną, jei norite atrodyti jauniau.
 
 • Labai ryškiai juodas akių kontūras. Moterims senstant, blakstienos retėja. Šį trūkumą bandoma kompensuoti, naudojant akių kontūrą. Tačiau rezultatas būna priešingas: juodas, ryškus kontūras tik atkreipia dėmesį į raukšleles. Grožio specialistai vyresnėms moterims rekomenduoja juodą akių pieštuką keisti pilku arba rudu ir jo nepadauginti. Mažiau visada geriau. Skystų kontūrų plunksnelės paprastai brėžia per daug ryškiai, todėl geriau naudoti makiažo pieštukus.
 
 • Nesirūpinimas rankų ir dekoltė srities oda. Dauguma moterų daugiausiai dėmesio skiria veido odos priežiūrai, o rankas ir dekoltė sritį pamiršta. Rankas, kaklą, dekoltė zoną kiekvieną dieną veikia ultravioletiniai spinduliai. Čia dažnai atsiranda rudų, pigmentinių dėmių ir raukšlių. Net jeigu veidas atrodo jaunatviškai, rankos ir kaklas gali išduoti tiesą.
 
 • Tamsių lūpų dažų naudojimas. Gražiai padažytos lūpos gali pabrėžti gražiausius jūsų veido bruožus, tačiau per tamsūs (arba per šviesūs) lūpų dažai gali atkreipti dėmesį į juoko raukšleles. Rekomenduojama rinktis lūpų kontūro pieštuką, kuris yra tik šiek tiek ryškesnis nei natūrali lūpų spalva. Po to lūpas padažyti blizgiu su atspalviu.
 
 • Netinkamo makiažo pagrindo naudojimas (arba per naudojimas per gausiai). Jeigu yra smulkių raukšlelių, tai dar nereiškia, kad jas reikia stengtis užmaskuoti po storu makiažo sluoksniu. Jeigu naudosite per daug makiažo pagrindo, kyla rizika, kad jis subėgs į raukšles, todėl jos taps dar labiau pastebimos. Reikėtų naudoti nedaug skysto arba kreminio makiažo pagrindo arba tiesiog kremą su spalva. Birios pudros netinka, nes jos gali subėgti į raukšleles ir veidas atrodys senesnis nei yra iš tikrųjų. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kad odos atspalvis, bėgant metams, kinta, todėl nereikėtų naudoti to paties makiažo pagrindo visą gyvenimą. Kas pora metų reikėtų iš naujo įvertinti, ar jums vis dar tinka naudojamas atspalvis ir, jei ne, pasirinkti kitą, tinkamesnį.
 
 • Dekoratyvinės kosmetikos su blizgučiais naudojimas. Jeigu norite atrodyti jauniau, laikykitės nuo tokios kosmetikos atokiau. Vokai atrodys gražiau, jei juos padengsite matiniais šešėliais ir, jei norite šiek tiek blizgesio, jo užtepsite akių kampučiuose.
 
 • Apranga ne pagal savo amžių. Jeigu rengsitės taip pat kaip jūsų dukra ar anūkė, jauniau neatrodysite. Visuomenėje yra įprasta rinktis aprangą, tinkančią savo amžiaus grupei, jei nenorima atrodyti juokingai.
 
 • Netinkama akių zonos priežiūra. Oda aplink akis yra labai jautri, tačiau šiai vietai tenka kone daugiausiai išbandymų. Labai dažnai naudojama akių sričiai netinkami kremai ir kosmetika. Trynimas, tempimas ir baksnojimas gali ne tik pažeisti paakių odą, bet ir sukelti akių paraudimą, patinimą. Visada reikėtų nusivalyti makiažą prieš einant miegoti (miegojimas su makiažu gali sukelti odos sudirginimą ir infekcijas). Akių makiažui valyti naudoti švelnų valiklį ir rankšluostį arba vatos diskelius. Netrinti labai stipriai ir vengti šluostymo su šiurkščiu rankšluosčiu.
 
 • Sėslus gyvenimo būdas. Įrodyta, kad žmonės, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdami ant kėdžių, turi padidintą inkstų, širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio ir nutukimo riziką. Reguliarus sportas padeda išvengti čia išvardytų ligų, ilgiau gyventi ir jaunatviškiau atrodyti.
 
 • Gėrimas pro šiaudelį. Tamsios spalvos gėrimų gurkšnojimas pro šiaudelį gali padėti apsaugoti dantis nuo dėmių, tačiau taip pat kaip žiūrėjimas prisimerkus skatina raukšlelių aplink akis atsiradimą, taip ir lūpų suglaudimas skatina raukšlelių formavimąsi. Tokių raukšlelių paprastai turi ir rūkaliai. Jei nenorite turėti raukšlių, geriau gerkite gėrimus tiesiai iš stiklinės.
 
 • Didelės šilumos palaikymas namuose. Kai lauke šalta ir darganota, norisi pasididinti šilumą savo gyvenamosiose patalpose. Tačiau degantis židinys arba padidintas termostatas garina drėgmę iš oro. Dėlto sausėja oda, kyla uždegimai, kurie ilgainiui skatina senėjimo procesus. Oro drėkintuvo naudojimas gali sumažinti odos niežulį, pleiskanojimą ir kitas odos problemas.