Šiuolaikinis mokslas ir medicina daugiausiai dėmesio skiria kraujotakos tyrimams, o limfos apykaita labiausiai domisi holistinė, natūralioji medicina. Limfinė sistema gali būti palyginama su vamzdynu. Kai vamzdyje yra riebalų, plaukų ir maisto likučių kamštis, atsiranda nemalonus kvapas ir vanduo nebegali laisvai nubėgti iš kriauklės į vamzdžius. Panašiai, kaip reikia reguliariai rūpintis vamzdžiais virtuvėje ir vonioje, kad neužsikimštų, reikia rūpintis ir savo limfine sistema. Užsikimšusi limfinė sistema gali sukelti rimtų ligų, susilpninti imuninę sistemą. „Kamščius“ limfinėje sistemoje sudaro susikaupę organizme toksinai, kuriuos jis bando nesėkmingai pašalinti. Jeigu atrodo, kad kūnas yra sustingęs, nejudrus, kamuoja dažni galvos skausmai, pilvo pūtimas, odos problemos, šąlančios galūnės, vadinasi limfinė organizmo sistema aptingo ir jai reikia šiek tiek padėti.

 

limfa

10 patarimų, kaip išvalyti limfą:

 
  • Aktyviai mažinti stresą. Gerą limfinę sistemą padeda išsaugoti taisyklinga laikysena, reguliariai atliekami tempimo pratimai, gilaus kvėpavimo pratimai, joga ir pilatesas.
 
  • Sportuoti. Mankšta pagerina audinių ir ląstelių aprūpinimą deguonimi, suaktyvina kraujotaką. Kai kūnas reguliariai nejuda, toksinai negali pasišalinti.
 
  • Išbandyti chiropraktiką arba manualinę terapiją. Rekomenduojama koreguoti anatominius nukrypimus nuo normos.
 
  • Naudoti augalinius ekstraktus. Augaliniai preparatai padeda detoksikuoti limfinę sistemą ir pašalinti šlakus. Tradiciškai naudojami tikrųjų margainių, širdžialapių raudžių ekstraktai ir įvairūs eteriniai aliejai.
 
  • Skatinti kūno prakaitavimą. Infraraudonųjų spindulių pirtyse toksinai iš organizmo pasišalina kartu su prakaitu. Lankytis pirtyse ypač rekomenduojama tiems, kurie dėl kokių nors priežasčių negali užsiimti labai aktyvia fizine veikla.
 
  • Šveisti kūną sausu šepečiu. Sausas šveitimas padeda nuvalyti viską, kas negero susikaupę ant odos paviršiaus. Rekomenduojama šveisti kūną, švelniai judant link širdies.
 
  • Laikytis priešuždegiminės dietos. Rekomenduojama valgyti maistą, turtingą antioksidantų, gerųjų riebalų, daug šviežių vaisių, uogų ir daržovių. Ypač limfinei sistemai naudingi natūralūs, raudonos spalvos produktai: spanguolės, avietės, vyšnios, burokėliai ir kitos daržovės. Limfinės sistemos indai yra išsidėstę žarnynai, todėl jiems gali labai pakenkti nesveiki mitybos įpročiai.
 
  • Gerti pakankamai vandens. Geriausia gerti distiliuotą vandenį arba vandenį su antioksidantais, kitaip tariant, su citrina. Per dieną rekomenduojama išgerti 8 stiklines vandens. Rytą pradėti nuo stiklinės šilto vandens. Galima išsiugdyti naują, gerą įprotį kas 15 minučių gurkštelėti gaivaus vandens.
 
  • Masažuoti kūną. Masažai gali pagerinti imuninę sistemą, sumažinti lėtinį nuovargį ir skausmą. Jungiamųjų audinių masažas skatina limfos drenažą ir toksinų pasišalinimą. Teigiama, kad masažai net gali padėti šiek tiek pagerinti vėžiu sergančių pacientų savijautą.
 
  • Vengti labai aptemtų apatinių ir viršutinių drabužių. Tokia apranga neleidžia laisvai tekėti limfai. Limfmazgių yra krūtinės, rankų srityje, todėl labai svarbu, kad šiose vietose drabužiai nespaustų. Moterims labai svarbu pasirinkti idealiai tinkančią liemenėlę, vengti korsetų ir nepatogių, labai siaurų ir aptemptų apatinių kelnaičių.