Jau šį sekmadienį žiūrovus prie TV ekranų pakvies muzikinis projektas „X Faktorius“. Projekto scenoje pasirodys apie šlovę, žinomumą ir populiarumą svajojantys. Vieni iš jų ateina į projektą jau jausdamiesi nugalėtojais. Kiti – kad įveiktų ne tik savo, bet ir aplinkinių nubrėžtas ribas. „Į šį projektą atėjau, kad įrodyčiau esantis nepaprastas ir fainas“, – taip save pristato Dovydas Nagumanovas. Užsispyrusio vaikino drąsa – stebinanti ir įkvepianti.

   

_MG_3951 (Small)

   

„X Faktoriaus“ dalyviui ne vienas bandė aiškinti, ką jis sugeba, o ko net bandyti nereikėtų. Šiandien Vilniuje gyvenantis 21-erių metų vaikinas įsitikinęs – jokia liga jam negali sutrukdyti gyventi taip, kaip patinka. „Prieš dvejus metus žmonės sakė, kad aš tikrai nesugebu dainuoti“, – jau sekmadienį 19.30 val. per TV3 pasakos vaikinas.

 

_MG_3957 (Small) _MG_4497 (Small)

 

Prieš aštuonerius metus Dovydo kūnas pasakė jam, kad ne visada pavyks jį suvaldyti. Būdamas 13 metų vaikinas susirgo Tureto sindromu. Tai yra paveldimas neuropsichiatrinis sutrikimas, prasidedantis vaikystėje ir pasižymi fiziniais tikais ir nevalingais garsais. „Nuo vaikystės mane kankina ši liga. Nėra lengva susigyventi su ja, bet kažkaip bandau, siekiu savo tikslų. Muzika yra mano vaistas. Kai dainuoju yra viskas gerai“, – užsispyrimą demonstruoja Radviliškyje gimęs Dovydas.

 

_MG_4504 (Small) _MG_4512 (Small)

 

Skaudžiausios vaikinui yra nepažįstamų žmonių pastabos ir pikti žvilgsniai. O su jais Dovydas susiduria labai dažnai. „Važiuojant autobuse daugelis žmonių manęs nesupranta, žiūri išsigandę. Mane tai labai trikdo ir būna liūdna, o kartais net pikta. Norisi prieiti ir žmonėms paaiškinti, kas man yra. Bet kartais tiesiog neužtenka jėgų. Tureto sindromas yra mano kompanionas“, – pasakoja „X Faktoriaus“ dalyvis.

 

_MG_4536 (Small)

 

Kai jau atrodė, kad viskas vyksta gerai, gyvenimas vėl nepagailėjo išbandymų. Dovydas neteko mylimo darbo ir merginos. Vaikinas nujaučia, kad išsiskyrimas yra susijęs su jo liga. „Tas ir yra skaudžiausia, kai artimiausi žmonės nusisuka nuo tavęs“, – nuoskaudos neslepia vaikinas.

 

Ir nors dabar Dovydui tenka iš naujo ieškoti vietos po saule ir stengtis užsigydyti širdies žaizdas, optimizmas vis tiek nedingsta iš vaikino gyvenimo. „Bus tų, kurie nemėgsta, bet dauguma žmonių tikrai supras. Ir mano tikslas yra parodyti, kad aš, turintis ligą, sugebu dainuoti“, – prieš lipdamas į sceną kalbės vaikinas.

 

„Labai gerai, kad čia esi, tave pamatys visa Lietuva. Džiaugiuosi, kad tu atėjai, kad pasakoji apie dalykus, kurie svarbūs ne tik tau. Tai mes turime žinoti visi“, – vaikino dalyvavimu „X Faktoriuje“ džiaugsis Saulius Prūsaitis.

 

Neeilinis Dovydo pasirodymas „X Faktoriuje“ jau sekmadienį 19.30 val. per TV3!