Nėra tokių santykių, kuriuose ramybės kartais nesudrumstų įvairūs nesusipratimai. Dažniausiai nesusipratimų kyla dėl netinkamai parinktų žodžių. Konfliktų sunku išvengti, kai prieš praveriant burną nesusimąstoma apie tai, ką ketinama pasakyti. Tačiau atsakingai rinkti žodžius reikėtų, nepriklausomai nuo to, kiek laiko esate kartu, nes tik taip santykiai gali išlikti šilti ir tvirti.

 

santykiai

9 patarimai, kaip išvengti nesusipratimų santykiuose:

 
  • Kalbėdami apie savo norus, venkite griežto „Ne“. Tokie teiginiai kaip: „Aš to nedarysiu“, „Aš nenoriu“, kalbant apie savo norus ir pageidavimus, turi labai neigiamą atspalvį. Todėl tokių frazių, kalbantis su savo išrinktuoju, geriau nevartoti. Tokie teiginiai taip pat kelia sumišimą, nes partneris nebežino, kaip į juos į reaguoti. Jie gali būti suprantami labai dviprasmiškai. Trumpai tariant, blogai sakyti: „Nenoriu, kad mane kontroliuotum“, o gerai sakyti: „Noriu, kad manimi pasitikėtum“, rašo brightside.me.
 
  • Jungtuką „bet“ dažniau keisti jungtuku „ir“. Atrodo viskas paprasta, tačiau įprasti prie pasikeitusios sakinių konstrukcijos, gali prireikti daug laiko. Tačiau tai daryti verta, nes tai gali padėti pagerinti santykius su antrąja puse. Priešingu atveju gresia įsitraukti į žodžių dvikovą, užuot gražiai bendradarbiavus. Trumpai tariant, blogai sakyti: „Aš suprantu tave, bet taip pat noriu, kad ir tu mane suprastum“, o gerai sakyti: „Aš suprantu ir taip pat noriu, kad ir tu mane suprastum“.
 
  • Negadinti komplimento negatyvumu. Ar kada nors pastebėjote, kad kai kurie žmonės išreiškia nepasitenkinimą, kai juos kas nors pagiria? Didžiausia problema yra ta, kad kai kurių žmonių smegenys yra tarsi suprogramuotos su stipresne energija reaguoti į blogus dalykus. Tad jei norite ką nors pagirti, pasistenkite komplimento nepainioti su kritika. Trumpai tariant, blogai sakyti: „Vakarienė buvo labai skani, ne taip, kaip vakar!“, o gerai sakyti: „Vakarienė buvo labai skani, ačiū tau!“.
 
  • Klausytis iš tikrųjų. Svarbiausia santykiuose ne tik kalbėti patiems, bet ir išklausyti partnerio perspektyvą. Nors klausyti, kaip kažkas su jumis nesutinka ar jus kritikuoja, gali būti labai sunku, tačiau labai svarbu, nes tai gali padėti išspręsti nesusipratimus ir konfliktus.
 
  • Stebėti, kad ateityje nekiltų nesusipratimų. Prisiėmus visišką atsakomybę už kylančius nesusipratimus, netrukus pastebima daug įspėjamųjų ženklų. Tai gali būti pasikeitęs partnerio žvilgsnis, jo pasakytas komentaras ar kiti dalykai, kurie paskatintų padaryti pauzę ir užkirsti kelią nesusipratimams.
 
  • Kartais nesusipratimų gali padėti išvengti detalus aprašymas. Pavyzdžiui, jeigu esate atsakinti už renginį ar užduotį, turėtumėte užsirašyti kiekvieną su tuo susijusią detalę, kad ateityje išvengtumėte nesusipratimų. Tarkime, jūs susitarėte kam nors paskambinti. Tuomet ant popieriaus lapo rekomenduojama užsirašyti datą ir laiką, kada skambinsite, laiko zoną, jeigu ji skiriasi nuo tos, kurioje esate dabar, kam ir dėl ko skambinate.
 
  • Paprašyti pakartoti, ko nesupratote. Dar vienas būdas, kaip išvengti nesusipratimų – tai prašymas pakartoti, kad įsitikintumėte, jog supratote viską teisingai. Kai paprašote žmones pakartoti iš naujo, paskatinate juos aiškiau tarti žodžius arba parinkti suprantamesnius.
 
  • Objektyviai įvertinti savo žodinio kalbėjimo įgūdžius. Tiek kalbėdami su antrąja puse, tiek su artimu draugu, tiek su viršininku darbe ar palikdami balso žinutę, stenkitės visada tarti žodžius aiškiai.
 
  • Vengti elektroninio bendravimo. Bendraujant internetu arba telefono žinutėmis dažnai pasitaiko nesusipratimų. Todėl svarbius dalykus aptarti reikėtų akis į akį. Jeigu partneris neteisingai interpretuoja jūsų žinutę ar elektroninį laišką, paaiškinkite jam, ką iš tikrųjų turėjote omenyje ir atsiprašykite, kad išsiuntė nesusipratimą sukėlusią žinutę, dėl skubėjimo ar kitų priežasčių.
 

Kartais mes pamirštame pasakytų žodžių jėgą ir tingime keisti įsisenėjusius kalbos įpročius. Tačiau daug geriau būtų mokytis kalbėti taip, kad kiti suprastų iš pirmo karto ir nereikėtų stengtis užglaistyti nesusipratimų.