Vasarą būna daugybė progų pasipuošti. Šiuo metu vyksta daugybė vakarėlių pajūryje, išleistuvių, vestuvių. Tačiau net gražiausia apranga nublanksta, jei ją apsivelka savo išvaizda nepatenkintas žmogus. Ir atvirkščiai – net visai paprasti drabužiai gali atrodyti stulbinamai, jei kūno linijos džiugina.

 

"vestuvinė suknelė"

Daugelis mitybos specialistų prieš svarbias šventes nepataria laikytis labai griežtų, trumpų dietų, kad greitai numestų svorio. Toks radikalus svorio metimo būdas dažniausiai neduoda ilgalaikių rezultatų ir net gali pakenkti. Trumpalaikės dietos nėra pritaikytos individualiam žmogui ir jos nepakeičia visam laikui mitybos ir fizinės veiklos įpročių.

 

Toks lieknėjimas būdas yra pernelyg drastiškas, galiausiai privedantis prie to, kad po didžiųjų švenčių svorio priaugama dar daugiau. Kita vertus, tai nereiškia, kad likus mažai laiko iki šventės nieko nebegalima pakeisti. Paprasti ir nealinantys organizmo patarimai padės pasiekti tikslą, būti puikios nuotaikos ir džiaugtis pagražėjusia išvaizda, kuri niekur nedings ir pasibaigus pokyliui.

 

10 patarimų, kaip tilpti į šventinę suknelę ir nepakenkti sau:

 
  • Skirti laiko realiam tikslui įgyvendinti. Mažais žingsneliais eiti didelio tikslo link. Per mėnesį sulieknėti dviem drabužių dydžiais nėra realu, todėl to ir nereikėtų tikėtis. Nustatant tikslą, atsižvelgti į tai, kad vidutiniškai per savaitę žmogus gali numesti nuo 0,5 iki 1 kg svorio. Numatytą tikslą galima užsirašyti ant popieriaus lapelio ir priklijuoti dažnai matomoje namų vietoje, pavyzdžiui, ant veidrodžio ar šaldytuvo. Priminimas padės suimti save į rankas ir atkakliai siekti svajonės.
 
  • Susidaryti treniruočių grafiką. Išsikelti tikslą: sportuoti bent 5 dienas per savaitę. Pavyzdžiui, 2 dienas per savaitę daryti jėgos ir ištvermės, 3 dienas – kardio pratimus. Griežtai laikytis grafiko, nes kiekviena treniruotė padeda vis labiau priartėti prie išsvajoto rezultato. Galima iš vakaro susidėti sporto aprangą ir pasidėti ją ten, kad nebūtų įmanoma nepastebėti prieš išeinant iš namų.
 
  • Dėmesį skirti intensyvumui, o ne trukmei. Įrodyta, kad padailinti kūno linijas labiau padeda intensyvios, o ne labai ilgos treniruotės. Tokios treniruotės skatina raumenų augimą, o pagreitėjus širdies darbui suaktyvinama medžiagų apykaita, tad kūno riebalai greičiau tirpsta. Rekomenduojama pratimų seriją kartoti tiek kartų, kiek įmanoma per nustatytą laiką. Pavyzdžiui, be poilsio padaryti 8 prisitraukimus, 8 pritūpimus, 8 šuoliukus po atsispaudimų ir 8 įtūpstus. Porą minučių pailsėti ir pratimų seriją pakartoti dar 2 – 3 kartus. Vėliau šią pratimų seriją galima atlikti su svarmenimis, tačiau svarbu nepersistengti.
 
  • Iš anksto suplanuoti per dieną suvartojamo maisto porcijas. Vieną dieną per savaitę reikėtų skirti apsipirkimui, šaldytuvo ir spintelių sutvarkymui. Reikėtų be gailesčio atsikratyti maisto produktų, kurie kelia pagundą. Paprašyti šeimos narių palaikymo. Būtų dar geriau, kad jie taip pat prisijungtų prie šios lieknėjimo akcijos. Po ranka visada turėtų būti tik sveikas maistas ir dienos porcijų planas.
 
  • Skirti pakankamai laiko ir dėmesio sveikai mitybai. Per dieną valgyti sveiką maistą mažomis porcijomis. Nepašalinti per daug kalorijų, nes trūks energijos sportui ir sulėtės medžiagų apykaita. Taip pat visiškai neišbraukti iš valgiaraščio angliavandenių, nes jie yra labai svarbūs ir geriausiai įsisavinami po intensyvios treniruotės. Tačiau rinktis maistingus angliavandenius: saldžiąsias bulves, ruduosius ryžius, pilno grūdo ryžius, bolivines balandas. Vengti baltųjų ryžių, duonos, traškučių, sausainių, saldžių dribsnių. Kasdien rekomenduojama suvartoti bent 3 porcijas šviežių vaisių ir daržovių.
 
  • Gerti daug vandens. Vanduo apsaugo nuo pilvo pūtimo, gerina odos būklę ir skatina svorio kritimą, mažina alkio jausmą. Butelį vandens reikėtų pasiimti visur: į darbą, treniruotę, pasivaikščiojimą parke ir t. t.
 
  • Gerai išsimiegoti. Anot kai kurių mokslininkų, miegas gali padėti numesti svorio labiau negu sportas. Miego metu reguliuojama hormonų pusiausvyra, kuri atsakinga ir už medžiagų apykaitą, ir už alkio jausmą. Kai organizmui nepakanka miego, skrandis išskiria hormoną gherliną, kuris siunčia smegenims signalą, kad laikas valgyti ir sumažina leptino, hormono, atsakingo už sotumo jausmą, išsiskyrimą.
 
  • Skirti laiko poilsiui ir atsipalaidavimui. Streso metu išsiskiria hormonas kortizolis, kuris skatina riebalų kaupimąsi, ypač pilvo srityje. Nuolatinis šio hormono lygio padidėjimas gali tapti net antsvorio, diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų priežastimi. Kiekvieną dieną reikėtų rasti laiko sau. Geriausia, kai tas laikas išnaudojamas meditacijai. Ji galėtų trukti 10 minučių kiekvieną dieną.
 
  • Rasti laiko papildomai fizinei veiklai. Nebijoti sportuoti daugiau negu parašyta treniruočių grafike. Be mankštos sporto salėje, rekomenduojama dar 30 minučių pasivaikščioti. Vietoj vakarų bare su draugais, leisti laiką sportuojant su geriausia drauge.
 
  • Neįsigyti per mažos sukneles, tikintis, kad iki ypatingos dienos pavyks sublogti. Suknelė turi būti kaip nulieta. Atsiminti, kad kiekvienai figūrai galima parinkti tokią suknelę, kad moteris atrodytų kerinčiai. Nėra privaloma prieš vestuves ar kitas šventes apskritai mesti svorį, tą reikia daryti dėl geresnės savijautos, kuri aktuali ne tik ypatingą, bet ir eilinę dieną.