Šv. Velykos – tai ne tik šokoladiniai kiaušiniai ir kiškučiai, bet ir puiki proga papuošti savo namus ir tarsi pažadinti juos iš ilgo žiemos miego. Galima rinktis tradicinį arba abstraktų velykinį dekorą; idėjų, kaip dekoruoti namus tikrai yra ne viena, o begalė. Štai keletas gaivių pavasarinių idėjų, kaip savo rankomis ir nebrangiai papuošti namus!

 

velykos

12 idėjų namų puošimui prieš šv. Velykas:

 
 • Velykų vainikas. Prieš šv. Velykas gyvuoja tradicija įėjimo duris papuošti Velykų vainiku. Ši puošmena ne tik džiugina pačius namų gyventojus, bet ir maloniai nuteikia apsilankiusius svečius.
 
 • Vazonas su šviežiomis gėlėmis. Pats paprasčiausias gėlių vazonas gali suteikti žavesio, ryškumo ir sukurti pavasarinę nuotaiką ant šv. Velykų stalo. Itin dekoratyviai atrodytų medinis lovelis su ryškiai geltonais narcizais, rausvomis tulpėmis ir mėlynais hiacintais bei Velykų margučiais.
 
 • Kabantys kiaušinių lukštai su gėlių žiedais. Tokią namų dekoraciją nesunku pasigaminti patiems. Tam reikės išpūsti kiaušinių lukštus, juos aprišti kaspinais, pridėti į vidų gėlių ir pakabinti, pavyzdžiui, virš lango.
 
 • Velykoms pražydusi vyšnių šakelė. Vyšnių žiedai yra, ko gero, pati elegantiškiausia Velykų dekoracija 2019 metais. Viskas, ko reikia, tai pamerktas, pražydusias vyšnių šakeles papuošti tuščiaviduriais margučiais. Šalia galima pastatyti kokio nors naminio paukščio (vištos, žąsies, anties) skulptūrėlę.
 
 • Velykų vainikas iš papjė mašė masės. Velykų vainikai gali būti labai išskirtiniai ir unikalūs. Paprasti, bet kūrybiški vainikai gali būti gaminami iš papjė mašė masės nulipdytų margučių. Vainiką po to galima papuošti kaspinais ir gyvomis gėlėmis (pavyzdžiui, geltonomis rožėmis, baltais narcizais ir žydrėmis).
 
 • Pamerktos sužaliavusios gluosnių šakelės. Norint pagaminti patrauklių Velykų dekoracijų savo rankomis, labai daug pastangų dėti nereikia. Tereikia susirasti seną ąsotį arba vazą, pamerkti keletą gluosnių ar blindžių su vadinamaisiais „kačiukais“ šakelių ir pakabinti ant šių šakelių miniatiūrinių kiaušinukų.
 
 • Velykų medis. Galima pagaminti Velykų medį prie jo prikabinant įvairių spalvų dražė ir šokoladinius kiaušinius, suvyniotus į blizgius popieriukus. Tokia dekoracija Velykoms tikrai patiks mažiesiems namų gyventojams – vaikams.
 
 • Kiaušinių lukštų žvakės. Kiaušinio formos žvakės arba namų gamybos žvakės natūraliuose kiaušinių lukštų (pagaminamos liejant karštą vašką į kiaušinių lukštų puseles ir prieš tai įstačius į vašką dagtį) namams suteikia papildomo jaukumo ir intymumo.
 
 • Juodai baltas šv. Velykų namų stilius. Karščiausia 2019 metų namų stiliaus tendencija šv. Velykoms – dekoruoti šventinį stalą vienos arba kelių kontrastingų spalvų, pavyzdžiui, juodos ir baltos, spalvos margučiais
 
 • Kaimiško stiliaus velykinės dekoracijos. Kiaušiniai suvynioti į natūralų maišinį audeklo gabalą, apvynioti džiuto virvelėmis ir papuošti baltais nėriniais atrodo kaimiškai ir žaviai. Tokios namų puošmenos tiks prie bet kokio interjero.
 
 • Velykų dekoracijos virš židinio. Židinio atbraila – puiki vieta sudėti velykinėms dekoracijoms, nes židinys yra kambario centre ir yra labiausiai matomas objektas.
 
 • Akmenys vietoj šv. Velykų kiaušinių. Kiaušinio formos akmenys lygiu, glotniu paviršiumi taip pat žaviai atrodo sustatyti virš židinio. Nors jie ir akmeniniai, bet vis tiek skleidžia Velykų energiją ir nuotaiką.