Meilė – tai daugybė dalykų. Tai drugeliai pilve ir krizenimas iki paryčių. Tai laimė ir komfortas. Įsipareigojimai ir draugystė. Tik ją rasti labai sudėtinga. Kaip ir kodėl atsiranda stipri trauka vienas kitam? Pasirodo, atsakymų reikėtų ieškoti psichologiniuose tyrimuose. Metas išsiaiškinti tiesą ir išsklaidyti kai kuriuos mitus!

 

12 netikėtų psichologinių įsimylėjimo priežasčių:

 

santykiai

 • Jeigu jums rūpi aplinka. 2016 metų tyrimas nustatė, kad vyrai ir moterys, kurie rinkdavosi ekologiškas prekes buvo labiau geidžiami kaip partneriai ilgalaikiuose santykiuose. O tie, kurie rinkdavosi prabangos prekes, laikomi fiziškai patrauklesniais ir tinkamesniais trumpalaikiams santykiams.
 
 • Jeigu jūs žaidžiate santykių žaidimą, kad esate sunkiai pasiekiama(s). 2014 metų tyrimas nustatė, kad vyrams greituosiuose pasimatymuose labiau patinka moterys, kurios vaidina sunkiai pasiekiamas ir abejingai atsakinėja į vyrų klausimus. Kita vertus, nors jie norėtų, kad moterys atrodytų sunkiai pasiekiamos, tačiau iš tikrųjų tokios moterys nesąmoningai jiems patinka mažiau. Meilė – labai sudėtingas dalykas.
 
 • Jeigu demonstruojate tinkamas veido išraiškas. 2011 metų buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 1000 žmonių. Jiems buvo rodomos priešingos lyties atstovų nuotraukos ir paprašyta įvertinti jose esančių žmonių patrauklumą. Rezultatai parodė, kad vyrams patraukliausios moterys atrodė laimingos, o nepatraukliausios – išdidžios. O moterims priešingai – patraukliausi atrodė išdidūs vyrai, o nepatraukliausi – laimingi. Įdomu, kad susigėdę žmonės atrodo patrauklūs tiek vyrams, tiek moterims.
 
 • Jeigu atrodote gana panašus į dabartinį ar buvusį partnerį. 2011 metų tyrimas parodė, kad moterims atrodė patrauklesni vyrų veidai, kurie priminė dabartinį ar buvusį partnerį. Tačiau vyrams atvirkščiai: panašūs veidai atrodė mažiau simpatiški.
 
 • Jeigu naudojate daug rankų gestų. 2016 metų tyrimas parodė, kad žmonės per greituosius pasimatymus labiau norėdavo antrą kartą susitikti su tais žmonėmis, kurie kalbėdami judino rankas ir plaštakas negu su tais, kurie sėdėjo ramiai.
 
 • Jeigu jūs iš tikrųjų esate labai panašūs. Regis, tai, kad labiausiai traukia priešingybės yra mitas. Tyrimai parodė, kad mes esame labiausiai linkę susižavėti žmonėmis, kurių asmenybės yra panašios, kurie mėgsta panašiai leisti laisvalaikį. Panašumai padeda labiau vienas kitą suprasti.
 
 • Jeigu žiūrite vienas kitam į akis dvi minutes. Masačiusetso universitete buvo paprašyta 72 nepažįstamų žmonių žiūrėti vienas kitam į akis. Po to dauguma iš jų sakė, kad pajuto tiems asmenims švelnius jausmus ir aistrą. Tai reiškia, kad akių kontaktas padeda užmegzti ryšį ir sukelti meilės jausmą net pirmą kartą sutiktam žmogui.
 
 • Jeigu reaguojate, kai jie bando atkreipti jūsų dėmesį ir jie daro tą patį dėl jūsų. 40 metų porų psichologiją studijuojantis Johnas Gottmanas teigia, kad vienas svarbiausių dalykų santykiuose yra reagavimas į dalykus, kurie yra svarbūs partneriui. Pavyzdžiui, paukščių mylėtoja žmona atkreipia dėmesį, kad sode ant medžio nutūpė dagilis. Vyras gali sureaguoti abejingai arba su entuziazmu. J. Gottmanas pastebėjo, kad poros, kurios dažniausiai reaguoja su entuziazmu skiriasi rečiausiai.
 
 • Jeigu tinkamai kvepiate. Pietų Kalifornijos universiteto tyrimas parodė, kad vyrams labiausiai patinka moterų kvapas ovuliacijos metu, o moterims – daug testoterono turinčių vyrų marškinėlių kvapas. Tai susiję su tuo, kad per ovuliaciją moterys linkusios rinktis „mačo“ tipo vyrus su masyviais žandikauliais.
 
 • Jeigu atrodote panašus į jų mamą arba tėtį. St. Andrews universiteto psichologas Davidas Perretas su kolegomis pastebėjo, kad labiausiai traukia žmonės, kurių plaukų, akių spalva yra tokia pati, kaip mamos (vaikinams) ar tėčio (merginoms). Be to, moterys, kurių tėvai susilaukė vyresniame amžiuje (nuo 30 metų) mažiau patraukliais laiko bendraamžius. Vyrams patraukliausi moteriški veidai yra susiję su motinos, o ne tėvo amžiumi, tačiau tai galioja tik ilgalaikiams santykiams.
 
 • Jeigu rūpinatės jų šunimi. Gyvūnų auginimas priešingos lyties atstovams siunčia žinutę, kad šis žmogus yra rūpestingas ir atsakingas, labiau atsipalaidavęs, draugiškas ir laimingas. 2008 metais 20 metų vaikinas atliko tyrimą ir bandė mieste susipažinti su merginomis. Didesnės sėkmės sulaukė, kai vedėsi šunį. Taigi, pasirodymas su šunimi moterų akyse taip pat prideda balų jūsų naudai.
 
 • Jeigu atrodote vienodai gerai arba šiek tiek prasčiau nei partneris. 1996 metais buvo atliktas tyrimas, per kurį dalyviai turėjo dalyvauti atsitiktiniuose pasimatymuose. Po to jiems reikėjo įvertinti, kaip sekėsi bendrauti. Dalyviai, kurie jautėsi patrauklesni, dažniau pasakydavo, kad buvo nusivylę pasimatymais (net jeigu jie abu buvo vienodai patrauklūs). Kuo geriau atrodė kitas žmogus, tuo mažiau jie buvo patenkinti pasimatymu. Tačiau ši taisyklė galioja tik labai patraukliems asmenims. Daugumai žmonių patinka asmenys, kurie yra vienodai patrauklūs, kaip ir jie.