Ar jūs sau šypsotės ar raukotės? Šypsena yra geros sveikatos ir vidinės ramybės paslaptis, – skelbia kai kurių dvasinių praktikų atstovai. Kada mes šypsomės viduje kaip Buda, visas pasaulis nušvinta. Net Šv. Motina Teresė tikėjo, kad „taika prasideda nuo šypsenos“. Nuoširdi šypsena sklinda iš sielos gelmių, padaro pasaulį geresne vieta gyventi. Anglų poetas Josephas Addisonas yra vaizdingai pasakęs: „Ką gėlėms reiškia Saulė, tą ir šypsenos reiškia žmonijai“.

 

sypsena

Skirtingi garsai padeda užtikrinti pozityvių emocijų ciklą:

 

Giluminis „Aaa“ rezonuoja su širdimi ir plonąja žarna, ir stimuliuoja teigiamas emocijas: meilę, džiaugsmą, laimę. Tai vasaros arba ugnies elementas; dalijimasis meile, kūrybingumas ir dvasinė gerovė. Kuo jo daugiau, tuo daugiau šilumos.

 

Šnypščiantis „Ššš“ rezonuoja su kepenimis, akimis ir tulžies pūsle, ir stimuliuoja teigiamas emocijas: gerumą, dosnumą. Tai pavasario arba medžio elementas; gamta prisipildo energija, prasideda augimo ciklas.

 

Nuostabą keliantis „Ooo“ arba „Čooo“ rezonuoja su inkstais, ausimis ir šlapimo pūsle, ir stimuliuoja teigiamas emocijas: švelnumą, ramybę, tylą. Tai žiemos arba vandens elementas; vanduo įsiskverbia į giliausius žemės sluoksnius ir apsivalo pati.

 

Šaižusis „Ūūū“ arba „Hūūū“ rezonuoja su blužnimi, skrandžiu ir kasa, ir stimuliuoja teigiamas emocijas: teisingumą, atvirumą ir pasitikėjimą. Tai Bobų vasaros arba žemės elementas; žemė maitina ir palaiko visų gyvų būtybių gyvybę ir sveikatą. Stabilumas ir įvairovė.

 

Tylusis „Sss“ rezonuoja su plaučiais, oda ir didžiuoju žarnynu, ir stimuliuoja teigiamas emocijas: drąsa, dora, teisingumas. Tai rudens arba metalo elementas, kai energijos iš dangaus susitinka su energijomis iš žemės.

 

Vidinė šypsena per meditacines praktikas padeda apsaugoti save nuo persistengimo, persitempimo ir per didelio kritiškumo sau. Joga, meditacija, sportu ir kiekviena diena reikia mėgautis! Šypsokitės! Nebijokite būti žaismingi! Šypsena tinka ne tik vaikams, bet ir bet kokio amžiaus suaugusiems!