Šveicarija – nedidelė valstybė, esanti pačioje Alpių širdyje. Ši šalis labai kontrastinga. Ji ribojasi su Vokietija, Austrija, Lichtenšteinu, Italija ir Prancūzija, turi 4 valstybines kalbas, o jos kraštovaizdis varijuoja nuo vešlių ir žaliuojančių slėnių, turkio mėlynumo ežerų ir kvapą gniaužiančių viršukalnių. Rugpjūčio 1-ąją Šveicarija mini valstybės dieną.

 

sveicarija

10 vietų Šveicarijoje, kurias verta pamatyti:

 

  • Materhorno kalnas Cermato miestelyje. Piramidės formos gigantas yra, ko gero, labiausiai fotografuojamas kalnas pasaulyje ir garsiausia Alpių viršukalnė, lankomiausia vieta Šveicarijoje. Materhorno kalnas yra 4478 metrų aukščio ir vilioja kalnų mėgėjus ir alpinistus iš viso pasaulio užkopti į pačią viršūnę. Čia yra įrengta aukščiausia keltuvų stotis Alpėse. Žiemą šią vietą mėgsta slidininkai ir snieglenčių entuziastai, o vasarą – žygeiviai.

 

  • Šiljono pilis Montrė miestelyje. Šveicarijos Rivjeros širdyje, ant Ženevos ežero krantų yra Šiljono pilis. Tai XI – XIII a. pastatyta gynybinė tvirtovė, kurioje buvo įsikūrę turtingi Savojos grafai. Pilies menėse saugomi XIV a. tapybos darbai, lankytojai gali apžiūrėti bokštus, požemines saugyklas, miegamuosius, ginklų kolekciją ir autentiškus baldus. Šiljono tvirtovę sudaro 25 pastatai ir trys kiemai, kuriuos galima pasiekti laivais, autobusais arba pėsčiomis.

 

  • Jungfrau kalnų masyvas Berno kantone. Jungfrau kalnų masyvas labiausiai traukia tuo, kurie ieško ramesnio poilsio. Kalnų masyvą sudaro trys ledyniniai monolitai – Jungfrau, Mionchas ir Eigeris. Kalnai iškilę virš žaliuojančių pievų, o per pačius kalnus vingiuoja takeliai, kuriais einant atsiveria įspūdingas Šveicarijos gamtos peizažas.

 

  • Šveicarijos nacionalinis parkas netoli Cerneco miesto. Vienintelį nacionalinį parką Šveicarijoje tikrai verta aplankyti. Tai 172 kvadratinių kilometrų teritorija, kurioje galima pamatyti sniegu padengtų ledynų, žaliuojančių ganyklų, krioklių ir tankių miškų. Per parką driekiasi 21 pėsčiųjų takai, leidžiantys lankytojams pasigrožėti įspūdinga flora, o jei pasiseks ir pamatyti kilniųjų erelių, gemzių, alpinių ožių ir švilpikų.

 

  • Ženevos ežeras ir aplink jį išsidėstę miestai. Ženevos ežero vakaruose yra Ženevos miestas, o rytuose – Lozanos miestas. Tai 583 kvadratinių kilometrų plotas, kuriame daug pasakiškų pilių ir vynuogynų. Lozanoje verta apsilankyti vyno gamykloje, Juros kalnuose ir Vaudoise Alpėse. Kosmopolitiškoji Ženeva yra 200 tarptautinių organizacijų centras.

 

  • Luganas – Šveicarijos miestas šalies pietuose. Luganas pietuose ribojasi su Italija, kuri padarė įtaką Tičino kantonui Šveicarijos pietuose (vietinė kalba, romantiškos vilos ir turtinga virtuvė). Nors Šveicarija – sausumos šalis, bet šią teritoriją veikia švelnus Viduržemio regiono klimatas. Lugane yra daug muziejų, istorinio paveldo vietų, neoklasicizmo pastatų. Miestas prie Lugano ežeras įžymybių pramintas Šveicarijos Monte Karlu.

 

  • Bernas – Šveicarijos sostinė. Akmenimis grįstas sostinės senamiestis įtrauktas į „UNESCO“ saugomų objektų sąrašą. Berne yra vienas geriausiai išsaugotų istorinių centrų Šveicarijoje. Sostinė garsėja įspūdingu botanikos sodu, spalvingu kassavaitiniu turgumi, Arės upe ir meškų, kurios yra miesto simbolis, parku.

 

  • Liucerna – miestas vidurio Šveicarijoje. Tai dar vienas miestas su kalnų panorama, atrodantis lyg iš atvirutės. Čia yra sutvirtintų bokštų, medinių tiltų, senų bažnyčių ir antikinių freskų. Kalnų mėgėjus vilioja trys viršukalnės: Piloto, Rigi ir Stansehorno kalnai.

 

  • Reino krioklys. Tai didžiausias krioklys Europoje, Šveicarijos gamtos stebuklas. Krioklys yra šalies šiaurės vakaruose, netoli Šafhauzeno miesto ir yra 150 metrų pločio. Lankytojai įspūdingą reginį gali stebėti nuo specialiai įrengtų denių, o drąsieji gali išsinuomoti kanojas ir plaukdami upe pasigrožėti ne tik kriokle, bet ir pakrantėse stūksančiomis pilimis. Rugpjūčio 1 dieną, minint Šveicarijos valstybės dieną, virš Reino krioklių paleidžiami įspūdingi fejerverkai.

 

  • Ciurichas – didžiausias Šveicarijos miestas. Tai Šveicarijos kultūros centras. Už finansinių pastatų slepiasi pulsuojantis naktinis gyvenimas. Ciurichas garsėja kasmet organizuojamu didžiausiu reivo vakarėliu – gatvės paradu. Daug istorinio paveldo, muziejų, meno galerijų. Tai vienas iš miestų, kuriame labiausiai nori gyventi žmonės, mėgstantys urbanistinį gyvenimo būdą.