Socialiai atsakingiausia ir žiūrimiausia televizija TV3, iškovojusi laisvę Joninėms, jau vienuolika metų iš eilės kviečia švęsti kartu. Jau šiandien, birželio 23-ąją, Joninių išvakarėse, TV3 ragina ieškoti paparčio žiedo, pristatydama šventinę programą, o TV3 žvaigždės atskleidžia, kokias Joninių tradicijas puoselėja.

 

TV3_Jonines_Oksana_Pikul_Jasaitiene

Laidos „Žvaigždžių dešimtukas. Vasara“ vedėja Oksana Pikul-Jasaitienė pasakoja, kad Jonines švenčia kasmet: „Tai giminės tradicija. Kasmet kūrenam laužą, kepam ant ugnies mėsą, visokius gardumynus. Tiesa, paparčio žiedo neieškom, bet būtinai švenčiam.“ Oksanai ši diena ypatinga net dvigubai: „Mano brolis yra Jonas ir mano draugės vyras Jonas. Kasmet tradiciškai esam kviečiami į svečius. Tiesa, šiemet per darbus ir užimtumą Jonines atšventėm truputėlį anksčiau – per laisvas dienas, nes šiandien tenka dirbti. Bet, žinoma, su vyru vyksime pasveikinti mano brolio ir, jei tik suspėsim, būtinai ir draugės vyrą sveikinsim.“

 

„Mano amžiną atilsį senelis yra Jonas, taip pat ir krikštatėvis Jonas, bet jis Baltarusijoje, tad pasveikinsiu tik žinute. Vaikystėj, paauglystėj švęsdavom įvairiai – vienais metais laužus kūrendavom, kitais metais vainikus pindavom. Pastaraisiais metais labai daug veiklos, visi užsiėmę, bet šiemet žadu švęsti su draugais“, – pasakoja TV3 projekte „X Faktorius“ išgarsėjusi, dabar šilčiausiame vasaros projekte „Mano geriausia draugė“ su mama dalyvaujanti ir netrukus realybės šou „Meilė ar pinigai“ sužibėsianti Anžela Adamovič.

 

TV3 serialo „Inspektorius Mažylis“ pagrindinį herojų vaidinantis aktorius Marius Jampolskis sako, kad Jonines švenčia dirbdamas: „Tą dieną visada tenka dirbti, tokios mano Joninės.“ Paklaustas, ar vaikystėj laikydavosi Joninių tradicijų, M. Jampolskis juokiasi: „Vaikystėj su Kauno chuliganais per laužus gal ir pašokinėdavom.“

 

Tuo tarpu TV3 laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson šias Jonines pasitiko ne Lietuvoje, o D. Britanijoje. Žinoma moteris dalyvavo maisto festivalyje, kur londoniečiams ir miesto svečiams siūlė lietuviškos virtuvės gėrybes, be kurių neapsieina šventinis stalas – ruginę duoną, šaltibarščius, varškės sūrį, silkę su burokėliais ir kt. Kartu su Beata Londone viešėjusios jos atžalos džiaugiasi: šias Jonines visi sutiks su močiute britiškame kaime.

 

TV3 žiūrovų šiandien laukia išskirtinė šventinė programa: iškart po socialinio eksperimento „Aklos vestuvės“ ir TV3 vakaro žinių, 22.00 val., žiūrovų laukia nuostabi romantinė drama „Saugus prieglobstis“ (Safe Haven), iš karto po Joninių vidurnakčio, 00.20 val., – TV3 didžioji premjera – mistinė drama „Melancholija“ (Melancholia). Naktibaldų dėmesiui – 03.00 val. laukia komedija suaugusiems – „Kietašikniai“ (Movie 43) su visu aktorių žvaigždynu: Kate Winslet, Hugh Jackmanu, Richardu Gere‘u ir kt.

 

Vaizdo žinių portalas Žinios.lt kviečia įamžinti akimirkas, kaip jūs švenčiate Jonines. Fotografuokite, filmuokite Joninių vaizdus ir pasidalinkite nuotraukomis arba vaizdo įrašais su visais TV3 žiūrovais adresu: zinios.lt/jonines.

 

Laisvas Jonines jau 11 metų iš eilės TV3 kviečia švęsti kartu!