Regis, niekas taip greitai nepraeina, kaip visų laukta vasara. Prasideda nauji mokslo metai, o su jais ir nauji iššūkiai: mokytojai, atsakinėjimai prie lentos, linksmi klasės draugai, atsiskaitymai ir egzaminai.

 

mokslo metai

Visa tai gali kelti paniką, tačiau nereikėtų jai pasiduoti. Galbūt šiais mokslo metais įsimylėsite, susirasite gerą draugą, o gal puikiai seksis moksluose ir užklasinėje veikloje, o jei studijuojate – gausite stipendiją.

 

Bet kokiu atveju po vasaros pamatysite senus draugus, su kuriais bus smagu pasidalyti atostogų įspūdžiais, susipažinsite su jais mokytojais, kurie išmokys kažko naujo, praplės jūsų akiratį, padės įgyti naujų įgūdžių. O studentų be varginančių studijų laukia ir linksmas, studentiškas gyvenimas!

 

12 patarimų, kaip pasiruošti naujiems mokslo metams:

 
 • Susikurti sau naudingą rutiną. Apgalvokite, kiek laiko skirsite pamokų ruošai, pomėgiams, poilsiui, sportui ir kitiems dalykams.
 
 • Skirti pakankamai laiko miegui. Vasarą daugelis vaikų ir suaugusiųjų eina miegoti vėliau, todėl, prasidėjus naujiems mokslo metams, reikėtų pakoreguoti savo miego laiką, jei norite jaustis žvalūs ir pailsėję rytą. Patarimas paprastas kaip du kart du: tiesiog eikite miegoti anksčiau.
 
 • Jeigu to dar nepadarėte, įsigyti reikalingų priemonių mokyklai ar studijoms. Šiuo metu yra daug akcijų, todėl prekybos centruose vis dar galite rasti puikių pasiūlymų.
 
 • Įsigyti tinkamą aprangą mokyklai. Venkite nepraktiškų ir labai brangių drabužių. Jie turėtų būti patogūs nešioti kiekvieną dieną, pritaikyti prie besikeičiančių Lietuvos orų ir stilingi, kad pakeltų nuotaiką net tomis dienomis, kai labiausiai nesinori kišti nosies iš namų.
 
 • Naujais akademiniais metais reikėtų būti aktyvesniems ir elgtis kitaip, nei esate įpratę. Išmokti pasakyti griežtą „Ne!“, kai kas nors nori užkrauti jums savo darbus, pasijuokti iš erzinančių klasės draugų, drąsiai klausti ir apginti savo nuomonę.
 
 • Nepasiduoti kitų žmonių manipuliacijoms, neleisti, kad grupės lyderiai priimtų sprendimus už jus, neplaukti pasroviui, kai galvojate kitaip, drąsiai sakykite savo nuomonę.
 
 • Pagrindinė užduotis naujiems akademiniams metams – tapti drąsesniais ir labiau pasitikinčiais savimi.
 
 • Atsikratyti įsisenėjusių kompleksų.
 
 • Sakykite sau: „Esu geras ir protingas, todėl negaliu tylėti!“. Nereikėtų slėpti teisingų ir protingų minčių. Pasistenkite nebūti pilka ir nepastebima pelyte klasėje.
 
 • Tapti atsakingu už savo gyvenimą ir sprendimus. Atraskite tai, kas jums įdomu ir ko jums gali prireikti ateityje dirbant ir skirkite daugiau dėmesio toms žinioms gilinti. Išsikelkite tikslą būti geriausiu toje srityje, kurią pasirinkote, ar tai būtų matematika, ar anglų kalba, ar dailė.
 
 • Susidaryti naujų mokslo metų tikslų sąrašą – išmokti, ką nors naujo, pradėti lankyti muzikos ir šokių pamokas, dailės ir vokalo užsiėmimus. Gilinkite žinias, kad taptumėte tokiu žmogumi, kurį aplinkiniai gerbtų ir kuriuo žavėtųsi.
 
 • Išmokti nebūti priklausomiems nuo kitų žmonių nuomonių. Turintys ir nebijantys pasakyti savo nuomonės žmonės pasikeičia – jie tampa drąsesni ir labiau pasitiki savimi. Tokie žmonės patraukia kitų dėmesį. Jei viską darysite teisingai, netrukus atsiras kitų, kurie norėtų būti, kaip jūs.