Gana pasiteisinimų, kad reikėtų pradėti mokytis užsienio kalbos, bet nėra laiko ar pan.! Žmonės randa daugybę priežasčių, kodėl kažko nedaryti, norėdami pateisinti savo tinginystę. Tačiau yra begalė priežasčių, kodėl reikėtų pradėti mokytis naujos kalbos. Kiekviena kalba yra unikali ir kiekvienas gali rasti šimtus asmeninių priežasčių, kodėl vienos ar kitos, reikėtų mokytis.

 

kalbos

12 priežasčių mokytis kalbų:

 
 • Atsiras daugiau karjeros galimybių. Užsienio kalbų mokėjimas – privalumas darbo rinkoje. Kuo daugiau kalbų mokėsite, tuo didesnė tikimybė rasti gerą darbą. Pasaulis keičiasi kasdien. Darbdaviai dabar ieško žmonių, kurie būtų kosmopolitiški ir neapsiribotų tik gimtąja kalba.
 
 • Pagerins smegenų veiklą. Tyrimai rodo, kad mokymasis kalbų gerina pažinimo funkciją, stiprina atmintį, gerina dėmesio koncentraciją, mažina Alzheimerio ir demencijos riziką.
 
 • Padės užmegzti gilius ryšius ir rasti draugų iš kitų kultūrų. Tikriausiai daugumai bent kartą teko susidurti su asmeniu iš kitos kultūros ir gailėtis, kad negalite susišnekėti. Galbūt pažįstate žmonių, kurių gimtoji kalba kita nei jūsų ir kurie galbūt galėtų būti puikūs draugai, bet jie niekada jūsų nekviečia niekur eiti kartu, vien dėlto, kad jūs nesuprasite, ką jie kalba.
 
 • Leis iš šalies pažvelgti į savo šalies kultūrą. Sakoma, kad savo šalį ir kultūrą visiškai suprasti galima tik tada, kai į viską pažvelgiama tarsi iš šalies. Kitų kalbų mokėjimas padeda pamatyti gimtąją šalį kitomis akimis. Daug žmonių net nesusimąsto, kodėl daro vienaip, o ne kitaip, o mokymasis kalbų skatina į tai atkreipti dėmesį ir pagalvoti.
 
 • Padės tapti įdomesniais patiems ir sutikti įdomesnius asmenis. Žmonės, mokantys daug kalbų, turi platesnį akiratį, daugiau viskuo domisi, gali kalbėtis įvairiomis temomis su skirtingų tautybių žmonėmis.
 
 • Padės turistinėse vietose nesijausti visai žaliems. Turistai, kurie moka tik gimtąją kalba, neretai atsiduria kebliose situacijose. Visai kitaip keliauti, kai galite susikalbėti su vietiniais. Vietinės kalbos mokėjimas gali padėti išlikti saugiems kelionės metu ir nepanikuoti, nes visada bus galima pasiklausti kitų žmonių.
 
 • Padės geriau mokytis. Išmokus vieną užsienio kalbą, kitų mokytis jau būna lengviau. Mokantis kalbų atsiranda supratimas, kas sekasi lengviausiai, o kam reikia skirti daugiau laiko ir pastangų. Mokymosi strategija padeda išmokti naujų dalykų greičiau.
 
 • Pavyks atsikratyti baimės atrodyti kvailai. Pradėjus kalbėti kita kalba nuo pirmos dienos pamažu išmokstama kalbėti efektyviau, nors ir netobulai. Labai greitai baimė suklysti išgaruoja, pasitikėjimas savimi padidėja. Pradėjus kalbėti kita kalba, paskui mažai kas atrodo neįmanoma: kalbėjimas užsienio kalba net gali padėti atsikratyti viešo kalbėjimo baimės, gali padrąsinti užsiimti veikla, kuria užsiimti iki šiol gėdijotės (pavyzdžiui, šokti arba išmėginti kūrybinį rašymą).
 
 • Padės priimti geresnius sprendimus. Tyrimai rodo, kad kai žmonės priima sprendimą užsienio kalba, jie yra linkę mąstyti logiškiau ir vengia remtis emocijomis.
 
 • Leis mėgautis meno kūriniais originalo kalba. Holivudo ir Bolivudo filmai, japoniški komiksai manga, Pietų Amerikos arba turkiški serialai, repas svahilių kalba – kitų kalbų mokėjimas padeda plėsti akiratį ir geriau pažinti žmonių visame pasaulyje kūrybą. Originalo kalba visada bus vaizdingesnė ir autentiškesnė negu vertimas.
 
 • Gali padėti kelionėse sutaupyti šiek tiek pinigų. Niekam ne paslaptis, kad egzistuoja dvi kainos: viena vietiniams, kita – turistams. Sugebėjimas kalbėti autentiška šalies kalba, o ne anglų ar rusų, padeda išvengti permokėjimo už prekes ir paslaugas.
 
 • Kiekvienas gali išmokti užsienio kalbą! Žmonės randa begalę priežasčių, kodėl jie neva negali mokytis kalbų: per seni, neturi laiko, blogi genai. Tačiau iš tiesų kiekvienas gali mokytis kalbų ir po savaitės kursų net sugebėti palaikyti nesudėtingą pokalbį.