Mediterranean Tales – Viduržemio jūros pasakos

GIANNI IORIO – bandoneonas

PASQUALE STAFANO – fortepijonas

Italija

 

gianni_iorio_1 (1)

 

Nuo 1986  metų gyvuojantis Tarptautinis akordeono festivalis Vilniuje rodantis aktualiausias šiuolaikinio akordeono meno kryptis pasaulyje ir festivalio raidoje suteikęs akordeonui vieno ryškiausio mediumo tarp populiariosios ir rimtosios muzikos statusą, kviečia į šių metų, XXIV Tarptautinio akordeono festivalio „Vilnius 2021“ baigiamąjį koncertą.

 

Nespėjusiųjų apsilankyti festivalio koncertuose, kurie vyko nuo spalio 25 d., organizatoriai laukia festivalio kulminaciniame koncerte, kuris vyks lapkričio 19 d. 19:00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje

 

Po kelerių metų pertraukos su nauja programa „Mediterranean Tales“,  į festivalio sceną grįžta klausytojų pamėgtas bandoneono ir fortepijono duetas. Ansamblio įkvėpimo šaltinis – paslaptingas ir viliojantas Viduržemio jūros kraštas ir temperamentingas pietietiškas kraujas. Italai, bandoneono meistras Gianni Iorio bei pianistas Pasquale Stafano, duetu tapo dar prieš dvidešimtmetį, siekdami įprasminti savo kūrybines idėjas platesniuose kontekstuose. Solidi klasikinės muzikos patirtis ir beribis atlikėjų kūrybiškumas leidžia subtiliai pateikti savitas autorines aranžuotes, pasitelkiant transformuotus klasikinės Europos muzikos elementus. Sulig kiekvienu atliekamu kūriniu muzikantai perkelia klausytoją iš realybės į vizijų ir aistros pasaulį, kuriame viso labo dviem instrumentais sukuria beribį garsų, spalvų ir jausmų žaismą. Išskirtinis ansamblio bruožas – jausmingas ir lyriškumu  dvelkiantis garsas bei improvizacija, kiekvieną pasirodymą nudažanti naujomis spalvomis.

 

Haeundae Culture Centre - Busan - South Korea - October 2015 (1)

 

Prieš paimdamas bandoneoną į rankas, Gianni Iorio nuėjo ilgą muzikinį kelią kaip pianistas – nuo daugybės apdovanojimų konkursuose, meistriškumo kursų su žymiausiais pedagogais, iki su medaliais baigtos U. Giordanio konservatorijos Fogijoje bei garsiausių scenų. 2009 m. „Cuaderno di jazz“ žurnalo apžvalgoje G. Iorio jau minimas kaip vienas iš trijų geriausių Europos bandonininkų. Gianni koncertų geografija driekiasi ne tik per garsiausias įvairių Italijos miestų, tačiau ir Europos miestų sales, tokias kaip Vienos, Paryžiaus, Zagrebo, Bratislavos, Duseldorfo, Kuveito ir kt. Kūrybinėmis mintimis G. Iorio dalinosi su pripažintais įvairaus profilio menininkais, tokiais kaip G. Tolker, A. Marcucci, J. Girotto, M. Rabbia, M. Placido, L. Bacalov, A. Piazzollai eiles rašiusiu poetu H. Ferrer ir kitais. G. Iorio ne tik pasirodė kaip solistas, grodamas su garsiausiais Italijos orkestrais, tačiau ir pats yra tango orkestro „Alfrodo Marcicci“ vadovas bei pirmasis bandonininkas.

 

Pianisto, kompozitoriaus bei aranžuotojo Pasquale Stafano muzikinis kelias taip pat prasidėjo nuo sėkmingų klasikinės muzikos studijų U. Giordano konservatorijoje. Tačiau paveiktas aistros džiazui, atlikėjas save atrado šiame žanre, bendradarbiaudamas su geriausiais džiazo muzikantais, tokiais kaip J. Girotto, G. Mirabassi, F. Bosso, P. Pecoriello, M. Ionata, G. Toker, R. Ottaviano, M. Rabbia, K. Lee ir kt. Jis dalyvavo įvairiuose festivaliuose Kinijoje, P. Korėjoje, Kuveite, Maroke bei daugelyje Europos šalių. Pasquale sukurtos kompozicijos patenka į įrašų albumus kartu su geriausiomis džiazo kompozicijomis, o aranžuoti kūriniai skamba filmų garso takeliuose. Pasquale Stefano yra nuolat kviečiamas pasirodyti televizijos ir radijo laidose įvairiose šalyse. Be atlikėjo veiklos, P. Stafano taip pat rengia meistriškumo kursus, dirba pedagogu keliose Italijos konservatorijose bei mokyklose.

 

Mediterranean_19_2

 

Abu atlikėjai yra ne tik žinomi kaip duetas, tačiau yra kito pasaulyje garsaus ansamblio NUEVO TANGO ENSAMBLE įkūrėjai ir lyderiai. Šis ansamblis įrašė net keturis albumus: Astor’s Mood (Realsound -2002), A night in Vienna (Philology – 2005), Tango Mediterraneo (Jazzhaus Records – 2008) su G. Mirabassi, D’impulso (Jazzhaus Records – 2011) su J. Girotto. Visi šie albumai sulaukė puikaus kritikų įvertinimo.

 

Festivalio rengėjai, Lietuvos akordeonistų asociacija, linki malonių įspūdžių ir primena, kad bilietus galima įsigyti koncerto vietoje arba per bilietai.lt  bilietų sistemą.

 

Daugiau informacijos: www.akordeonofestivalis.lt

 

Bilietus platina www.bilietai.lt