Pasirodo, pakanka išsiugdyti vos kelis naujus, gerus įpročius ir jūsų namai atrodys ir kvepės kaip nauji. Tiesa yra ta, kad niekas nenori visą laisvalaikį praleisti puoselėjant, tvarkant ir valant namus. Tačiau gražiuose ir jaukiuose – nori gyventi visi. Nieko blogo norėti, bet kaip tai įgyvendinti? Štai keletas paprastų patarimų, kurie padės gyventi visada tvarkinguose namuose.

 

"tvarkingi namai"

11 patarimų, kaip gyventi visada nepriekaištingai tvarkinguose namuose:

 
 • Jie niekada neina į namus su batais. Vaikštant namuose su lauko batais ant grindų patenka nešvarumų, žemių ir bakterijų, todėl tenka dažniau tvarkyti namus, padidėja ligų rizika. Ypač jei namuose gyvena vaikų, kurie mėgsta žaisti ant grindų. Be to, lauko avalynė gadina grindų paviršių. Namuose skirtos avėti jaukios, mėgstamų spalvų ir raštų šlepetės.
 
 • Jie kiekvieną rytą pasikloja lovą. Pirmas dalykas, kurį vertėtų padaryti, atsikėlus iš lovos – tai ją pasikloti. Net jei kambarys nėra labai tvarkingas, paklota lova neleis suabejoti, kad čia gyvena žmonės, kuriems tvarka nėra paskutinėje vietoje.
 
 • Jie nuvalo dušo kabinos sieneles, vonią, kiekvieną kartą pasinaudoję. Tai neužtrunka ilgiau nei 20 – 30 sekundžių, o padeda ilgiau išsaugoti švarą ir estetišką vaizdą vonios kambaryje. Dušo sienelių stiklas visada atrodys skaidrus ir nedėmėtas.
 
 • Jie dažnai, bet greitai pavalo kriauklę vonios kambaryje. Po kriaukle rekomenduojama laikyti pluoštą šluosčių, kad kiekvieną kartą būtų galima išsitraukti šluostę ir greitai nuvalyti kriauklę nuo dantų pastos, muilo likučių ar kitų nešvarumų.
 
 • Jie dažnai nuvalo virtuvinių spintelių, stalų paviršius. Kiekvieną vakarą rekomenduojama nuvalyti pjaustymo lenteles ir virtuvinių baldų paviršius su namuose gamintu natūraliu valikliu. Jam pasigaminti reikės vienos dalies baltojo acto, trijų dalių vandens ir vieno indų ploviklio papurškimo dozės. Mišinį suplakti, supilti į butelį su purkštuku ir laikyti tamsioje vietoje.
 
 • Jie nuolatos kažką valo. Jie pradeda valyti virtuvės įrangą, plauti indus ir tvarkytis, atlikdami kitus namų ruošos darbus, pavyzdžiui, gamindami vakarienę. Ar esate iš tų žmonių, kurie negali nueiti miegoti, kol kriauklėje yra nešvarių indų? Jei taip, tai puiku, tačiau jeigu ne, reikėtų pasistengti įgyti šį įprotį. Be to, gaminant maistą reikėtų iš karto plauti indus, kurie nebėra reikalingi. Taip bus daug mažesnė indų krūva maisto gaminimo pabaigoje.
 
 • Prieš eidami miegoti jie iššluoja kambarius. 5 – 7 minutes prieš miegą vertėtų iššluoti kambarius. Greitas prašlavimas sumažins dulkių kiekį namuose, todėl namai atrodys švaresni ir tvarkingesni.
 
 • Visi prisideda prie namų tvarkymo. Jie turi auksinę namų taisyklę: kiekvieną vakarą visi namų gyventojai turi nors šiek tiek prisidėti prie namų tvarkymo. Visa šeima gali prisidėti prie namų tvarkymo. Kažkas gali surinkti augintinių žaislus, kažkas – surūšiuoti paštą ir korespondenciją, dar kažkas – sukabinti švarkus ir sudėti daiktus į savo vietas. Kai yra daug padedančių tvarkytis, tie patys darbai atliekami per rekordiškai trumpą laiką, gal net mažiau nei per 5 minutes. O rytą kur kas smagiau atsikelti tvarkinguose namuose ir nesijausti pervargus dėlto, kad bandėte vienas (-a) sutvarkyti visus namus.
 
 • Jie rūšiuoja nešvarius skalbinius. Jie rūšiuoja nešvarius skalbinius, o švarius tvarkingai sulanksto ir padeda į spintų lentynas arba pakabina ant pakabų. Tą daryti kasdien, o ne tik kartą per savaitę.
 
 • Jie dažnai vėdina kambarius, net jei oras lauke prastas. Jei lauke labai šalta, pakanka atidaryti langus arba duris vos porai minučių. Jeigu oras geras, galima palikti vėdinti ilgiau. Išvėdintų patalpų oras būna geresnis, gaivesnis. Gaivus oras padeda atsikratyti namuose tvyrančių maisto ir kitų kvapų, kurie ilgainiui gali pradėti erzinti.
 
 • Jie uždaro nereikalingas duris. Jie turi dar vieną auksinę taisyklę: kai netrukus turi ateiti svečiai ir paaiškėja, kad kai kurių kambarių tiesiog nesuspės sutvarkyti, paprasčiausiai uždaro jų duris ir per daug nesikremta dėl netvarkos juose. Ypač tai aktualu vaikų kambariuose. Juose tvarką palaikyti labai sudėtinga! Tad kartais reikėtų tiesiog su tuo susitaikyti ir paprasčiausiai uždaryti duris. Svečiams nebūtina matyti tų kambarių. Svarbiausia, kad svetainė, kurioje bus priimami svečiai, būtų švari ir tvarkinga.