Neabejotinai žmogaus sveikata priklauso ne tik nuo jo paties pastangų sveikai gyventi, bet ir nuo šeimos gydytojo, patariančio, kaip gydytis nuo užklupusių ligų, ir prižiūrinčio paciento sveikatos pokyčius. Tačiau dažnam kyla klausimas, ar visi Lietuvos gydytojai yra pakankamai kvalifikuoti ir kokios yra jų galimybės tobulėti?

arciau_musu_gydytojai

Pasak Santariškėse dirbančių medikų, mokslinių praktinių konferencijų Lietuvoje nepakanka. Sužinoti, kaip taikomos medicinos naujovės, įmanoma tik nuvykus į pažengusius užsienio medicinos centrus.

 

Santariškių klinikų Kardiologijos skyriaus vedėjos docentės Birutės Petrauskienės teigimu, šiai ligoninei vykdant Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą, daugiau nei 4000 gydytojų,  kovojančių su širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje, buvo suteikta galimybė ugdyti savo profesines kompetencijas įvairiose stažuotėse, konferencijose ir mokymuose. „Be abejonės, tai davė apčiuopiamą ir realią naudą mūsų šalies žmonėms. Šiuo metu kur kas efektyviau diagnozuojamos širdies ir kraujagyslių ligos daugelyje Lietuvos sveikatos priežiūros institucijų“, – teigia gydytoja.

 

Šio šeštadienio BTV laida „Arčiau mūsų“ 12 val. domėsis, kaip sekasi mūsų šalies medikams kelti savo kvalifikaciją ir mokytis iš užsienio kolegų. TV žurnalo vedėja Laura Imbrasienė kalbins įvairių grandžių sveikatos priežiūros specialistus Lietuvoje, dalyvaujančius projektuose, skirtuose jų mokymams ir tobulėjimui. Laidos kūrėjai atkreips dėmesį į kvalifikuoto ir profesionalaus šeimos gydytojo svarbą bei aptars valstybės pastangas gerinti šių medicinos paslaugų kokybę.