Dažniausiai pastebėję šiek tiek pageltusius kojų nagus žmonės numoja ranka: atseit, nieko svarbaus. Moterys tokiu atveju ieško nagų balinimo priemonių, kurios vizualiai panaikina šią problemą. Iš tiesų pageltę nagai įspėja apie įvairius sveikatos sutrikimus, dažniausiai apie grybelį. Jei infekcija negydoma, nagai gali atšokti, sustorėti ir pradėti trupėti. Rečiau pageltusių nagų priežastis būna skydliaukės funkcijos sutrikimai, plaučių liga, diabetas arba žvynelinė. Jeigu priežastis grybelis, žmonės dažniausiai skuba į artimiausią vaistinę. Tačiau natūralios priemonės gali būti ne mažiau veiksmingos nei tepalai, kuriais ten prekiaujama. Kokios priemonės yra pačios veiksmingiausios?

 

pėdos

  • Jodas – pati paprasčiausia ir patikimiausia priemonė, kurią galima rasti vaistinėlėje kiekvienuose namuose. Būtina atkreipti dėmesį, kad veiksmingiausias yra 5 % jodo tirpalas. Tamsus skystis yra labai geras antiseptikas. Jodo tirpalas naudojamas prideginti audiniams. Norint išgydyti grybelio infekciją, rekomenduojama 2 kartus per dieną 3 savaites tepti jodo tirpalu pažeistus nagus. Jis sumažina niežėjimą, perštėjimą, deginimo pojūtį ir kitus nemalonius, grybelio sukeliamus simptomus. Taip pat naudingos jodo vonelės (į šiltą vandenį įlašinti keletą lašų jodo ir pamirkyti kojas 10 – 15 minučių).

Įspėjimas: ne visiems žmonėms tinka jodas! Jo negalima vartoti, esant skydliaukės hiperfunkcijai. Kai kuriems žmonėms jodas gali sukelti alergiją.

 
  • Druska – dar viena paprasta priemonė iš virtuvės, kuri gali panaikinti nagų grybelį. Paprasčiausiai rekomenduojama daryti druskų voneles (1 l šilto vandens įberti šaukštelį druskos ir maistinės sodos, gerai išmaišyti, kad ištirptų ir pamirkyti kojas 30 minučių. Procedūrą kartoti kasdien dvi savaites, kol išnyks grybelio simptomai.
 
  • Sviestas su česnaku – trečia priemonė, kuri panaikins nemalonų grybelį. Šiek tiek natūralaus sviesto pašildyti, kad suminkštėtų ir sumaišyti su tokiu pačiu kiekiu nuvalytų ir susmulkintų česnakų. Šia košele tepti grybelio pažeistas odos vietas ir ant nagų plokštelių. Kai sviestas įsigers, perteklių nuplauti su šiltu vandeniu. Procedūrą užtenka atlikti kartą per dieną tol, kol problemos nebelieka.
 
  • Actas – greita pagalba nuo nagų grybelio. Rekomenduojama kojas mirkyti vandens vonelėje su 9 % acto. Jeigu grybelis atsirado ant rankų nagų, acto tirpalas turėtų būti silpnesnis nei skirtas kojų grybeliui gydyti. Procedūrą atlikti kas antrą dieną maždaug 20 dienų.
 
  • Salicilo spiritas – taip pat žada greitą palengvėjimą. Jį sumaišyti su trinta mangano tablete bei 2 šaukštais citrinų sulčių. Užpilti vandeniu. Sandariai uždaryti ir suplakti. Palikti šaldytuve 5 dienas. Paskui šiuo tirpalu tepti grybelio pažeistas vietas 2 kartus per dieną, kol simptomai išnyksta.
 
  • Šermukšnio lapai labai vertinami natūraliojoje medicinoje. Šviežius šermukšnio lapus sutrinti į košelę. Gautą masę tepti ant grybelio pažeistų nagų plokštelių. Reguliariai kartojant procedūrą, grybelis turėtų praeiti po mėnesio.
 
  • Beržų degutas – natūralus preparatas, kurio galima įsigyti daugelyje homeopatijos vaistinių, naikina bakterijas, grybelį ir yra stiprus antiseptikas. Panašiu poveikiu pasižymi deguto muilai arba sieros ir deguto tepalai. Degutu ištepti pažeistą grybelio vietą ir aprišti steriliu tvarsčiu prieš naktį. Procedūrą kartoti tol, kol visiškai išgyjama nuo grybelio.
 
  • Arbatmedžių eterinis aliejumi galima įtrinti švariai nuvalytus pažeistus nagus. Po 10 minučių švelniai nušveisti su šiurkščiu šepetuku. Jeigu grybelis pažeidė pačią odą tepti baziniu aliejumi, pavyzdžiui, alyvuogių, skiestu arbatmedžių eteriniu aliejumi.
 
  • Kokosų aliejuje yra kaprilinės rūgšties, kurie naikina grybelius, taip pat ir mieliagrybį. Pažeistą vietą ištepti nerafinuotu aliejumi ir palikti įsigerti 15 minučių. Kokosų aliejumi odą galima tepti neribotą laiką, nes jis neturi jokių šalutinių poveikių. Tačiau kai kurie žmonės gali būti alergiški kokosų riešutams. Jiems šio aliejaus patariama vengti.
 
  • Bičių pikių tinktūra – paskutinė, bet ne prasčiausia priemonė nuo pėdų grybelio. Bičių pikis padeda išgyti nuo daugelio ligų, ne tik nuo grybelio. 50 g bičių pikio sutarkuoti, sudėti į butelį ir užpilti medicininiu spiritu. Sandariai uždarytą butelį laikyti tamsioje patalpoje 10 dienų, retkarčiais supurtant, kad susimaišytų. Kai antpilas bus paruoštas naudoti, juo tepti pažeistas grybelio nagų plokšteles du kartus per dieną visą mėnesį.
 

Pastaba! Jei ant odos ir nagų atsirado grybelis, vien gydytis išoriškai nepakanka, nes procedūros gali suteikti tik trumpalaikį poveikį. Tokiu atveju rekomenduojama papildomai vartoti probiotikus arba bent valgyti daugiau fermentuotų (raugintų) pieno produktų (natūralaus jogurto, pieno, varškės).

 

Liaudies medicina turi iš tiesų daugybę būdų, kaip spręsti šią nemalonią ir neestetišką problemą. Tačiau svarbiausia stiprinti imuninę sistemą, kad organizmas būtų atsparesnis infekcijoms ir nesikartotų tos pačios problemos kelis kartus iš eilės. Sveikiems būti paprasta!