Šv. Kūčios ir Kalėdos – ypatinga šventė, kurią gaubia paslapties ir mistikos aura. Nenuostabu, kad šiuo metu praktikuojami burtai ir ritualai būna patys tiksliausi. Tinkamiausias laikas magijai – stebuklinga Kūčių naktis. Tai laikas, kada, anot senovės lietuvių, tvartuose pradėdavo kalbėti net gyvuliai. Burtis reikėtų ramioje, tylioje vietoje. Net silpniausi garsai, triukšmas už lango gali būti rimta problema, neleidžianti sukoncentruoti dėmesio ir išgirsti atsakymus iš anapusinio pasaulio.

 

10 stebuklingų Kalėdų nakties burtų:

 

burtai

 
  • Ateities spėjimas su puodeliais. Į 7 vienodus puodelius įdėti žiedą, monetą, duonos, cukraus, svogūną, druskos, įpilti šiek tiek vandens. Tada kitas žmogus nežiūrėdamas turi išsirinkti vieną puodelį. Jeigu jame ras žiedą – artėja vestuvės, monetą – turtai, duona – klestėjimas, cukrus – linksmybės, svogūną – ašaros, druską – nelaimės, vanduo – gyvenime nebus didelių pokyčių.
 
  • Burtai su žvakėmis. Reikės dubens su vandeniu, graikinio riešuto kevalų puselių tiek, kiek yra besiburiančių merginų ir žvakučių taip pat tiek, kiek yra besiburiančių merginų. Žvakutes įstatyti į kevalus, uždegti ir leisti joms plūduriuoti vandenyje. Ta, kurios žvakė užges greičiausiai, ištekės anksčiausiai. Ta, kurios žvakė užges vėliausiai, ištekės paskutinė. O jeigu žvakė nuskęs, tai greičiausiai ta mergina niekada neištekės.
 
  • Būdas, kaip sužinoti būsimo jaunikio vardą. Dvyliktą valandą nakties netekėjusi mergina turi išeiti iš namų ir paklausti pirmo sutikto stipriosios lyties atstovo vardo. Jos būsimas išrinktasis bus tokiu pat vardu, kokį pasakys atsitiktinai užkalbintas praeivis.
 
  • Burtai su popieriumi. Paimti popieriaus lapą ir jį sulamdyti. Popieriaus gniužulą padėti ant apverstos lėkštės ir padegti. Tada lėkštę su sudegusiu popieriumi atnešti prie sienos ir stebėti šešėlį. Pagal jį galima spėti ateitį.
 
  • Burtai su vašku. Reikės dviejų natūralaus vaško žvakių. Žvakę uždegti ir palengva lašinti vašką į dubenį su šaltu vandeniu. Pagal susidariusias vaško figūras galima spėti ateitį.
 
  • Ateities spėjimas „Taip ir ne“. Virš indo su grūdais laikyti kairę ranką delnu žemyn, galvojant apie svarbų klausimą. Po to pasemti saują grūdų, paberti ant stalo ir suskaičiuoti. Jei skaičius bus lyginis – atsakymas yra „Taip“, jeigu nelyginis – atsakymas yra „Ne“.
 
  • Burtai su žiedu. Koridoriuje netekėjusios merginos ridena žiedą. Kurios žiedas nuriedės arčiausiai durų, ta greičiausiai paliks tėvų namus ir ištekės.
 
  • Burtai, padedantys sužinoti, kiek turėsite vaikų ir kokia bus jų lytis. Kūčių vakarą į stiklinę įpilti vandens, įmesti žiedą ir palikti šaltoje vietoje. Prieš einant miegoti ištraukti žiedą iš vandens ir spėti ateitį pagal apledėjusį žiedo paviršių. Iškilimų skaičius rodo, kiek bus berniukų, o įdubimų – kiek bus mergaičių.
 
  • Burtai su knyga. Paimti pirmą pasitaikiusią knygą ir mintyse sugalvoti klausimą. Tada užsimerkus atversti bet kurį knygos puslapį ir piršti durti į bet kurią puslapio vietą. Tai, kas toje vietoje bus parašyta, ir yra atsakymas į rūpimą klausimą.
 
  • Burtai su būgnų karaliumi. Kalėdų naktį po pagalve pasidėti būgnų karaliaus kortą. Tą naktį susapnuotas vyras iš tikrųjų bus tas, su kuriuo žengsite prie altoriaus.