Gimtadienis – be galo džiugi šventė! O jeigu gimtadienis viso miesto – šventė turi būti ypatinga. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ šiemet kviečia atsakyti į klausimą „Kodėl aš myliu Vilnių?“ ir organizuoja kūrybinių darbų konkursą, skirtą Vilniaus miesto gimtadieniui paminėti. Už lango lengvai snyguriuojant, prie kavos puoduko kalbamės, rodos, ne tik su konkurso organizatore Viktorija Pužiene, bet ir su pačiu Vilniumi.

 

_MG_5098

 

Kūrybinių darbų konkursas „Kodėl aš myliu Vilnių?“ vyksta jau ketvirtus metus. Kuo šiųmetinis konkursas bus kitoks?

 

Taip, galima sakyti, kad konkursas įgauna „pagreitį“ – jau ketvirtus metus iš eilės kitaip, kūrybiškai minėsime Vilniaus miesto gimtadienį. Džiaugiamės, kad konkursas kasmet auga ir plečiasi: šiais metais kviečiame dalyvauti ne tik mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunimą, bet ir pačius mažiausius vilniečius – nuo penkerių metų. Jau sulaukėme ir pačių pirmųjų darbų: viena darželio grupė atsiuntė labai įdomia technika sukurtą darbelį – jame dera ir plėšyto popieriaus technika, ir fotografija, ir džiaugsmingas jaunųjų vilniečių žvilgsnis į miestą. Konkurso pabaigoje, sausio 24 dieną, prieš pat Vilniaus gimtadienį, atidarysime gražiausių konkurso darbų parodą neįprastoje erdvėje – Užupio menų inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“, tad konkursas bus įdomus ne tik eksponuojamais darbais, bet ir parodos atidarymu, kuriame galės susitikti, pabendrauti ir tuo pačiu vieni kitus įkvėpti įvairių mokyklų ar darželių atstovai.

 

_MG_5108

 

Kaip kilo idėja organizuoti konkursą?

   

Viskas prasidėjo prieš ketverius metus nuo paprastos, bet svarbios idėjos – kviesti vaikus ir jaunimą tapti aktyviais vilniečiais: domėtis Vilniaus istorija, kultūra, tradicijomis, vertybėmis, o galbūt kaip tik kiek kitokiu kampu pamatyti savo miestą, kuriame gyvename. Matėme, kad visa tai tampa svarbu ne tik patiems dalyviams, bet ir mokytojams – juk kiek kartų per metus sau užduodate klausimą, kodėl kažką mylite? (šypsosi).

 

PLAKATAS KAMV

 

Kokiose konkurso kategorijose gali dalyvauti vaikai?

   

Kviečiame moksleivius kūrybiškai pažvelgti į temą „Kodėl aš myliu Vilnių?“ ir iki gruodžio 18 d. siųsti savo darbus, kurie gali būti pateikti trijose kategorijose: dailės, fotografijos bei literatūros (eilėraščių, rašinių ar esė). Konkurse gali dalyvauti 5 -18 metų vaikai ir jaunimas, o konkurso pabaigoje visų kategorijų laimėtojus bei jų mokytojus apdovanojame diplomais bei mūsų draugų ir partnerių prizais – nuo kvietimo į kino teatrą, iki dovanų kupono teatralizuotoms ekskursijoms po Vilnių!

 

Kaip konkursas skatina vaikų kūrybiškumą?

   

Visada kažkur giliai nešiojuosi prancūzų rašytojo Antoine de Saint-Exupery pasakytą mintį: „Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti“. Būtent tokia ir šio konkurso idėja – skatinti vaikus ir jaunimą kūrybiškai pažvelgti į savo miestą tik nurodant temą: „Kodėl aš myliu Vilnių?“ ir leidžiant ją visiškai laisvai interpretuoti – galbūt kažkas myli Vilnių, nes čia – patys gražiausi sekmadieniai su šeima vaikštant po senamiestį, galbūt kažkas myli Vilnių, nes jam čia nutiko koks nors smagus nuotykis ir jis tai būtinai aprašys savo rašinėlyje, o galbūt kažkas myli Vilnių todėl, kad kaip tik norėtų jį pakeisti, patobulinti.

 

Kaip atrodys parodos atidarymas?

   

Konkurso dalyvius bei laureatus pakviesime į Užupio menų inkubatoriaus galeriją „Kalnas“, kurioje visi kartu galėsime pasigrožėti darbais, pasveikinti nugalėtojus, sudalyvauti edukacijoje vaikams, išgirsti vertinimo komisijos komentarus, kurie, tikiu, tikrai paskatins dar labiau tobulėti ir augti. Paroda veiks iki pat vasario 7 d., tad tikrai kviesime apsilankyti ir visus vilniečius ar miesto svečius, kuriems įdomu vaiko ar jaunuolio akimis pažvelgti į Vilnių.

 

Kodėl jūs mylite Vilnių?

   

Atvažiavus studijuoti į Vilnių jį dar reikėjo prisijaukinti – todėl pamažu ėmiau ir pamilau konkrečias Vilniaus vietas. Labai žaviuosi Antakalniu, kuriame man laimės teikia maži dalykai – rytai, kursuojantys troleibusai, žiemą – apsnigti medžiai, o vasarą – žaluma. Gražu kažką imti ir pamilti po truputį, iš lėto, kai ta meilė – vis auga.

   

Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ – atvira neformalaus ugdymo erdvė, skirta vaikams ir jaunimui. Draugiškas ir profesionalus vadovų kolektyvas kiekvienam padeda lavinti meninius gebėjimus, įgyvendinti įvairius sumanymus ir kurti naujus projektus. Modernus, atviras kaitai neformaliojo ugdymo centras vaikams, jaunimui ir šeimai siūlo daugybę veiklų, taip pat dalyvauja tarptautiniuose projektuose ir programose. Kasmet su mūsų veikla galima susipažinti miesto ir šalies renginiuose: konkursuose, festivaliuose, koncertuose, vasarą – įvairiose rengiamose stovyklose, o projektuose dalyvaujantys jaunuoliai turi galimybę stovyklauti užsienyje.

   

Kartu pamatykime Vilnių kūrybiškai!

 

Straipsnį parengė Gintarė Bauerytė