Šalto vandens nereikia bijoti! Juo reikia mėgautis! Abejojate? Šias abejones gali išsklaidyti ir paskatinti keisti prausimąsi po šiltu dušu į maudynes po šaltu dušu, daugybė priežasčių, kodėl tai padaryti verta beveik kiekvienam (t. y. visiems, kuriems gydytojai nenurodė dėl tam tikrų sveikatos problemų vengti tokio drastiško grūdinimosi būdo).

 

dusas

10 priežasčių palįsti po šaltu dušu:

 
  • Daugiau energijos. Šeštą ryte palindus po šalto dušo srove – iš karto atsimerkia akys ir jaučiamasi žvaliai visą likusią dieną. Šaltas vanduo išbudina organizmą, todėl būname budresni ir labiau pasiruošę įveikti laukiančius dienos iššūkius.
 
  • Geresnė išvaizda. Įrodyta, kad šaltas vanduo gerina odos ir plaukų būklę. Karštas vanduo džiovina odą ir plaukus, nes atveria odos poras ir pašiaušia plaukų kutikules. Porų atvėrimas ir plaukų kutikulių pašiaušimas gali pabloginti aknės būklę ir paskatinti kitų odos trūkumų atsiradimą. Kai plaukų kutikulės nėra pašiaušiamos, plaukai atrodo lygesni, labiau žvilga ir atrodo sveikesni. Šaltas vanduo gali net stabdyti plaukų slinkimą. Šaltas vanduo taip pat padeda išsaugoti odos drėgmę.
 
  • Stipresnė imuninė sistema. Šaltas dušas pažadina organizmo imuninę sistemą ir ji pradeda stipriau veikti. Jeigu šaltas dušas tampa kasdienybe, organizmas pagamina daugiau antikūnų ir kūnas tampa atsparesnis bakterijoms bei virusams.
 
  • Gydo depresiją. Šaltis suaktyvina simpatinę nervų sistemą ir padidina beta endorfinų ir noradrenalino lygį kraujyje ir paskatina noradrenalino perdavimą smegenims. Be to, dėl didelio šalčio receptorių odoje tankio, šaltis siunčia elektros impulsus iš periferinių nervų galūnėlių į smegenis, o tai turi priešdepresinį poveikį.
 
  • Tirpdo riebalus. Kai kūnas šąla, sudegina daugiau energijos, kad sušiltų. Tai reiškia, kad sudeginama daugiau kalorijų, kad organizmas sušiltų. Be to, organizmas panaudos „geruosius“, ruduosius riebalus. Žema temperatūra suaktyvina ruduosius riebalus, kurie aktyvuoja mūsų metabolizmą ir degina kalorijas.
 
  • Daugiau sekso. Šaltas dušas natūraliai pakelia testoretono lygį organizme. Vyrams šaltas dušas gerina spermatozoidų kokybę ir gerina vaisingumą. Karštas vanduo mažina spermatozoidų kiekį, todėl mažina vaisingumą.
 
  • Geresnė kraujotaka. Kūno organams ir kraujagyslių sistemai yra svarbi gera kraujotaka. Žema temperatūra stimuliuoja kraujo tekėjimą visose kūno srityse, kad kūnas greičiau sušiltų. Karštas vanduo daro priešingą poveikį: kraujas suplūsta link odos paviršiaus.
 
  • Mažiau streso. Kortizolio lygį, dėl kurio kyla stresas, mažina šaltas dušas ir padeda išlikti ramiems, kai atrodo, kad viskas yra blogai.
 
  • Greičiau atsigauna raumenys. Yra gera priežastis, kodėl sportininkai po treniruočių ir varžybų, maudosi ledinio vandens vandenyje. Šaltis padeda raumenims greičiau atsigauti po nuovargio ir sumušimų.
 
  • Emocinis tvirtumas. Atsikelti rytą ir palįsti po šaltu dušu gali tik ryžtingi, užsispyrę ir stipriai motyvuoti asmenys. Šaltas dušas treniruoja valią ir padeda išlikti tvirtiems visą dieną. Pradėjus kasdien praustis su šaltu vandeniu, netrukus pastebėsite, kad lengviau susidorojate su dienos iššūkiais negu tada, kai dar prausėtės po garuojančiu, karštu dušu. Papildomas, bet ne svarbiausias pliusas yra dar ir tas, kad sumažės išlaidos už karštą vandenį, nes daugiau sunaudosite šalto.