Paskutinę sausio naktį (sausio 31 d.) pasaulis taps liudininku net trijų neeilinių Žemės palydovo, Mėnulio, reiškinių. Kalbama, kad tada bus galima išvysti vadinamąjį Mėlynąjį Mėnulį, „Supermėnulį“ ir visišką Mėnulio užtemimą. Visi šie reiškiniai apgaubti mistikos ir magijos aureole, nepaisant to, kad mokslininkai tiksliai gali paaiškinti, kodėl šie reiškiniai vyksta ir gali nustatyti jų laiką.

 

menulis

Dauguma žmonių nekantriai laukia, kada galės pamatyti šį trigubą Mėnulio reiškinį. Mėlynuoju Mėnulio vadinamas reiškinys, kai per vieną kalendorinį mėnesį pasirodo net dvi pilnatys. Pirmoji pilnatis šįmet buvo sausio 1-ąją, o antroji bus paskutinę sausio dieną – sausio 31-ąją.

 

Laimingiesiems žvaigždžių stebėtojams taip pat pavyks pamatyti „Supermėnulį“, kai Mėnulis atrodo ryškesnis ir didesnis nei įprastai. Be viso to, dar šiuo metu bus ir visiškas Mėnulio užtemimas. Neįtikėtina, ar ne? Tai nuostabus ir nepaprastas reginys, kurio pasaulis nematė jau 150 metų.

 

Kruvinasis Mėnulis, manoma, yra dalis pranašysčių, kur toks Mėnulis aprašytas vienoje iš Senojo Testamento knygų – Joelio knygoje kaip pranašiškas ženklas. Joelio knygoje rašoma, kad „saulė užtems, mėnulis nebeduos šviesos, ir dangaus galybės bus sukrėstos. Tada žmonės pamatys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyse su didžia galia ir šlove“.

 

Rabinas Yosefas Bergeris, vadinamas rabinu karaliaus Dodydo kapo ant Ziono kalno, tiki, kad Kruvinasis Mėnulis nušvies turės didelę įtaką dabartiniams įvykiams Izraelyje. Jis tiki, kad Mėnulio užtemimas yra blogas ženklas tiems, kurie nekenčia žydų valstybės.

 

Kiti teoretikai mano, kad šis dangaus reiškinys bus reikšmingas dvasine prasme. Populiariojoje kultūroje Mėlynasis Mėnulis turi romantišką potekstę. Tarkime, posakis: „kartą per mėlynąjį mėnulį“, reiškia kažką, kas nutinka labai retai.

 

Astrologai tiki, kad pilnatys nutinka tada, kai Mėnulio energija yra pati stipriausia, todėl jis gali sukelti potvynius ir atoslūgius, pakeisti Mėnulio gravitaciją. Sakoma, kad Mėnulio užtemimas atskleidžia paslėptą asmenybės pusę.

 

10 prietarų, susijusių su Mėlynuoju Mėnuliu:

 
  • Blogas ženklas merginoms žiūrėti į Mėlynąjį Mėnulį, nes jos gali pastoti, bet šią naktį pradėtas vaikas bus monstru.
 
  • Per Mėlynąjį Mėnulį gerai rinkti uogas ir skinti gėles, nes jos atneš gausą, grožį ir meilę į gyvenimą.
 
  • Per pilnatį ir Mėlynąjį Mėnulį rekomenduojama kišenėje turėti monetą ir ją apversti – tada seksis.
 
  • Jeigu norite pastoti, per Mėlynąjį Mėnulį gražiai paklokite lovą, suruoškite tikrą meilės lizdelį – tada būsite vaisingesni.
 
  • Jeigu šeimos narys mirs per Mėlynąjį Mėnulį, tai seks dar trys mirtys po to.
 
  • Jeigu miegant veidą apšvies Mėlynasis Mėnulis, galite išprotėti, todėl nepamirškite užtraukti naktinių užuolaidų ar nuleisti žaliuzių.
 
  • Gangsteriai seniau tikėdavo, kad trečią Mėlynojo Mėnulio dieną nepavyks nieko apiplėšti. Geriausia nevogti apskritai.
 
  • Jeigu žmogus susirgs per Mėlynąjį Mėnulį, jis mirs per 8 dienas.
 
  • Žiūrėti į Mėlynąjį Mėnulį per stiklą ar akinius laikoma blogu ženklu 30 ateinančių dienų.
 
  • Norint atsikratyti karpos, reikia devynis kartus ją papūsti, šviečiant Mėlynajam Mėnuliui.