Paslaptingi urvai neatsiejami nuo siaubo filmų arba pasakų apie fėjas ir kitas mistines būtybes. Realybėje urvų struktūros yra, ko gero, yra labiausiai pribloškiantys, žmonių beveik nepaliesti geologiniai dariniai mūsų planetoje. Į juos patekti ir ištyrinėti nėra lengva. Tikriausiai tai yra dar viena priežastis, kodėl jie taip traukia avantiūristus iš viso pasaulio!

 

urvai

10 gražiausių urvų pasaulyje:

 

  • Žydroji grota (Italija). Kaprio salos pakrantėje esantis jūrinis urvas unikalus tuo, kad iš dviejų šaltinių sklinda lazurito žydrumo šviesa.

 

  • Kristalų urvas (Meksika). Čihuahua valstijoje urvas po to, kai 2017 metais, buvo uždarytos kalnų kasyklos, vėl buvo užtvindytas, kad selenito kristalai galėtų netrukdomai augti.

 

  • Voronjos urvas (Gruzija). Giliausias žinomas urvas Žemėje. Jo gylis apie 2000 metrų. Išvertus iš rusų kalbos pavadinimas reiškia varnų urvą. Turi ir kitą pavadinimą – Kruberos, kurį gavo pagal rusų geografą Aleksandrą Kruberą.

 

  • Fingalo ola (Škotija). Dar vienas jūrinis urvas Stafos saloje Škotijoje. Vulkaninės kilmės sala garsėja šešiakampėmis bazalto kolonomis. Arkiniai urvo skliautai primena bažnyčią. F. Medelsonas parašė vieną iš uvertiūrų įkvėptas apsilankymo šioje oloje.

 

  • Aisrizenvelto ledo urvas (Austrija). Urvas tęsiasi 42 km į ilgį ir jame apsilanko per 200 tūkst. turistų kasmet. Tik pirmasis kilometras padengtas ledu, kita dalis – iš kalkakmenio. Išvertus iš vokiečių kalbos pavadinimas reiškia „ledo milžinų pasaulis“.

 

  • Puerto Princesos požeminės upės nacionalinio parko urvai (Filipinai). Tai kupolo formos 300 metrų urvas po žeme, kuriame galima pamatyti įspūdingų uolienų darinių, didžiulių šikšnosparnių, upių kanalus, vedančius į kitą urvą ir pan.

 

  • Mamuto urvo nacionalinis parkas (JAV). Tai ilgiausia urvų sistema pasaulyje. Apima 52830 hektarų plotą, dvigubai ilgesnė negu povandeninė urvų sistema Meksikoje (Mexico Sac Actun).

 

  • Škocjano urvai (Slovėnija). Čia yra vieni didžiausių žinomų požeminių kanjonų pasaulyje, unikali ekosistema ir kt.

 

  • Karlsbado urvų nacionalinis parkas (JAV). Šie urvai stūkso giliai kalkakmenio uolienose Gvadelupės kalnuose. Tai lankomiausi urvai JAV. Vienoje iš urvo patalpų, šokoladiniame kambaryje, neseniai atrasta bedugnė duobė.

 

  • Vaitomo jonvabalių urvai (Naujoji Zelandija). Čia veisiasi melsvai švytintys vabzdžiai, nerandami niekur kitur, tik šioje vietoje, kurie sukuria magišką atmosferą urvuose. Apsilankius šiame urve įspūdis toks, lyg matytumėte daugybę šviečiančių žvaigždžių nakties danguje!