Sarasvati upės, tekančios per Alahabado miestą Indijoje, vandenyse didžiausio pasaulyje religinio festivalio „Kumba Mela“ metu kiekvienas tikintis indas, nepriklausomai jo kastos, svajojo nusiplauti nuodėmes. Festivalis organizuojamas kas trejus metus viename iš keturių miestų. Praėjusiais metais 100 milijonų piligrimų rinkosi į Alahabado miestą. Žmonijos istorijoje – tai didžiausias piligrimų skaičius religinio festivalio metu.

 

Šventės metu jaunuoliai gali tapti dvasininkais ir prisijunti prie Sadhu (asketų, klajojančių vienuolių) gretų, paskirti visą likusį gyvenimą sielos išlaisvinimui – svarbiausiam ir galutiniam žmogaus tikslui pagal hinduizmą.

 

Čia galima pamatyti vyrų su kaukolėmis Aghori – taip pat vienuolių asketų, tačiau pastarieji ne tik pasirenka nepaprastai kuklų gyvenimą, bet ir paskiria visą gyvenimą įveikti įvairiausius tabu, kaip antai: medituoti prie lavonų ar net valgyti žmogaus mėsą.

 

Kiti piligrimai šventėje pasirodo apsisiautę šafrano geltonumo tunikomis, jeigu garbina dievą Šivą, arba geltonai baltomis – jeigu garbina Višnu. Veidai ištapyti šventosiomis scenomis ir simboliais.

 

Sadhu vienuoliai privalo atsisakyti viso materialaus turto, šeimos, gyventi skurde prie šventyklų arba urvuose, kiekvieną rytą pradėti maudynėmis šaltame vandenyje ir priimti tikinčiųjų išmaldą. Kai kurie klajojantys vienuoliai gyvena kaip atsiskyrėliai, kiti buriasi į bendruomenes. Dar kiti atlieka tam tikrus ritualus. Pavyzdžiui, daugelis baiminasi su šiurpiais ritualais siejamų juodųjų Sadhu, kurie, kaip įtariama, valgo žmogieną.

 

Dvasingumo asketai ieško, rūkydami kanapes. Pasakojama, kad Kumba Melos festivalių metu ore tvyro stiprus šių narkotinių medžiagų kvapas, ypač Sadhu atliekamų ritualų metu.

 

Fakyrai festivalyje vardan tikėjimo atlieka dramatiškus triukus ir demonstruoja savo ištvermę, pavyzdžiui, metų metus laikydami iškėlę ranką į viršų arba stovėdami ant vienos kojos.

 

Festivalio pradžioje jauniems Sadhu nuskutamos galvos ir plaukai suvyniojami į kamuolį, kuris užkasamas Gango upės pakrantėje. Šis ritualinis veiksmas simbolizuoja atsisveikinimą su praėjusiu gyvenimu.

 

55 dienas trunkančiame festivalyje apsilankantys tikintieji meldžia sveikatos, pinigų ir nuodėmių atleidimo.

 

Lankytojai liečia Sadhu pėdas, norėdami, kad juos palaimintų ir pateptų kaktą ritualiniais pelenais. Už tai piligrimai atsidėkoja aukomis.

 

2013 metų „Kumba Melos“ festivalio akimirkas užfiksavo fotografas Ericas Lafforgue. Nuotraukas galite pažiūrėti PASPAUDĘ ČIA.