Ne visi žmonės gali pasigirti idealia rega. Daugelis turi nešioti akinius arba kontaktinius lęšius tam, kad tikrai gerai matytų. Tačiau būtų patogiau, jei akinių ar kontaktinių lęšių nereikėtų visai! Kai kuriais atvejais to pasiekti galima, reguliariai atliekant akių pratimus, skiriant pakankamai laiko poilsiui ir papildžius kasdienę mitybą vitaminingu maistu, ypač morkomis.

 

akiniai

11 patarimų, kaip atsikratyti akinių:

 
 • Gerti morkų ir burokėlių sultis. Morkų valgymas gali padėti pagerinti regėjimą, nes morkos yra puikus beta karoteno, A ir B grupės vitaminų, folio rūgšties šaltinis. Jose yra daug mineralų: kalcio, vario, magnio, kalio, fosforo ir geležies. Burokėliuose yra vitaminų A, C, kalcio, vitamino B12, magnio, kurie teigiamai veikia akių sveikatą. Morkų sulčių reikėtų gerti reguliariai, norint džiaugtis gerais rezultatais.
 
 • Vartoti kalendrų sultis. Sakoma, kad regėjimą gali padėti pagerinti kalendrų sultys, naudojamos kaip akių lašai. Įsilašinus po lašelį kalendrų sulčių ar nuoviro, pabūti užmerktomis akimis 5 – 10 min. Procedūrą kartoti kasdien, kol akių būklė pagerės. Tačiau prieš naudojant šią natūralią priemonę, reikėtų pasitarti su savo akių gydytoju dėl galimo nepageidaujamo šalutinio poveikio.
 
 • Valgyti daugiau žalios spalvos daržovių. Žalios spalvos lapinės daržovės (špinatai ir brokoliai, briuseliniai kopūstai) yra sveika akims ir gali padėti pagerinti regėjimą. Tačiau prieš vartojimą daržoves būtina labai gerai nuplauti, kad nekiltų žarnyno infekcijų. Sveikiausia valgyti apvirtas daržoves.
 
 • Būtinai daryti akių mankštos pratimus. Dažniausiai rega suprastėjane dėl genetikos, bet dėlto, kad dėl įtempto žiūrėjimo daug skaitant ar dirbant kompiuteriu, nusilpsta akių raumenys. Reikėtų daryti pertraukėles, dažnai pažiūrėti į tolį, pamirksėti, pasukioti akių obuolius ir pan.
 
 • Išbandyti akių jogą – trataką. Trataka –tai intensyvi akių jogos forma, kuri ilgą laiką praktikuojant, gali padėti pagerinti regėjimą. Trataka – tai meditacijos forma, kai akys yra sukoncentruojamos į kokį nors objektą, nutolusiu vidutiniu atstumu. Tas objektas gali būti žvakė, juodas taškas arba kitas nedidelis daiktas. Trataka padeda stiprinti akių raumenis, gerina regėjimą, stimuliuoja trečiąją akį ir didina dėmesio koncentraciją.
 
 • Vėsinti akių sritį. Akis prasiplauti su vėsiu vandeniu kasdien 4 – 5 kartus. Su vandeniu nuplaunamos apnašos, dulkės, nešvarumai, atgaivinamos akys. Taip pat galima ant akių dėti šaltus kompresus, kurie gerina kraujotaką ir sutraukia kraujagysles, pagerina akių aprūpinimą deguonimi ir maistinėmis medžiagomis.
 
 • Praktikuoti pranajamą (tinkamą kvėpavimą). Joga praktikos Indijoje populiarios nuo neatmenamų laikų ir jos nauda negali būti ignoruojama. Pranajamos pratimai turi daugybę privalumų ir padeda atkurti idealų regėjimą. Geriausia kreiptis į patyrusį jogą, kuris išmokys šių pratimų, kuriuos vėliau galėsite praktikuoti namuose. Labiausiai žinomi jogos pratimai akimis stiprinti – Neti – Jal Neti ir Sutra Neti, Kabalphati Kriya (daryti 15 min. kasdien) ir Anuloma Viloma Pranayama. 15 min. akių jogos pratimų per dieną gali padėti sustiprinti akių raumenis ir suteikti žvalumo visai dienai.
 
 • Saugoti akis nuo žalingų ultravioletinių spindulių ir nešioti kokybiškus akinius nuo saulės.
 
 • Plauti akis. Dulkės, nešvarumai ir kiti aplinkos teršalai gali pakenkti akims. Todėl akis reikia plauti, kad jos visada būtų švarios.
 
 • Taisyklingai nešioti kontaktinius lęšius. Prieš dedantis kontaktinius lęšius, visada nusiplauti rankas ir nenešioti kontaktinių lęšių ilgiau, nei nurodyta recepte. Visada šalia turėti akių lašų, kurie padės išlikti lęšiams drėgniems, todėl akys neišsausės ir neskaudės. Sausos akys yra labai skausmingos!
 
 • Miegas ir poilsis. Labai svarbu leisti akims pailsėti, pakankamai miegoti. Miegamajame neturėti būti jokio ryškios šviesos šaltinio, televizorių ir kompiuterių, kurie skleidžia akims kenksmingus atspindžius.
 
 • Lazerinė akių korekcija. Kai natūralių priemonių nepakanka, o akinių nešioti ne(besi)nori, visada galima apsilankyti pas akių gydytoją ir ryžtis lazerinei akių korekcijai. Jei viskas gerai, jau po kelių dienų regėjimas bus idealus. Tačiau reikia prisiminti vieną dalyką: po lazerinės akių korekcijos akys gali tapti jautresnės, todėl jas reikės labiau pasaugoti.